Öğrencilerin Panorama Müzesi keyfi!

Ferda Turan Takmaz, Hacınuman ve Şehit Adil Doğan İlköğretim Okulları öğrencileri “Panorama 1453 Tarih Müzesi”ni gezdi.

Ferda Turan Takmaz, Hacınuman ve Şehit Adil Doğan İlköğretim Okulları öğrencileri, “Panorama 1453 Tarih Müzesi&#8

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ferda Turan Takmaz, Hacınuman ve Şehit Adil Doğan İlköğretim Okulları öğrencileri “Panorama 1453 Tarih Müzesi”ni gezdi.

Ferda Turan Takmaz, Hacınuman ve Şehit Adil Doğan İlköğretim Okulları öğrencileri, “Panorama 1453 Tarih Müzesi”ni gezdi.

Beykoz Belediyesi’nin genç nesillerde tarihi bilinci oluşturmak üzere  ilköğretim 8. Sınıf öğrencilerine yönelik “Panaroma 1453 Tarih Müzesi”ne düzenlenen tarih ve kültür gezileri devam ediyor.  

14-17 Mayıs tarihleri arasında “Panaroma 1453 Tarih Müzesi”ne düzenlenen gezilere Ferda Turan Takmaz İ.Ö.O., Hacınuman İ.Ö.O. ve  Şehit Adil Doğan İ.Ö.Okulu’ndan olmak üzere  350  öğrenci katıldı.

Öğrenciler, 3 bin m2 alan üzerinde İstanbul’un fethini anlatan, üzerinde savaş sahnelerinin, dönem kıyafetlerinin ve savaş silahlarının resmedildiği 38 metre çapındaki dev panoromik resmi ilgiyle inceleyerek, fethin detayları hakkında bilgi alma imkânı buldular.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan “Panorama 1453 Tarih Müzesi”ni bugüne kadar Beykoz’dan 20 bini aşkın öğrenci ziyaret etti.

Başkan Çelikbilek: Her Yıl Çanakkale’yi, iki yıldır Sarıkamış’ı ziyaret ediyoruz

Panorama 1453 Tarih Müzesi’nin yanı sıra Çanakkale Yarımadası ve Sarıkamış Şehitliklerine düzenledikleri kültür ve tarih gezileri ile genç nesillere tarihte meydana gelen olayları doğru ve kalıcı olarak aktarmayı amaçladıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, tarihten ders alan nesillerin geleceğe daha donanımlı hazırlanacağını ve hedefleri konusunda istikrarlı olacaklarını söyledi. 

“Panaroma 1453 Tarih Müzesi” ziyaretleri 21 Mayıs 2012 Pazartesi günü Ziya Ünsal İ.Ö.O ve Zafer Sarıyer İ.Ö.O. öğrencilerinin katıldığı programla devam edecek.

Kaynak: Beykoz Belediyesi

Öğrencilerin Panorama Müzesi keyfi!
Bizi Takip Edin