Özel Kalem Müdürleri darbe şehitleri anıtına karanfil bıraktı

Beykoz Belediyesi eski Özel Kalem Müdürü Mehmet Abay'ın yürüttüğü Türkiye Özel Kalem Müdürleri Platformu darbe şehitleri için oluşturulan alana karanfil bıraktı.

Darbe girişimine tepki gösteren Türkiye Özel Kalem Müdürleri ve Yönetici Asista

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi eski Özel Kalem Müdürü Mehmet Abay’ın yürüttüğü Türkiye Özel Kalem Müdürleri Platformu darbe şehitleri için oluşturulan alana karanfil bıraktı.

Darbe girişimine tepki gösteren Türkiye Özel Kalem Müdürleri ve Yönetici Asistanları Platformu üyeleri, darbe girişimi şehitlerini anmak üzere Taksim Meydanı’nda bir araya eldi. Platform üyeleri Beyoğlu Belediyesi tarafından Taksim Meydanı’na kurulan darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu Demokrasi Şehitleri Anıtı’na karanfil bıraktı.

Şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okuyan platform yönetimi adına açıklama yapan Beykoz Belediyesi eski Özel Kalem Müdürü Mehmet Abay, yaşanan darbe girişimini kınadı. Yaşanan darbe girişimini hain bir saldırı olarak değerlendiren Mehmet Abay ‘15 Temmuz gecesi ülkemiz, üzerine kabus gibi çökmek isteyen hain saldırıya uğramıştır. Bu milletin alın teri ve emeğiyle milleti koruma için alınan tank, silah ve uçaklar gözü dönmüş caniler tarafından milletin evlatlarına doğrultarak canımıza kastedilmiştir. Tarihimiz boyunca yaşanmamış bir alçaklık sahneye konularak silahsız insanlarımıza ateş açılmış milletimizin namusu Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalanmış, halkın özgür iradesiyle seçilen cumhurbaşkanımız öldürülmek istenmiş, ordumuzun güzide merkezleri işgal edilmiştir‘ dedi.

Halkın tanklara göğsünü siper ettiğine değinen Mehmet Abay, “Gecenin zifiri karanlığında yapılmak istenen şeytani plan karşısında cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak sokaklara dökülen halkımız vatan hainlerine karşı göğsünü siper etmiştir. Vatanını korumak amacıyla tankların kurşunların karşısına dikilen aziz milletimizin kahraman evlatları eşi görülmemiş bir destan yazarak hain emellerin hayata geçmesini engellemiştir‘ dedi.

Yapılan açıklamanın ardından platform üyeleri sessizce dağıldı.

Özel Kalem Müdürleri darbe şehitleri anıtına karanfil bıraktı
Bizi Takip Edin