Ramazan ayının kadim geleneği Beykoz’da yaşatıldı

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, iftara yetişemeyen vatandaşlar için 17 gün boyunca “iftara 5 kala” sloganıyla farkındalık etkinliği düzenledi.
  • 30.04.2021 00:00:00

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, iftara yetişemeyen vatandaşlar için 17 gün boyunca “iftara 5 kala” sloganıyla farkındalık etkinliği düzenledi. 

https://www.youtube.com/watch?v=uHQ5q_omHKo***

AK Parti Gençlik Kolları tarafından ramazan ayına özel olarak ‘İftara 5 Kala’ sloganıyla düzenlenen farkındalık etkinliği tam kapanmaya geçilmesi nedeniyle projenin finali AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Tomakin katılımıyla Beykoz’da tamamladı.

galeri isramazan ayinin kadim gelenegi beykoz da yasatildi 2676

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam öncülüğünde Beykoz’da hayata geçirilen ‘İftara 5 Kala’ organizasyonu ile trafikte ve otobüs duraklarında iftara yetişemeyen vatandaşlara iftarlık ikramında bulunuldu.

Ramazan ayı boyu Beykoz’un farklı noktalarında düzenlenen etkinlik kapsamımda iftara yetişemeyen vatandaşlara AK gençlik yetişti. Gençler, ramazan berekettir, paylaşmaktır diyerek meydanlarda, otobüs duraklarında ve iskele çıkışlarında vatandaşların yanı başında idi.

galeri isramazan ayinin kadim gelenegi beykoz da yasatildi 5885

VATANDAŞLAR TARAFINDAN TAKDİR EDİLDİ

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen ve takdir edilen etkinlik ülke olarak tam kapanmaya geçilmesi nedeniyle Kavacık Kavşağı’nda vatandaşlara ikramlarda bulunan gençler, paylaşmanın heyecanını son kez birlikte yaşadı. Beykoz’da 17 gün boyunca vatandaşları yalnız bırakmayan gençler, farkındalık etkinliğinin finalini AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Tomakin katılımıyla tamamladı.

BURAK KARAÇAM:  RAMAZAN GELENEĞİNİ SÜRDÜRDÜK

Ramazan ayının bereketini, mutluluğunu ve heyecanını iftara yetişmeye çalışan vatandaşlara ikramda bulunarak Ramazan geleneğini sürdürdüklerini aktaran Gençlik Kolları İlçe Başkanı Burak Karaçam, “Ramazan ayı sevgi ve anlayışın da dorukta yaşandığı zamanlardır. Bizler de bu değerli günlerde Ramazan ayının bereketinden istifade ederek 17 gün boyunca iftara yetişemeyen vatandaşlarımızın iftara 5 kala yanında olmaya gayret ettik. Seneye tekrar buluşmak dileğiyle emeği geçen genç kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

galeri isramazan ayinin kadim gelenegi beykoz da yasatildi 1430

OSMAN TOMAKİN: PAYLAŞMANIN HEYECANINI BİRLİKTE YAŞADIK

Kavacık Kavşağı’nda ’gerçekleşen etkinlikte konuşan İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin ise “İftara 5 Kala programı bizim gelenekselleştirdiğimiz senelerdir yaptığımız bir program. Kısıtlamaların başlamasıyla daha çok ihtiyaç olduğunu gördük ve programımızı genişlettik. Hem sayı olarak hem nokta olarak İlçe ve İl Gençlik Kollarımız koordinasyonu ile bizim de sahada olduğumuz bir şekilde trafikte, duraklarda, otobüslerde iftara yetişmeye çalışan vatandaşlarımıza ‘İftara 5 Kala’ güzel iftariyeliklerimizi sunuyoruz. Bundan da çok güzel, olumlu geri dönüşler alıyoruz. İnşallah bu güzel çalışmaları bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gençlik Kolları İl Başkanı Osman Tomakin, program sonrası sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada “17 gün boyunca iftara 5 kala vatandaşlarımıza ikramlarda bulunarak paylaşmanın heyecanını birlikte yaşadık. Tam kapanma kararıyla evimizde olacağız ama sonra yine birlikteyiz.” dedi.

İlgili Haberler