Ordu ve Tokat kültürü Beykoz Çayır Festivalinde sergilendi

Beykoz Çayır Festivali, Beykozlu Ordulular ile Tokatlılar Dayanışma Derneği'nin renkli etkinlikleriyle devam etti.

Memleketimizin özgün kültürünün sergilendiği Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali, 4 Ağustos 2018 Cumartesi akşamı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Çayır Festivali, Beykozlu Ordulular ile Tokatlılar Dayanışma Derneği’nin renkli etkinlikleriyle devam etti.

Memleketimizin özgün kültürünün sergilendiği Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali, 4 Ağustos 2018 Cumartesi akşamı Beykozlu Ordulular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Beykozlu Tokatlılar Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği’nin renkli etkinlikleriyle devam etti.

Programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, CHP İlçe Başkanı Aydın düzgün, belediye başkan yardımcıları, Beykozlu Ordulular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı İbrahim Özdemir, Tokatlılar Dayanışma ve Güzelleştirme Dernek Başkanı Bülent Kılıç ile ve yöre dernek başkanları, siyasi parti temsilcileri, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, festivali izlemeye gelen vatandaşlara alanın farklı noktalarında kurulan stantlarda çorba ikram etti.

Ordu ve Tokat’ın mutfağından, yöresel kıyafetlerine, türkülerinden halk oyunlarına tüm zenginliklerinin Beykozlulara sunulduğu gecede, illerin tarihi, doğal güzelliklerini anlatan tanıtım filmleri de gösterildi.

Alandakilere Ordu’ya dair yöresel keşkek, Tokat yöresine ait ise yaprak sarma ikram edilirken, stantlarda yörelere özgü el sanatları ürünleri sergilendi.  

Konuşmaların ardından sahne alan Canan Başaran, Tuğba Koç, Aysel Demirci, Eren Özütemiz, ilçe sakinlerine türkü ziyafeti sundu.

Ordu ve Tokat kültürü Beykoz Çayır Festivalinde sergilendi
Bizi Takip Edin