OFD gönüllülerinin iftar sevinci

Omirilik Felçlileri Derneği  (OFD) Beykoz Şubesi, gönüllüleri için bir iftar yemeği düzenledi.

Omirilik Felçlileri Derneği  (OFD) Beykoz Şubesi, gönüllüsü Serdar Uraylı ve eşi Halime Uraylı’nın katkılarıyla üyeleri için bir iftar yemeğ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Omirilik Felçlileri Derneği  (OFD) Beykoz Şubesi, gönüllüleri için bir iftar yemeği düzenledi.

Omirilik Felçlileri Derneği  (OFD) Beykoz Şubesi, gönüllüsü Serdar Uraylı ve eşi Halime Uraylı’nın katkılarıyla üyeleri için bir iftar yemeği düzenledi. Katılımın yoğun olduğu akşama, OFD gönüllüsü Beykozlu iş adamları Zeki Paşalı, Serdar Uraylı, Mahmut Duruk ve Taner Mert, OFD üyesi Türkiye ve Avrupa şampiyonu engelli tenisçi Ebru Bulgurcu, CHP İl Genel Meclisi üyesi İlyas Yılmaz, Trakyalılar Dernek Başkanı Sacit Kaya, dernek üyeleri ve aileleri katıldılar.

Dua ile başladı

OFD’nin Beykoz’da bulunan merkezinde gerçekleşen iftar programı, Ortaçeşme Camii hocası Seydi Aksoy’un okuduğu Kuranı- Kerim ve dualar ile başladı. Akşam ezanının okunmasıyla aynı anda çorbalarını kaşıklamanın mutluluğunu yaşayan OFD’liler, misafirlerini hoşnut tutmak için çabalayan görevlilerin hummalı koşuşturmasına şahit oldular!

Balonlar ile süslenmişti

Organizasyonda görevli olan dernek üyelerinin ağırlamanın yapılacağı alanda hoş bir atmosfer oluşturmak konusunda gösterdikleri hassasiyet ise bahçeye girere girmez fark edildi! Bahçe, balonlar ile süslenmişti!

Yemek boyunca hoparlörden yükselen hoş müzikler de, misafirlerin oturdukları yerden kalkarak, evlerine dönmelerini zorlaştırdı!

Saniye Efe: 6 yıl önce sevgi tohumlarını attık

Yemeğin ardından bir selamlama konuşması yapan OFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe, sözlerine, Ramazan’ın 15. akşamında kendilerini bir araya getiren Uraylı ailesine teşekkürlerini sunarak başladı.

Efe, konuşmasının devamında, “ Bundan altı yıl önce sevgi tohumları ile bu yuvamızın temelini attık” dedi ve “ Uraylı ailesi gibi güzel ailelerin desteği ile bu yuvayı sürdürdüklerini” kaydetti.

Serdar Uraylı’ya plaket

Efe’nin konuşmasının ardından ise, iftar yemeğine maddi destek sağlayan Beykozlu iş adamı Serdar Uraylı’ya, iş adamı Mahmut Duruk’un da eşliğinde plaket takdim edildi.

Halime Uraylı’ya uğur böceği!

Serdar Uraylı’nın eşi Halime Uraylı’ya ise, OFD’nin minik engelli üyesi İnci’nin derneklerindeki el sanatları kursunda büyük bir başarı ile boyamış olduğu taştan bir uğur böceği hediye edildi.

Halime Uraylı’nın kapı önlerine konulan ve bu şekilde kapıların rüzgârdan çarpmasını önleyen bu uğurböcekli ağırlık hediyesini çok beğenmesi üzerine, minik İnci’ye farklı taşları da boyaması konusunda siparişler verildi!

OFD’nin önemi çok büyük

OFD, Beykoz’un en aktif ve başarılı sivil toplum kuruluşlarından biri. Beykoz’un AB onaylı ilk projesi olma unvanına sahip projesi bir yana, sadece Beykozlu değil, Anadolu yakasındaki engellilere sahip çıkan bu kuruluş, evlerine hapis kalmış engellileri sokaklara, gün ışığına yani “hayata” çıkarıyor. Onlara; “ ben de varım! Benim de en az sizler kadar evimin dört duvarı dışında nefes almaya, göğün atıştırdığı kara ellerimi uzatmaya, yağan yağmurun altında sizler gibi ıslanmaya, bir ağacın gövdesine dokunmaya, sinemaya, tiyatroya gitmeye, para kazanmaya hakkım var” dedirtebiliyor.

Üyelerinin sesi olmayı başaran bu dernek, Beykoz’daki yetkili kuruluşların “engelsiz bir Beykoz” için çaba göstermelerinde ise itici güç.

Öyle ki, evinden çıkarttığı bir Ebru Bulgurcu, tenis raketiyle sadece Türkiye’ye değil, Avrupa’ya ve dünyaya “biz de varız!” diyebiliyor.

OFD, minik İnci gibi tekerlekli sandalyeye mahkûm olanlar ve onların aileleri için bir umut kapısı; onların yüzünde gülücükler açtırabiliyor. Eskiden tolumun marazları olarak görülen ve dışlanmış olup evlerinden çıkamayan büyüklerinin aksine, OFD’nin engelli üyeleri özgüvene sahipler.

Saniye Efe, Serap Beşer, Nuray Ak, Serap Beşer, şoför Sefer, tüm OFD çalışanları, üyeleri ve onlara destek veren Beykozlu hayırseverler iyi ki varlar! Çünkü OFD, yapılabilecek en büyük iyiliklerden…

OFD, iyi ki var! Hem, hali hazırda engelli olan vatandaşlarımız ve aileleri için, hem de yarınımızın neler getireceğini bilmeyen bizler için…

Haber-Yorum: Arzu Başlantı

OFD gönüllülerinin iftar sevinci
Bizi Takip Edin