Ordulu kanaat önderi çok 'Beykozlu Ordulular' yok!

Ordulu kanaat önderleri toplantısında Beykozlu Ordulular Derneği'nden bir temsilcinin bulunmaması dikkat çekti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ordulu kanaat önderlerini ağırladı. Gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya katılanların aras

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ordulu kanaat önderleri toplantısında Beykozlu Ordulular Derneği’nden bir temsilcinin bulunmaması dikkat çekti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ordulu kanaat önderlerini ağırladı. Gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya katılanların arasında Beykozlu Ordulular Derneği’nden bir temsilcinin bulunmaması ise dikkat çekti.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Nüfus Müdürü Nihade Kılıç, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Erdal Demir ve Gül Biçer, eski Spor A.Ş. Başkanı ve şimdiki AK Parti 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Baki Ertekin, İŞKUR İstanbul Sorumlusu Muammer Coşkun ve bazı Ordulu Köy Dernek Başkanı ve üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Belediye Meclis Üyesi Erdal Demir, toplantı amaçlarının yerel seçim çalışmaları öncesinde ve sonrasında Beykoz’da yaşayan Orduluların kendilerine büyük destek göstermelerinden ötürü bir teşekkür toplantısı olduğunu ifade etti. Geç bir toplantı olduğunun da farkında olduğunu belirten Demir, çeşitli yoğunluklardan ötürü toplantının aksadığını söyledi. Yaşanılan yere sahip çıkılması gerektiğine de konuşmasında dikkat çeken Demir, Beykoz’da yaşayan Ordulu Mesudiyelilerin burada oy kullanması için çalışma yaptıklarını ifade etti. 

Yücel Çelikbilek: Bu milleti sevindirmekten başka amacımız yok…

Demir’in konuşmasından sonra sözü alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz nüfusunun 1 yılda 15 kişi arttığının bilgisini paylaşarak, meclis üyesi sayılarının artması için 250 binin üzerine çıkmayı istediklerini fakat tam tersine nüfusun 248 bine düştüğünü söyledi.

30 Mart seçimlerinde verdiklerini desteklerden ötürü teşekkürlerini belirten Başkan Çelikbilek: “Beykoz’da hatırı sayılır işler yaptık. 5 yıl içinde yenilenen imar planlarıyla güze işler yapmaya devam edeceğiz. Bütün Beykoz halkının verdiği vergilerin tamamını toplasanız, Beykoz’un çöpünü kendi kaldırsa, bana hiç vergi vermese yeridir, ama bu imkansız. Biz Beykoz halkını düşünüyoruz. Vatandaş mülkiyet sahibi olsun diye risk alıyoruz. İmkanlar el verdikçe halkın yanında olmaya devam edeceğiz. Bizim bu milleti sevindirmekten başka bir amacımız yok. Sizlerden seçimlerde oldukça iyi destekler aldık. Sizlere teşekkür ediyorum. Sizler bizim elimizi güçlendirdiniz” dedi.

Yaptığımız doğru işlere CHP’liler dava açtı, Beykoz’a zarar verdiler!                                            

Planların askıdan ineceğini ancak bir de bu planlara itiraz safahatı başlayacağını belirten Başkan Çelikbilek: “Hazırladığımız planlara itiraz edenler tarafından mahkemeye verilecek. Başta mimarlar odası. Yaptığımız doğru işlerden dolayı mahkemeler, davalar açıldı. Bunları CHP’liler açtı. Beykoz’da kat karşılığı bina inşaatlarımız mahkemeler yoluyla durdurmaya uğraşıyorlar. Bunu yapan CHP’lilerdir. Bu zarar verenleri unutmayın. Senin açtığın mahkemelerden Beykoz ne kazandı? Kazanamadı, kaybediyor. Beykoz kaybediyor. Bunun hesabını sormalı. Belediyenin yerini kat karşılığı inşaatla belediyeyi kara geçirdik ancak şimdi buraları mahkemede kaybetme ile karşı karşıyayız. Burada Beykoz kaybediyor. Biz belediye olarak arsalarımızı sattık. Neden? O zaman ihtiyacım vardı. Şimdi kasamız dolu, ihtiyacımız yok hamdolsun. Şu an arsa satma hakkına sahip değilim, kasamda param var. Borçlu bir belediye değilim. Hem vatandaşımız hem de belediyemiz kazandı. 2-B arazilerinin satışında arazileri yarı yarıya ucuza sattık. Beykozlu kazandı. Seçim zamanı neler söylediler. Ancak halk itibar etmedi. Bugün İstanbul’da halkıyla bütünleşen başka bir belediye yok. Sizden aldığımız yetkiyi hiç kötüye kullanmadık. Biz Beykoz’da 15 bin kişiye tapu verdik. Sana niye vermeyelim. Bazen böyle şeyler olabiliyor. Beykozluyu mülk sahibi yapmayalım diye neler yaptılar? Ama başaramadılar. Kim ne derse desin, biz Beykozlunun mağduriyetini istemeyiz” şeklinde konuştu.

Başkan Yücel Çelikbilek’e konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın portresi hediye olarak takdim edildi.

Ordulu kanaat önderi çok 'Beykozlu Ordulular' yok!
Bizi Takip Edin