Öğretmenlerin resim ve sanat sergisi Beykoz'da açıldı

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle öğretmenlerin yaptığı resim ve sanat eserlerinin yer aldığı sergi Beykoz'da açıldı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla her yıl düzenlenen resim…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle öğretmenlerin yaptığı resim ve sanat eserlerinin yer aldığı sergi Beykoz’da açıldı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla her yıl düzenlenen resim sergisi, bu yıl da Beykoz’da gerçekleşti. İstanbul’un 39 ilçesinde görev yapan resim öğretmenlerinin resim, heykel, hat, cam sanatları ve kaligrafi gibi sanat eserlerinin yer aldığı sergi 17-24 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerle buluşacak…

Anadolu Hisarı Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nda gerçekleştirilen açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Muammer Yıldız, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Mehmet Bakır Sarımurat, okul müdürleri, öğretmenler ve sanatseverler katıldı.

Resim, ebru, tezhip ve minyatür sanat eserleri olmak üzere yaklaşık 150 eser sergilendi. Sergi projesine katılan öğretmenlere ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Muammer Yıldız ve İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta tarafından katılım belgesi takdim edildi.

Sergi açılışında kısa bir konuşma gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Muammer Yıldız; “24 Kasım Öğretmenler Gününüzü şimdiden tebrik ediyorum. Öğretmenlik mesleğinin hepimiz için ne kadar kıymetli olduğunu hem öğrenci olarak hem öğretmen olarak hem de vatandaş olarak her geçen yıl daha iyi anlıyoruz. Öğretmenlik üzerine söylenecek çok şey var. Biz öğretmenlerimizi seviyoruz. Onları çok değerli buluyoruz. Haklarının ödenemeyecek kadar büyük emekleri var. Yaşadığımız sorunlarımız oluyor, ama onları da el birliği içerisinde inşallah çözeceğiz. Öğretmen arkadaşlarımıza sanat eserleri için teşekkür ediyorum. Bizim bütün etkinlerimizi anlamlı kılan onların eserleridir” şeklinde duygularını ifade etti.

Beykozlu öğretmenlerde bu proje kapsamında eserleri ile birlikte sergide yer aldı. Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi’nden öğretmen Mehmet Can Gül Hatun resim sanatıyla, Halk Eğitim Merkezi’nden öğretmen Nezahat Koptagit Çanakkale Geçilmez ebru sanatıyla  Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi’nden öğretmen Gökalp İbaç Temenni hat sanatıyla, İshakağa Ortaokulu’ndan öğretmen Mehmet Kirman Muhayyel Menekşe ebru sanatıyla ve Fatin Hoca İlkokulu’ndan öğretmen Ali Dergi Mustafa Kemal Atatürk kaligrafi sanatıyla büyük ilgi ve beğeni toplandı.

Sergi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne kadar Anadoluhisarı Sabancı Öğretmenler Evi’nde ziyaretçilerini ağırlamak üzere açık kalacak.

Öğretmenlerin resim ve sanat sergisi Beykoz'da açıldı
Bizi Takip Edin