Özel Güvenlik Elemanı Kursu başladı

Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi'nin, ilçedeki istihdamı artırmaya yönelik olarak düzenlediği “Özel Güvenlik Elemanı Yetiştirme” kurslarında eğitimler başladı.

Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi'nin, ilçedeki istihdamı artırmaya yönelik olarak düzenl

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi’nin, ilçedeki istihdamı artırmaya yönelik olarak düzenlediği “Özel Güvenlik Elemanı Yetiştirme” kurslarında eğitimler başladı.

Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi’nin, ilçedeki istihdamı artırmaya yönelik olarak düzenlediği “Özel Güvenlik Elemanı Yetiştirme” kurslarında eğitimler başladı. Kurslara katılanlara iş imkânı da sağlanacak.

İlçe sakinleri arasında kalifiye iş gücü oluşturmak ve sektörün eleman açığını kapatmak amacıyla düzenlenen kursla silahlı ve silahsız güvenlik görevlileri yetiştirilecek.

5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunu’nun ön gördüğü çerçevede temel eğitimlerin verileceği kursta başarı gösteren kursiyerler özel güvenlik görevlisi kartı almaya hak kazanacak.

Başkan Çelikbilek: “Nitelikli eleman aranan elemandır”

555 kişiyi meslek sahibi yapmanın amaçlandığı kurslara ilçe genelinden 770 kişi başvurdu. Güvenlik Şirketi’nin Kavacık’ta bulunan merkezinde devam eden eğitimler, 40’arlı gruplar halinde sürüyor. İlk kurda eğitim alan 210 kişi, 31 Ağustos’ta sınava girerek güvenlik elemanı olabilmek için ter dökecek.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, devam etmekte olan kurslarla ilgili olarak nitelikli elemanın her zaman aranan eleman olduğunu belirterek, istihdam sorununu çözmek için kalifiye iş gücü yetiştirmeye yönelik çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

Sınavlarda başarılı olarak güvenlik görevlisi kartı alan kursiyerler, Beykoz Belediyesi ve İŞKUR vasıtasıyla istihdam edilecek.

Özel Güvenlik Elemanı Kursu başladı
Bizi Takip Edin