Ramazan sevinci sokak iftarları'nda yaşanacak

Beykoz Belediyesi’nin Ramazan Ayı Sokak İftarları ve Gönül Sofraları ile sosyal dayanışma çalışmalarına yönelik hazırlıkları tamamlandı. 

Beykoz Belediyesi’nin Ramazan Ayı’nın getirdiği güzellikleri ilçe sakinleriyle birlikte paylaş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin Ramazan Ayı Sokak İftarları ve Gönül Sofraları ile sosyal dayanışma çalışmalarına yönelik hazırlıkları tamamlandı. 

Beykoz Belediyesi’nin Ramazan Ayı’nın getirdiği güzellikleri ilçe sakinleriyle birlikte paylaşmak üzere her yıl kurduğu Sokak İftarları ve Gönül Sofraları ile sosyal dayanışma çalışmalarına yönelik hazırlıkları tamamlandı. 

7’den 70’e toplumun tüm kesimlerini bir araya getirmek üzere  kurulan Sokak iftarları ve Gönül  Sofralarında bu yıl da paylaşmanın huzuru ve sevinci hep birlikte yaşanacak.  Polonezköy ve birçok mahallede  farklı inançlara sahip vatandaşlar aynı sofrada ağırlanacak.

Ramazan Ayı boyunca 25 mahalle ve 20 köyde sırasıyla Sokak İftarları düzenlenecek. Komşuluk kültürünün canlanması  ve ilçedeki ihtiyaç sahipleri düşünülerek kurulacak olan, sıcak yemek dağıtımının yapılacağı sofralarda dileyen herkes orucunu açabilecek.

Ramazan Programları Her Akşam BRT’de

Beykoz Belediyesi Radyo ve Televizyonu BRT ise her akşam iftar saatlerinde canlı yayın yapacak. Konularında uzman kişilerin konuk olacağı program Belediye Mescidinin İmam-Hatibi Soner Çelebi tarafından hazırlanıp sunulacak.  

Sosyal Masa ve TODEM’den Yardım Eli

Paylaşma ve kardeşlik ayı olan Ramazan’ın tüm ilçede hissedilmesi için çalışmalar yapan Beykoz Belediyesi’nin çatısı altında bulunan Sosyal Masa ve TODEM  (Toplumsal Destek Merkezi)  10 bin ihtiyaç sahibine içinde temel gıda maddeleri bulunan erzak paketlerini ulaştıracak.

Bayram öncesinde ilçedeki yetim ve yoksul çocuklar giysi yardımıyla sevindirilecek. 

Başkan Çelikbilek “Komşuluğu Yeniden Canlandırmayı Amaçlıyoruz”

Her akşam farklı bir mahallede üç noktada bin kişiye iftar verileceğini belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ‘Amacımız ilçemizin her köşesinde iftar vererek, mahalle sakinleri arasında tanışma, kaynaşma ve komşuluğu artırmak, bu vesileyle de Ramazan’ın ruhu olan kardeşlik paydasında buluşmak”  dedi.

Ramazan sevinci sokak iftarları'nda yaşanacak
Bizi Takip Edin