Öğrenciler merhamet eğitimini uygulamalı yapıyor!

Beykoz'da Yaz Kur'an Kursu öğrencileri derslerde öğrendikleri yardımlaşma konusu işlerken diğer taraftan öğrendiklerinin uygulamasını yapıyorlar.

Beykoz Müftülüğüne bağlı Yaz Kur'an Kursu'na katılan öğrenciler, bir taraftan dini bilgileri öğrenirken d

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da Yaz Kur’an Kursu öğrencileri derslerde öğrendikleri yardımlaşma konusu işlerken diğer taraftan öğrendiklerinin uygulamasını yapıyorlar.

Beykoz Müftülüğüne bağlı Yaz Kur’an Kursu’na katılan öğrenciler, bir taraftan dini bilgileri öğrenirken diğer taraftan öğrendiklerinin uygulamasını yapıyorlar.

Yaz Kur’an Kursları tüm camilerde  Ramazan ayı boyunca da yoğun bir şekilde devam ediyor. Çavuşbaşı Merkez Kur’an Kursuna devam eden  kız öğrenciler farklı bir uygulamaya imza attılar.

Çavuşbaşı Merkez Kur’an Kursu’na katılan Yaz Kur’an Kursu öğrencileri  derslerde öğrendikleri yardımlaşma konusu işlerken, öğrencilerin teklifi ile mahallelerinde ihtiyaç sahibi vatandaşların tespitini  yaparak  yoksu ailelere  nakdi ve ayni yardımda bulundular.

Beykoz’da Yaz Kur’an kursları tüm camilerde  Ramazan ayı boyunca da yoğun bir şekilde devam ediyor. Çavuşbaşı Merkez Kur’an Kursuna devam eden  kız öğrenciler farklı bir uygulamaya imza attılar.

Kur’an Kursu öğreticileri Habibe Öksüz ve Tuğba Karadeniz öğrencilerin  yardımseverlik duyguları karşısında büyük mutluluk duyduklarını belirterek şunları söylediler: “Dinimiz, diğergamlığa, isar ahlakına, yarım hurma kadar da olsa paylaşmaya çok büyük önem vermektedir.Şefkat ve merhametin en  temel göstergesi olan  paylaşmak ve yardımlaşma duygusudur.Bu duygu insani bir duygudur.Öğrencilerimiz yardım yapma teklifinde bulundular. Biz de mahalle muhtarlığı ile işbirliği yaparak, fakir tespiti yaptık. Belirlenen yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine  nakdi ve gıda paketi yardımları yapıldı. Çocukların evlerinden getirdikleri  gıda paketlerin dağıtırken  yaşadıkları  duygular ne kadar da anlamlı idi. Merhamet duygusunu aktif hale getirmek için eğitim ve uygulama yapılması gerekmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığının gündem yaptığı Merhamet Eğitimi uygulamasını öğrencilerimize yaptırmış olduk”.

Öğrenciler merhamet eğitimini uygulamalı yapıyor!
Bizi Takip Edin