Projesi olmayan reklam kokan aday adayları!

Türkiye 31 Mart Yerel Seçimlerinde adaylarını belirlemek için ön hazırlıklarını tamamlamak üzere yeni bir yerel yönetim sürecine doğru giriyor.

Beykoz'da bu süreç nasıl işleyecek?

Gelecekte Beykoz'u neler bekliyor? 

Hangi partiden kimler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye 31 Mart Yerel Seçimlerinde adaylarını belirlemek için ön hazırlıklarını tamamlamak üzere yeni bir yerel yönetim sürecine doğru giriyor.

Beykoz’da bu süreç nasıl işleyecek?

Gelecekte Beykoz’u neler bekliyor? 

Hangi partiden kimler aday olacak? 

Vatandaşın sorununu çözebilecek aday mı yoksa eski tas eski hamam söylemi gibi devam edecek aday mı olacak?

Beykozlular olarak aklımızı karıştıran birçok sorular var ve bu soruların cevabını ilerleyen zaman içinde hep birlikte göreceğiz. 

Öncelikle partilerden Belediye Başkanlığına talip olmak isteyen aday adaylarımız var. 

Maalesef hepsi için söylemiyorum bazılarının sosyal medyada fotoğrafları çok.!  

Aklında, fikrinde, ellerinde vatandaşı ikna edecek bir tek projeleri yok.  

Beykoz’a çok faydaları olmuş ya!   

Sabah dükkânı açan akşam dükkanı kapatan esnaf gibi, bedeni koltukta, ayakları sahada olmayan halen siyasetten medet ummaya çalışıp Beykozlunun aklıyla alay eden aday adayları var.

Gönder hesaba 3 lira. Şöyle güzelinden resim yaptır cafcaflısından. Üç beşte pankart “benimde Beykoz’da reklamım, birazda adım olsun yarında havam olsun

Beykoz’a belediye başkanlığı yapacak adayın öncelikle projeleri olacak vizyonu olacak, bilgi ve birikimi olacak, bunun yanında belediyeye bağlı mahallelerin nüfusuna göre meclis üyesi veya danışman temsilcilerini atayacak.

Örnek olarak Kılıçlı veya İshaklı Mahallesinden vatandaş çatı sorunu için belediyenin kapısına geldiğinde birden fazla “bugün git yarın gel”, “git bir hafta sonra gel” deyip mağdur etmeyecek. Yeri geldiğinde vatandaştan sorumlu danışman eline dosyasını alıp bıkmadan üşenmeden birim birim dolaşıp resmi veya gayri resmi işini halledecek. 

Belediyenin görevlendirdiği, vatandaştan kopuk, suratı asık gestoba subayı gibi “olmaz kardeşim” sözleriyle tavır sergileyecek, vatandaşı karşısına alan modeller olmayacak. 

Uzun lafın kısası Belediye Başkanının eli kolu ayağı olacak,  iş yapacak, kapasitesi olmadığı tespit edildiğinde yerine başkası atanacak. Şimdilerde olduğu gibi vatandaş kapıda ağaç olmayacak. 

Beykoz’a geçici değil, maket değil, gelecek kuşakların göreceği kalıcı projeler olacak. 

Müteahhitlere göre bu günkü gibi projeler değil vatandaşa göre projeleri olacak…!

İstanbul’un çoğu ilçesinde son 10 sene içinde toplumun fayda göreceği birçok büyük projeler faaliyete geçmesine rağmen Beykoz yerinde sayıyor.  

Beykoz’un kıyısında Karadeniz ve İstanbul Boğazı var ama bunu değerlendirecek ne proje oldu…! 

Kıyısında Karadeniz ve İstanbul Boğazı var ama ne balık pazarımız, ne de vatandaşın sahilde oturacak bir meşgalesi var…!  

Tabiatın eşsiz ormanları ve tarihi onlarca yapıları var ama gün yüzüne çıkan bir tane eseri yok. Bir iki tane var hakkını yemeyelim ama onu da İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptı. 

‘‘Yerel yönetim ciddiyet isteyen bir makamdır. Türkiye’nin genel siyaset gündemiyle meşgul olmayı kaldırmaz. Yerel yönetimlerin siyaset yapacağı alan hizmetleridir.”

Beykoz’a Başkan olacak adayların öncelikle ilçenin tarihi ve doğal dokusunu bozmadan, mülkiyet sorununu ortadan kaldıracak şekilde içine alarak büyük projelerle vatandaşın karşısına çıkması gerekmektedir.  

Mülkiyet sorunu deyip geçmeyin. “Beykozlu Beykoz’da kalsın” sloganı atıp da Beykozlu yeni evli çiftlerimize arsasına 80 m2 evi yaptırmayıp, Çekmeköy’e kirası cazip diye göç etmeye zorlayan bir yönetim anlayışını da gördük.  

Kalın sağlıcakla.

Projesi olmayan reklam kokan aday adayları!
Bizi Takip Edin