Öğretmenler tayin isteyerek Beykoz'dan ayrılıyor!

Eğitim- Bir- Sen Beykoz Temsilciliği, düzenlediği basın toplantısında Beykoz'daki eğitim ve eğitimcilerin sorunlarını paylaştı.

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Beykoz Temsilciliği, yeni yönetim kadrosuyla beraber düzenlediği yerel basın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim- Bir- Sen Beykoz Temsilciliği, düzenlediği basın toplantısında Beykoz’daki eğitim ve eğitimcilerin sorunlarını paylaştı.

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Beykoz Temsilciliği, yeni yönetim kadrosuyla beraber düzenlediği yerel basınla tanışma kahvaltısında Beykoz’daki eğitim sorunları A’dan Z’ye ele aldı.

Anadoluhisarı Sabancı Öğretmenler Evi’nde düzenlenen toplantıya; İlçe Başkanı Mehmet Bakır Sarımurat, Başkanvekili Candar Keskin, Basın Sorumlusu Başkan Yardımcısı Levent Morgül, Mali İşler Sorumlusu Başkan Yardımcısı Bülent Küçük, Mevzuat Sorumlusu Başkan Yardımcısı Murat Urgancı, Eğitim Sorumlusu Başkan Yardımcısı Semra Birdal Ergün ile yerel basın mensupları katıldı.

Sendikanın Beykoz Temsilciliği Yönetim Kurulunun, geçen yıl yapılan seçimle iş başına geldiğini ve bir yılı doldurduğunu öncelikle ifade eden Başkan Mehmet Bakır Sarımurat, bu bir yıllık zaman zarfında, üye sayılarını 513’ten 750’ye çıkardıklarının bilgisini paylaştı. Üyelerinin arasında ayrım yapmadan haklarını alabilmeleri için yanlarında olduklarını, iş yeri temsilcileriyle yakın çalışmalarda bulunarak üyelerinin hak kayıplarının önüne geçtiklerini ve Sendika avukatlarının aracılığı ile 100’ü aşkın üyelerinin adına dava açılmasını sağladıklarını belirten Başkan Sarımurat: “ Üyelerimiz ile çeşitli organizasyonlarda bir araya gelerek, özlük hakları ve eğitim ile ilgili genel sorunları konuştuk. Üyelerimiz için indirim anlaşmaları yaptık. Medibey Tıp Merkezi ve Özel Otağtepe Tıp Merkezi ile tüm işlemlerde geçerli %20 indirim, Erkan Ersöz Bayan Güzellik Salonu ile tüm üye ve eşlerini de kapsayan %50 indirim, Sabancı Öğretmenevinde bulunan Ayla Kuaför ile Öğretmen indiriminden sonra ilave bir %25 daha indirim, Çiçek Mobilya mağazası ile %25’e varan indirim, Gymnasium Fitness salonu ile üyelerimize özel indirim anlaşmaları yaptık. Bunun yanında göreve başlayan üyelerimize hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunduk. Görev mahallinde kötü muamele ile karşılaşan arkadaşlarımız için eylemler yaptık. Hak arayışı için ülke genelinde yapılan yürüyüş ve eylemlere üyelerimiz ile beraber katıldık” dedi.

Beykoz’da eğitimciler konut ve ikamet sorunu nedeniyle tayin istiyor!

“Bundan sonraki yıllarda üye sayımızı 1000′ in üstüne çıkarmayı ana hedef olarak belirledik” diyen Başkan Sarımurat, Beykoz’da eğitim veren öğretmenlerin bazı sorunlarına da değinerek, şunları söyledi: “Her yıl çok sayıda öğretmen tayin isteyerek Beykoz’dan ayrılıyor. Bunun sebeplerini araştırdığımızda konut ve ikamet sorunu olduğunu görüyoruz. Bu sorunun çözümü için Beykoz Belediyesi ve TOKİ gibi kurumlar ile iletişime geçilerek üyelerimize yönelik toplu konut projesini başlatmayı hedefliyoruz. Bu projede, üyelerimiz uygun fiyatlar ile kira öder gibi daire sahibi olacak. Yine üyelerimize yönelik indirim fırsatlarını yaygınlaştırıp, yararlanılan firma çeşitliliğini arttırmayı hedefliyoruz. Üyelerimize yönelik eğitim, seminer ve gezi gibi organizasyonlar yaparak onlara daha yakın olmayı amaçlıyoruz. Tüm bunları yaparak geleceğimizi şekillendirecek öğretmenlerimize biraz olsun motivasyon sağlamayı amaçlıyoruz”.

Kaliteli öğrencilerin Beykoz’da kalması için çalışma yapılmalı!

Beykoz’da daha fazla okullaşmanın olması, fiziki yapı eksikliklerinin giderilmesi gibi konularda siyasilerin biraz daha hareketlenmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Mehmet Bakır Sarımurat, 12 tane daha okula Beykoz’da ihtiyaç olduğunu belirtti. Kaliteli öğrencilerin yani ‘beyin’ denilecek öğrencilerin Beykoz’da okumayı tercih etmediğini ve onlarında Üsküdar, Kadıköy, Beşiktaş gibi ilçelere yöneldiğini kaydeden Başkan Sarımurat, bununda çözüme kavuşturulması gereken başka bir konu olduğuna dikkat çekti.

Dershanelerin, Temel Liselere dönüşmesininde devlet okullarını olumsuz etkilediğini belirten Başkan Sarımurat; devamsızlık ve not kaybının olmaması, diploma not ortalamasının yüksek olması gibi nedenlere velilerin tercihi haline gelen Temel Liselerin, devletinde vermiş olduğu 4 bin liralık teşvik bursuyla daha çekici hale geldiğini belirtti.

Misafirhanemiz olmalı!

Beykoz’daki ulaşım sorunlarının hem öğrenciler hem öğretmenler için büyük bir sorun olduğunu da söyleyen Başkan Sarımurat, Beykoz Güncel Haber’de çıkan Kozyatağı’na Metrobüs İstiyoruz başlıklı habere değinerek, bunun hayata geçmesi gerektiğini ifade etti. “Beykoz hepimizin” diyen Başkan Sarımurat, Beykoz’un başarı oranını son 10’da kurtarmak ve yükseltmenin herkesin arzusu olduğunu ifade etti. Son olarak konuşmasında Anadolu’dan gelen öğretmenlerin Beykoz’da konaklaması için misafirhane olmasının en büyük istekleri olduğunu söyledi. 

Öğretmenler tayin isteyerek Beykoz'dan ayrılıyor!
Bizi Takip Edin