Oktay Derelioğlu: Türkiye'de taraftar uyutuluyor

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Spor Söyleşileri'ne Oktay Derelioğlu ve Rıza Kayaalp konuk oldu.

Beykoz Belediyesi tarafından sporu sevdirme, sağlıklı ve başarılı gençlerin yetiştirilmesi amacıyla düzenlenen söyleşiye, eski futbolcu Oktay Der

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Spor Söyleşileri’ne Oktay Derelioğlu ve Rıza Kayaalp konuk oldu.

Beykoz Belediyesi tarafından sporu sevdirme, sağlıklı ve başarılı gençlerin yetiştirilmesi amacıyla düzenlenen söyleşiye, eski futbolcu Oktay Derelioğlu ve milli güreşçimiz Rıza Kayaalp konuk oldu.

Beykoz Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşi programına katılan Oktay Derelioğlu ve Rıza Kayaalp, spor spikeri ve yorumcusu Yasin Dallı’nın moderatörlüğünde kendi hayatlarından verdikleri örneklerle gençlerle sohbet ettiler, sorularını yanıtladılar.

Programın başında, spor spikeri ve yorumcusu Harun Şen’in anlatımıyla Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp ile öğrenciler sahnede güç denemesi yaptı. Öğrenciler yapılan bu canlı performansta oldukça eğlendiler.

Rıza Kayaalp ‘Hedefim Olimpiyatta Altın Madalya’

Hedeflerini küçük yaşlarda ortaya koyarak yol aldığını belirten Rıza Kayaalp, önce güreşin tekniklerini öğrenmekle başladığını, ilk zamanlar yenilgiler alsa da kendisine başarılı güreşçileri örnek alarak yoluna devam ettiğini ifade etti. 25 madalya sahibi olduğunu kaydeden Kayaalp, şimdiki hedefinin ise Olimpiyatlarda altın madalya kazanmak olduğunu vurgulayarak,  her gün hiç madalya almamış gibi çalışmalarına devam ettiğini, başarılı olmak için düzenli ve çok çalışmak gerektiğini söyledi.

Oktay Derelioğlu: “Kötü Yönetimden Nemalanan Yöneticiler Var”

Başarılı spor yaşamını şu anda spor yorumcusu olarak sürdüren Oktay Derelioğlu ise, gençlere günümüzde Türk Milli Takımı’nın başarısızlığıyla ilgili düşüncelerini aktardı. Futbolcuların yaşamlarına dikkat etmediklerini savunan Derelioğlu, gerek saha içi gerekse saha dışı hal ve hareketleriyle futbolcuların örnek olması gerektiğini, maalesef şu anda bunu yapan çok az futbolcu olduğunu ifade ederek, mental açıdan oldukça zayıf olduklarının altını çizdi. Hakemlere de değinen Derelioğlu, futbolda cezanın daima hakemlere kesildiğini, bunun kolaycılığa kaçmak olduğunu kaydederek, hakemlerin ülkemizde psikolojik olarak rahat olmadıklarını vurguladı. Ulusal ve uluslararası düzeyle başarısızlığımızı da kulüplerin iyi yönetilmemesine bağlayan Derelioğlu, takımların başındaki kötü niyetli yöneticilerin futboldan ellerini çekmeleri gerektiğini belirterek, kötü yönetimden nemalanan kişilerin olduğunu ve kimsenin bu kötü gidişatta dur demediğini kaydetti.

Derelioğlu: “Bizi Uyutuyorlar”

Günümüzde oynanan futbol performanslarından memnun olmadığını vurgulayan Derelioğlu, “Ülkemizde kötünün iyisi şampiyon oluyor” diyerek bu durumdan üzüntü duyduğunu ifade etti. İngiltere ligindeki maçları seyrederken kendinden geçtiğini söyleyen Derelioğlu, “Türkiye’deki maçlarda taraftarlar günlük başarılarla avutuluyor, uyutuluyor” dedi. 

Oktay Derelioğlu: Türkiye'de taraftar uyutuluyor
Bizi Takip Edin