Ramazan Bayramı coşkuyla kutlanıyor

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte camilere akın eden Beykozlular Ramazan bayramının ilk gününü coşkuyla kutluyor.

 

                     &

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte camilere akın eden Beykozlular Ramazan bayramının ilk gününü coşkuyla kutluyor.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Ramazan ayinin bitimiyle mahallelerde kılınan bayram namazlarının ardından başlayan bayramlaşma merasimleri, Ramazan Bayramının ilk gününde Ak Parti ile kaymakamlık ve belediyenin ortaklasa organize ettiği bayramlaşma törenleri ile devam etti.

 

Ak Parti İlçe binasında gerçekleştirilen bayramlaşma törenine, İlce Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, eski Belediye Başkanı Muharrem Ergül ve teşkilat mensuplarının katıldı.

 

 

Kaymakamlığın ve belediyenin Belediye Meydanı’nda ortaklaşa organize ettiği bayramlaşma merasimine ise; Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Cumhuriyet Başsavcısı Nuh Tekin, Jandarma Komutanı , siyasi partiilçe başkanları, muhtarlar , STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

AK PARTİDE BAYRAMLASMA

AK Parti Beykoz teşkilatı parti binasında bir araya gelerek bayramlaştı. Parti Binasında saat 10.30’da başlayan merasime 12 Eylül Pazar günü yapılacak olan referandum damgasını vurdu.

 

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Adem Sefer, bütün teşkilat mensuplarının bayramını kutlayarak, 12 Eylül’de yapılacak olan referandum hakkında açıklamalarda bulundu. Anayasa değişikliği sonrasında halkın önünün açılacağının altını çizen Adem Sefer, “Anayasa değişikliği sonrasında hem ülkenin hem de halkın önü açılacak. Bayram boyunca da çalışmalarımıza devam edeceğiz ve Pazar günü inşallah istediğimiz sonucu alacağız” dedi.

 

Törende konuşan eski Belediye Başkanı Muharrem Ergün ise; tüm teşkilat mensuplarının ve İslam Alemi’nin bayramını kutlayarak, “Anayasa değişikliği oylaması çok önemli. Herkes üzerine düşeni yerine getirmeli. Yatanların yürüyenlere, yürüyenlerin de koşanlar üzerinde hakkı var. Onun için sayılı günleri iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

 

Son olarak bayramlaşma töreninde söz alan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de önce teşkilat mensuplarının bayramını kutladı ardından da referanduma değindi. Teşkilat nasılsa çalışıyor benim çalışmama gerek yok anlayışının yanlış olduğunu vurgulayan Çelikbilek, “Az bir süre kala herkes çalışmalı. Benim hatırımın geçmediği insanlara sizin hatırınız geçer. Onun için teşkilat çalışıyor ben çalışmasam da olur dememek lazım.” dedi. Çelikbilek ayrıca Pakistan’da yaşanan felakete de değinerek, ” Oradaki Müslüman kardeşlerimiz çok zor şartlar altında bayramlarını yaşıyorlar. Onları unutmayarak en azından oradaki kardeşlerimize dua etmeliyiz” dedi. Konuşmaların ardından ilçe binasında düzenlenen törenden belediyenin halkla bayramlaşma törenine geçildi.

BEYKOZ PROTOKOLÜ BELEDİYE MEYDANINDA BAYRAMLAŞTI

Kaymakam Aydın Ergün ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, tek tek bayramlaştığı vatandaşlara yemek ikramında bulundu. Ayrıca Başkan Çelikbilek, kendisi ile bayramlaşan çocuklara harçlık verdi.

 

Törende kısa bir konuşma yapan Kaymakam Aydın Ergün ve Başkan Çelikbilek, Türk Milleti’nin büyük bir millet olduğunun altını çizerek herkesin bayramını kutladı. 

 

Bayramlaşma ve konuşmaların ardından tören sona erdi.

Ramazan Bayramı coşkuyla kutlanıyor
Bizi Takip Edin