O'nun tek hayali helikoptere binebilmek

Beykoz’da yaşayan iki aylıkken epilepsi teşhisi konulan 12 yaşındaki Arif Atalay’ın tek hayali helikoptere binebilmek.

İki aylıkken epilepsi teşhisi konulan 12 yaşındaki Arif Atalay’ın tek hayali helikoptere binebilmek. Bütün dünyası

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da yaşayan iki aylıkken epilepsi teşhisi konulan 12 yaşındaki Arif Atalay’ın tek hayali helikoptere binebilmek.

İki aylıkken epilepsi teşhisi konulan 12 yaşındaki Arif Atalay’ın tek hayali helikoptere binebilmek. Bütün dünyası helikopter olan  Arif’in odası  ise adeta helikopter müzesi gibi. Size odasını gezdirmek, helikopterlerini tek tek heyecanla anlatmak onun en keyifli anı.

Arif’i tanıyanlar ziyaretinde mutlaka bir helikopter oyuncağıyla ziyaret ediyor. Anneannesinin aldığı tüm defterleri helikopter çizimleriyle dolduran Arif, Almanya’daki dört yıllık hastane macerasının ardından Annesiyle birlikte Türkiye’ye  dönüyor.  33 yıl önce faili meçhul olan dedesinin adını taşıyan Arifin tek hayali ise helikoptere binebilmek ve İstanbul semalarında helikopter turu yapmak.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e gelen bir e-maille durumu bildirilen Arif’in helikoptere binebilmesi için hazırlıklar tamamlandı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde helikoptere binmesi planlanan Arif’in hayali hava şartlarından dolayı ertelense de Başkan Çelikbilek en kısa zamanda hayalini gerçekleştirecek.

Okulunda arkadaşları ve öğretmenleri tarafından sevilen Arif evdeki zamanının çoğunluğunu ise  helikopter oyunları ve çizgi filmleriyle geçiriyor.

O'nun tek hayali helikoptere binebilmek
Bizi Takip Edin