Örnekköy Spor'un gecesinde yardım yarışı!

Beykoz Örnekköy Spor Kulübü'nün sezon açılışı gecesinde, hem iktidar hem muhalefet meclis üyelerinden büyük yardım geldi.

Örnekköy Spor Kulübü, sezon açılışını ve kısa sürede 1. Amatör Lige yükselme başarısını Cumhuriyetköy Green…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Örnekköy Spor Kulübü’nün sezon açılışı gecesinde, hem iktidar hem muhalefet meclis üyelerinden büyük yardım geldi.

Örnekköy Spor Kulübü, sezon açılışını ve kısa sürede 1. Amatör Lige yükselme başarısını Cumhuriyetköy Green House Garden Park’ta düzenlenen yemekle kutladı. Kulüp Başkanı İsmail Türkoğlu ve yönetimi öncülüğünde bir araya gelen kulüp üyeleri dostluk bağlarını güçlendirdi.

Kulüp üyeleri ve ailelerinin yanı sıra geceye; Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve ilçe yönetimi, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve amatör spor kulübü başkanları katıldı.

Şehitleri unutmayan Örnekköy Spor Kulübü de sahnenin bir tarafına büyük bir Türk bayrağı, diğer tarafına da ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ yazılı pankartı astı. Önce şehitlerimiz için durulan 1 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ve daha sonrasında yine şehitlerimizin ruhu için okunan Kur’an tilaveti ile açılan gece aynı güzelliklerle sona erdi.

Gecede kulübe yardım için Atatürk portresi üzerinde ufak bir ihale-açık arttırma yarışması da düzenlendi. CHP Belediye Meclis Üyesi Süleyman Kılıç ve Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu tabloyu ortak alarak, ayrı ayrı 5 bin TL kulübe yardım da bulundu. Gecenin bitiminde de AK Parti Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir’de kulübe bir sürpriz yaparak, 5 bin TL yardımda bulundu.

Yücel Çelikbilek: Örnekköy adına yakışır örnek bir gece düzenlemiş!

Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğuna dikkat çekerek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün burada arkadaşlarımın bu sevincini görmenin mutluluğunu yaşadım. Gerçekten bir kulüpten ziyade, çocuk büyütüyormuş gibi bir gayretin içerisinde gördüm. Örnekköy adına yakışır örnek bir gece düzenlemiş. Kendilerini tebrik ediyorum. Spor çok önemlidir. Eğlence, güzellik, samimiyet kısacası her şey sporun içerisindedir. Ama bunun içerisinde vatanı sevme, vatan için toprağa düşenlere saygı da vardır. Bu akşam bize bunu yaşattınız. Bunun için teşekkür ediyorum, yakışanı yaptınız! Vatanı için düşen her bir çınar, hepimizin evladıdır. Yüreğimizde onların hem sevgisini hem acısını hissediyoruz. Allah ortak acı ve ortak sevinci vermezse zaten vatan ve millet olunmaz. Bugün bunu yaşattınız, sizi tekrar kutluyorum. Her türlü imkanı elimizden geldiğince kulüplerimize sağlamaya çalışıyoruz. Yeter ki siz burada çocuklarımızı güzel edindiğiniz ilkelerle yetiştirin, onları hayata hazırlayın”.

Başkan Yücel Çelikbilek’in konuşmasını tamamlamasının ardından kendisine Kulüp Başkanı İsmail Türkoğlu tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

İsmail Türkoğlu: Hiçbir tesisimiz ve alt yapımız olmadan büyük başarı yakaladık!

Daha sonra sözü Kulüp Başkanı İsmail Türkoğlu aldı. Sporun kendileri için barış, birlik ve beraberlik anlamı taşığını belirten Türkoğlu, Türkiye’de yaşanan terör olaylarına değinerek, bu zorlu süreçte sporun barış dilini kullanmayı kendilerine en büyük hedef edindiklerini söyledi. Türkoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: “Öncelikle hepinize kulübümüzün sezon açılış ve şampiyonluk gecesine katıldığınız için teşekkür ediyorum. Federe olup, amatör lige katılmaya hak kazandıktan sonra henüz 2. sezonda şampiyon olup, 1. amatör lige katılmaya hak kazanmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. 2007 yılında kurulan ve ilk 2 sezondur amatör lig de mücadele eden kulübümüz, bu kısa zaman içerisinde hiçbir tesisi ve alt yapısı olmadan kısıtlı imkanlarla büyük bir özveri örneği göstererek bu başarıyı yakalamıştır. Amatör spor kulüplerinin amacı bu işten bir gelir etmek değil. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ilkesinden yola çıkarak gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak, spor yapmalarını sağlamak, hür iradeye sahip olmalarını, sosyalleşmelerini ve topluma faydalı bireyler olmasını sağlamaktır. Tüm gayretimizle bu çerçevede çalışmaya devam ediyoruz”.

Muharrem Kaşıtoğlu: Kulüplerimize yapılacak 418 bin TL’lik yardımı meclisten geçirdik!

Gecenin son protokol konuşmasını ise, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu yaptı. Örnekköy’ü göstermiş olduğu başarıdan dolayı tebrik ettiğini belirten Kaşıtoğlu: “İnşallah önümüzdeki sene 1.amatör kümeden, süper amatör kümeye yükselmiş bir Örnekköy Spor’un gecesini burada birlikte idrak ederiz. Beykoz Belediyesi olarak gerçekten İstanbul’da ve hatta Türkiye’de eşine az rastlanır bir amatör spor kulüplerine destek anlayışımız söz konusu. Meclisimizden geçirdiğimiz kararla belediye bütçemizin bize verdiği tüm imkanları kullanarak 418 bin TL  nakdi parayı Beykoz’da faaliyet gösteren 16 spor kulübümüze oynadıkları liglere göre derecelendirilerek meclisten geçirdik. Bu hafta da ödemelerini yapacağız. Geçen senede bu kadar nakdi desteği amatör spor kulüplerimize yapmıştık. 2 tanesini tamamladığımız, 8 tanesini de yakında tamamlayacağımız halı sahalarımız spor kulüplerimizin kullanımına verilecek. En güzellerinden bir tanesi de Örnekköy Mahallesi’ne yapılacak. Bu halı sahanında katkısıyla inşallah 1.amatör kümeden, süper amatör kümeye çıkma noktasında da hızlıca yol almış olacağız. Bütçemizin el verdiği kadar yardım etmeye devam edeceğiz. Yine her hafta deplasmanda mücadele eden Beykoz takımlarımızında tüm ulaşım ihtiyaçları da belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. İsmail Bey ve tüm yönetimine bu başarılı grafikten ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Gece, ödül töreni ile sona erdi.

Örnekköy Spor'un gecesinde yardım yarışı!
Bizi Takip Edin