Ramazan bereketi Beykoz Sahil’e taşacak

Beykozluları Ramazan Ayı boyunca ilçe sahilinde kurulan “Ramazan Çadırı” ile Kavacık “Millet Sofrası”nda kardeşlik ve dayanışma iklimiyle kuşatacak, “Kavacık Yaşam Merkezi’nde ise söyleşiler, konserler ve çocuk eğlenceleriyle buluşturacak etkinlikler başlıyor.  

Ramazan bereketi Beykoz Sahil’e taşacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, Ramazan Ayı’nın manevi güzelliklerinin toplumun tüm kesimlerini kuşatması için halka açık iftar sofralarından geleneksel çocuk eğlencelerine, sevilen ilahiyatçılarla söyleşiler, konser ve dinletilerin yer aldığı programlara kadar bir dizi hazırlık yaptı.

Beykoz’da “Birlik, Beraberlik ve Rahmet Ayı Ramazan” temasıyla hazırlanan etkinlikler ilk haftadan itibaren halka iftar çadırından söyleşilere, çocuk etkinliklerinden konserlere ay boyunca maddi ve manevi güzelliklerin merkezi olacak.

Beykoz On Bir Ayın Sultanı Ramazan'a Hazır

İLK İFTAR SEVİNCİ SAHİLE TAŞACAK

Boğaz’a nazır kurulan “Ramazan Çadırı”nda ilk iftar sevinci topumun tüm kesimlerini katıldığı kardeşlik ve dayanışma atmosferinde yaşanacak.

Her akşam bin ilçe sakininin aynı sofra etrafında oruç açmanın bereketini yaşayacağı iftar çadırı, Ramazan Ayı boyunca  birlik ve beraberlik manzaralarına sahne olacak.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın,  Ramazan Ayı boyunca iftar çadırına iştirak ederek aileleri ve komşularıyla sosyal birliktelik ve dayanışmanın huzurunu paylaşacak.

Ramazan Çadırı’nda iftarı bekleyen vatandaşlara Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ney dinletisi sunulacak.

Beykoz Belediyesi Ramazan Etkinlikleri

HATİCE KÜBRA TONGAR, EŞREF ZİYA VE SERTAÇ ABİ

Ramazan Ayı boyunca Kavacık Yaşam Merkezi’nde sevilen ilahiyatçıların ağırlandığı söyleşiler, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Tasavvuf Müziği konserleri ve şiir dinletileri yer alacak.

Beykoz Belediyesi Ramazan Etkinlikleri

Aile ve topluma yönelik çalışmaları ilgiyle takip edilen Yazar Hatice Kübra Tongar Ramazan Ayı’nın ilk akşamında güncel konuları ele aldığı renkli bir söyleşiyle ilçe sakinleriyle buluşacak.

Beykoz Belediyesi Ramazan Etkinlikleri

Eşref Ziya ezgi ve ilahileriyle, Orhan Hakalmaz ve Ömer Karaoğlu Santur Sanatçısı Sedat Anar da enstrümantal müzik dinletileriyle ilçe sakinleriyle bir arada olacak.

Beykoz Belediyesi Ramazan Etkinlikleri

Ayrıca şehrin merkezi camilerinden hafızların iştirakiyle Kur’an-ı Kerim tilaveti, tasavvuf müziği ve ilahiler sunulacak.

Beykoz Belediyesi Ramazan Etkinlikleri

ÇOCUKLARA ÖZEL EĞLENCELER

Kavacık Yaşam Merkezi’nde yapılacak söyleşi ve konser programları öncesinde çocuklar için renkli palyaço ve gösterileri, müzikli animasyonlar, yüz boyama ve karikatür etkinlikleri yapılacak.

Ramazan eğlenceleriyle vakit geçirecek çocuklar unutulmaz anılar biriktirecek.

Beykoz Belediyesi Ramazan Etkinlikleri

Beykozlu çocukların Ramazan sevincini doyasıyla yaşayacağı etkinliklere Youtuber “Sertaç Abi” neşeli bir söyleşiyle katılacak.

Beykoz Belediyesi Ramazan Etkinlikleri

Not: Ramazan Etkinlikleri her akşam 20:45’te çocuk etkinlikleriyle başlayıp, 21:30’da söyleşi ve konserlerle devam edecektir.

 

Ramazan bereketi Beykoz Sahil’e taşacak

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin