Numan Kurtulmuş'tan Beykoz adayına tam destek

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Beykoz'da STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Beykoz'da partilerin 31 Mart yerel seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Beykoz’da STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Beykoz’da partilerin 31 Mart yerel seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Murat Aydın ve Beykoz İlçe Başkanlığına ziyarette bulundu. Kavacık Hasan Yavuz Camii’nde Cuma namazı kılan Kurtulmuş ardından STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç’ın yanı sıra spor kulüpleri, okula aile birlikleri, mahalle ve köy derneklerinin temsilcileri, yöre dernek başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç yoğun programlarına rağmen STK buluşmaları toplantısına katılan AK Parti Genel Başkanvekili  Numan Kurtulmuş’a ve STK temsilcilerine teşekkür etti.

Murat Aydın: Amacımız Beykoz halkını mutlu ve huzurlu kılmak

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın yeni Bir Beykozlu olarak Soğuksu Mahallesi’nden evimizi kiraladığını söyleyerek başladığı konuşmasında, “Nasip olursa evin eksikleri bittiğinde önümüzdeki hafta da fiilen yerleşeceğiz. Bana bu görev ilk tebliğ edildiğinde çok sürpriz olmuştu ve düşünmeye başlamıştım. Beykozla ilgili hiçbir hesabım yokken bir sürprizle karşılaştım. Bu tedirginliği Beykoz halkı ile bir raya geldikçe üzerimizden attık. Beykoz’a hizmet etme şansını inşallah sizlerin desteği ile bulacağız. Sizlerin huzurunda Beykoz’un güze insanlarına gönlünü bize aştıkları için çok teşekkür ediyorum. Bize düşen sokak sokak kapı kapı dolaşarak yetkiyi alıp Beykoz’a hizmet etmek. Beykoz’a hizmet hayatı kolaylaştırmak mutluluğunu artırmak için olacak. Önümüzdeki 5 yıllık süreç içerisinde Beykozumuza 15 yıllık hizmet sunacağız. Bunu da Cumhurbaşkanımız ve hükumetimizin büyük bir desteği ile yapacağız.  STK’larımızın siz değerli temsilcileri ile ilk defa bir araya geliyoruz. Bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmayan Genel Başkanvekilimize de ayrıca teşekkür ediyorum. 1 Nisan’dan itibaren çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız… Amacımız kubbede hoş bir seda bırakabilmektir. Vatandaşlarımızın hayır duasını alabilmektir. Beykoz da birlik ve beraberlik içerisinde olursak gönüllerimiz birbirimize açıp çok çalışarak Türkiye’nin en çok yaşanmak istenen ilçesi olması için çalışacağız. Amacımız Beykoz halkını mutlu ve huzurlu kılmak.” İfadelerini kullandı.

Numan Kurtulmuş: Murat Aydın 40 yıllık bir Beykozlu gibi

Son olarak konuşan AK Parti Genel Başkanvekili  Numan Kurtulmuş İise yapmış olduğu konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Boğazın ve İstanbul’un en güzel ilçelerinden birinde sizlerle birlikte olmaktan son derece mutlu oluğumu söylemek istiyorum. Ayrıca Murat Beyin sizlerle ilk defa buluştuğu bu toplantıda bulunmaktan ayrıca onur duydum. Murat Beykoz yeni bir Beykozluyum dedi ama buraya gelirken Beykoz’un meselelerini konuşurken şunu gördüm ki kendisi aslında 40 yıllık bir Beykozlu gibi konulara ve sorunlara hakim. İnşallah sizlerle beraber 1 Nisan’dan kollarını sıvayarak Beykoz’u çok daha iyi yerlere taşıma gayreti içerinde olacaktır. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Her başarının ortaya çıkabilmesi için planlı bir çalışma gerekir Bugün itibariyle iki aylık bir süremiz var. Bu süre içerinde Beykozlu hemşerilerimize canla başla gayretle daha güzel bir Beykoz için seçim çalışmalarına destek vereceksiniz. Şimdiden destekleriniz için de teşekkür ediyorum.

Bizim halktan başka gücümüz yoktur

Sandıktan da hep milletin seçtiği istikamette yürüyen insanlar çıkmıştır. Aynen geçmiş dönemde rahmetli Menderes’in çıktığı gibi, rahmetli Özal’ın çıktığı gibi, rahmetli Erbakan’ın çıktığı gibi hep sandıklardan da AK Parti kurulduğu günden Recep Tayyip Erdoğan çıkmıştır. Çünkü bizim halktan başka gücümüz yoktur, sandıktan başka kendimizi emanet edebileceğimiz bir alan yoktur. Arkamızda şu ya da bu ülke, şu ya da bu çevre yoktur. Kul planında milletten başka gücü tanımayız, gerçek anlamda da Allah’tan başka hiçbir güce eğilmeyiz. Bu demokrasi yolculuğunda çok mesafeler alındı. Darbeleri geride bıraktık, insanların oylarıyla seçilmiş olan iktidarların hangi kumpaslarla alaşağı edildiğini yakın zamanlarda da gördük. Eğer AK Parti bu süreçte direnmemiş olsaydı, şimdiye kadar çoktan hükümet yıkılacak, çoktan demokrasi ortadan kaldırılacak, çoktan 7 Şubatlardan başlayarak Türkiye’de maalesef antidemokratik güçler iktidar olacaktı. Bütün bunların hepsini, hep sandıkla değiştirdik.’

Büyük Türkiye istikametinde yoluna devam etmesi için…

31 Mart yerel seçimlerine işaret eden Kurtulmuş, ‘Şimdi önümüzde bir sandık daha var. Hem oynanan oyunların farkında olduğumuzu ortaya koymak hem Türkiye’nin güçlü ve büyük Türkiye istikametinde yoluna devam etmesini temin etmek için milletimiz bu seçimde hangi istikamette yürüyüşünü sürdüreceğinin işaretini de verecek. Onun için bu seçim çok önemli.’ ifadelerini kullandı.

Milletin gönlüne girmeyenin, milletin zihninde yeri olmaz

Kurtulmuş, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 11 maddelik seçim manifestosuna ilişkin bilgi verdi. Belediye başkanlarında şehri yönetirken halka dönük 3 temel özellik beklediklerini belirten Kurtulmuş, şöyle devam etti: Bunlardan birincisi, adalet. Bütün belediye başkanlarımız adaletten zerre miktarda şaşmayacaklar, adaletle hükmedecekler. İkincisi, emanettir. Bu şehrin işleri görülsün diye devletin, fakir fukaranın parasıyla oluşan kasasının emniyet edildiği kişidir. Dolayısıyla belediye başkanlarımızı emanete sahip çıkacak emin kişilerden seçtik, böyle hareket edeceklerdir. Üçüncü özellik ise sadakattir, millete sadakat, milletin tamamına sadakat. Sadakati millete olmayanın, milletin tamamına olmayanın millete hizmet etmesi mümkün değildir. Ne yazık ki bu millet bunu acı bir şekilde 15 Temmuz’da gördü. Maalesef milletin paralarıyla yetişmiş, okumuş, bir takım mevkilere gelmiş insanlar, örneğin pilot olmuş, halkın üzerine bombalarla ölüm kusmuş. Kime sadakatli? Pensilvanya’daki teröristbaşına sadakatli. Bu milletin tamamına sadık olacak belediye başkanlarımız. Hizmetlerimizi bu çalışma ahlakı içerisinde yürüteceğiz. Adaletli, emaneti kutsal bir görev olarak taşıyan ve milletin tamamına sadakatle hizmet eden bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz.’

Kurtulmuş, gönül belediyeciliği dönemine geçildiğini ifade ederek, ‘İnsanların yollarını, köprülerini yaparsınız, hatta yollarına altınlar döşersiniz ama insanların gönlüne girmiyorsanız bunun hiçbir kıymeti yoktur. Biz bu siyaseti, faaliyetlerimizin hepsini, belediye hizmetlerini milletin duasını ve Allah’ın rızasını kazanmak için yapıyoruz. Milletin gönlüne girmeyenin, milletin zihninde yeri olmaz.’ dedi.

Numan Kurtulmuş'tan Beykoz adayına tam destek
Bizi Takip Edin