Podyum 'Engel' tanımıyor!

TOFD Beykoz Şubesi ve Moda Tasarımcısı Sema Kafiye Öztürk, dünyada ilk olan bir projeyi hayata geçirdi.

Prestij Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Eleleyiz Kurucu Başkanı Modacı Sema Kafiye Öztürk, Beykoz TOFD Şubesi ile dünyada…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOFD Beykoz Şubesi ve Moda Tasarımcısı Sema Kafiye Öztürk, dünyada ilk olan bir projeyi hayata geçirdi.

Prestij Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Eleleyiz Kurucu Başkanı Modacı Sema Kafiye Öztürk, Beykoz TOFD Şubesi ile dünyada bir ilk olan sosyal bir farkındalık projesine imza attı.

Hazır giyim sektöründe mağazalarda, alışverişlerde zorluk yaşayan farklı engel grubundan bireylerin hayallerindeki kıyafetleri tasarlayan Prestij Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Eleleyiz Kurucu Başkanı Modacı Sema Kafiye Öztürk, Prestij Grup ana sponsorluğunda tasarımlarını podyuma taşıdı.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Sahnesi’nde ‘Eleleyiz Engelsiz Tasarım, Yaşam ve Mağazacılık Defilesi Projesi’ni hayata geçiren Öztürk, engellilerin hayallerindeki engelsiz tasarımları podyumda taşıdı.

Gecede Manken Tuğba Özay ve ünlü sanatçı Umut Zen’de Yunus Emre’nin Gel Gör Beni Aşk Neyledi ilahisini eşsiz bir yorumla seslendirdi.

Beykoz TOFD Başkanı Saniye Efe, Beytaş AŞ.Genel Müdürü Yalçın Çolak, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek ve bir çok ünlü ismin yanı sıra halkın da engelsiz defileye yoğun ilgisi vardı.

Yalnız bu sefer podyumun makenleri engellilerdi. Mağazalarda, alışverişlerde zorluk yaşayan farklı engel grubundan bireylerin hayallerindeki kıyafetleri, Sema Kafiye Öztürk ile paylaşarak, hayallerini gerçekleştirdi.

Engelliler, ünlülerle makenlik deneyimlerini yaşadılar. Defile sonunda ise, giydikleri elbiseler kendilerine hediye edildi.

Podyum 'Engel' tanımıyor!
Bizi Takip Edin