Riva Deresi taştı, 3 tekne battı. Ev ve işyerlerini su bastı

Riva'da şiddetli yağış nedeniyle taşan dere, 3 balıkçı teknesinin batmasına neden oldu. Dere kenarındaki birkaç ev ve işyerini de su bastı. 

İstanbul'da etkili olan şiddetli sağanak yağış Beykoz Riva deresinin taşmasına…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Riva’da şiddetli yağış nedeniyle taşan dere, 3 balıkçı teknesinin batmasına neden oldu. Dere kenarındaki birkaç ev ve işyerini de su bastı. 

İstanbul’da etkili olan şiddetli sağanak yağış Beykoz Riva deresinin taşmasına neden oldu. Şiddetli yağmur suları nedeniyle balıkçı barınağına bağlı 3 tekne de battı. Dere kenarındaki birkaç ev ve işyerini de su bastı. Vatandaşlar, yeni başlanan köprü inşaatının yataktaki kapatılmalar nedeniyle taşkının meydana geldiğini öne sürdü.

Ayrıca Riva yolu üzerinde bulunan Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. köprü şantiye alanı sular altında kaldı. Sağanak yağmur sonrası işçilerin kaldığı konteynerler, iş makineleri ve diğer kullanılan malzemeler biriken sudan etkilendi. Su birikintileri nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Ekipler şantiye alanındaki suyu tahliye çalışmalarına başladı. 

Taşkının ardından harekete geçen ekipler, su seviyesinin azaltılması için çalışmalara başladı. Bir iş makinesi suyun akmasını engelleyen birikmiş malzemeleri toplayarak su seviyesini azaltmaya çalıştı.

Tekneleri zarar gören balıkçılar, ‘Dere yapımına başlanan köprü şantiyesi yüzünden taştı. Zararımız büyük 3 teknemiz battı. Daha da zarar ziyan olabilir‘ dedi. 

Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk konu hakkında gazetemize yaptığı açıklamada yetkililerin olay yerinde olduğunu ve gerekli müdahaleleri yapıldığını söyleyerek hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Riva Deresi taştı, 3 tekne battı. Ev ve işyerlerini su bastı
Bizi Takip Edin