Riva açıklarından 1800 metrekare hayalet ağ çıkarıldı

Beykoz Riva'da 1800 metrekare hayalet ağ dalgıçlar tarafından denizden çıkarıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su ürünleri Genel Müdürlüğü'nün “Denizlerin Terkedilmiş Av Araçlarından Temizlenme Projesi' kapsamında temizleme işlemi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Riva’da 1800 metrekare hayalet ağ dalgıçlar tarafından denizden çıkarıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su ürünleri Genel Müdürlüğü’nün “Denizlerin Terkedilmiş Av Araçlarından Temizlenme Projesi‘ kapsamında temizleme işlemi gerçekleştirildi.

Riva açıklarında gerçekleştirilen çalışmaya İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Hamit Aygül, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Turgay Türkyılmaz ve İstanbul Vali Yardımcısı Osman Günaydın katıldı.

20 METRE DERİNLİKTEN BİN 800 METREKARE AĞ

Çalışmada 1800 metrekare hayalet ağ dalgıçlar tarafından 20 metre derinlikten denizden çıkarıldı. İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü http://img3.mynet.com/1x1/grey.gifHamit Aygül, projenin ikinci senesi olduğunu ifade ederek, “2014 yılı içerisinde 75 lokasyonda yaklaşık olarak 29 bin metre ağ çıkarılıp temizlenmiş oldu. Bu sene de yaklaşık olarak 45 lokasyonda çalışmalarımız devam ediyor. Bu lokasyonların 29’unda deniz dibi taraması yapılarak bu atıkların yerleri tespit edildi. Bugün ilkini burada çıkarmış olmaktayız. Faaliyetlerimiz yıl boyu devam ederek tüm atıkları temizleyene kadar çalışacağız. Projenin ilimize, ülkemize, balıkçılarımıza hayırlı olmasını diliyorum‘ dedi.

HAYALET AĞ PEŞİNDE 2 YIL

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Turgay Türkyılmaz ise “Sürdürülebilir balıkçılığı temin etmek amacıyla üreme ve av alanlarının bu tür istem dışı olarak bırakılmış ağlardan temizlenmesi gerekiyor. Biz de 2 seneden beri bu işi gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yıl içinde ilk belirlediğimiz dönemin sonuçlanmasını ümit ediyoruz. Daha sonrada belirleyeceğimiz yeni alanlarda devam edeceğiz‘ şeklinde konuştu.

Riva açıklarından 1800 metrekare hayalet ağ çıkarıldı
Bizi Takip Edin