Ortaçeşme Meydanı için iş makinaları sahaya indi!

Beykoz Ortaçeşme Meydan Projesi’ne start verildi; eski otobüs duraklarının bulunduğu yerde iş makinaları çalışmaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çayır Caddesi, Ortaçeşme Meydanı ve Sultanaziz Caddesi ile ilgili düzenleme çalışmalarına

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Ortaçeşme Meydan Projesi’ne start verildi; eski otobüs duraklarının bulunduğu yerde iş makinaları çalışmaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çayır Caddesi, Ortaçeşme Meydanı ve Sultanaziz Caddesi ile ilgili düzenleme çalışmalarına başladı. Bu amaçla, Ortaçeşme Meydan Projesi’ne start verildi; eski otobüs duraklarının bulunduğu yerde iş makinaları çalışmaya başladı.

Proje sona erdiğinde, Ortaçeşme oldukça farklı bir görüntüye kavuşacak; Çayır Caddesi, Ortaçeşme Meydanı ve Sultanaziz Caddesi düzenleme çalışması yapılacak; projede yol düzenlemeleri, engelli yürüyüş alanları, saat kulesi, büfeler, WC, yeşillendirme çalışmaları, ahşap seyir terası ile dinlenme alanları da yer alacak.   

Fotoğraf galerimize bakınız

Proje tamamlandığında meydanın nasıl görüneceği konusunda fikir sahibi olabilmek için, foto galerimize bakabilirsiniz!

İ.E.T.T durakları Akbaba Caddesi’ne taşınmıştı

Proje uygulama çalışmaları kapsamında bugüne kadar mevcut alandaki İ.E.T.T. durakları Akbaba Caddesi’ne taşındı,  meydanda şantiye alanı oluşturuldu ve sert zemin için hazırlıklar yapıldı.    

Ortaçeşme’deki meydan düzenleme çalışmasının akabinde sırasıyla Çayır Caddesi, Spor Caddesi ve Sultanaziz Caddesi baştan başa yenilecek. Böylece Tokatköy son duraktan Yalıköy Mahallesi’ne kadar tüm yürüyüş yolları elden geçirilecek.

Yücel Çelikbilek: Halkımıza hayırlı olsun!

Beykoz’un meydan ve caddelerini ilçe sakinlerine yaraşır güzellikte yenilediklerini ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Ortaçeşme Meydanı, Çamlıbahçe ve Tokatköy Mahalleleri’nin de yararlanacağı merkezi bir konumda yer alıyor. İlçemiz Soğuksu, Tokatköy, Gümüşsuyu ve Paşabahçe’nin ardından düzenli bir meydana daha kavuşacak. Çalışmalar tamamlandığında sosyal işlevi de olan, halkımızın ailecek vakit geçirebileceği, dinlenebileceği güzel bir alan ilçemize kazandırılmış olacak. Meydan yenileme çalışmasının akabinde Tokatköy’den Yalıköy’e kadar yol düzenlemeleri yapılacak; şimdiden halkımıza hayırlı olsun” dedi.  

Ortaçeşme Meydanı için iş makinaları sahaya indi!
Bizi Takip Edin