Riva, İstanbul'un Bodrum'u olmaya aday!

Beykoz Belediyesi Riva Plajı Müdürü Zafer Aslan, Riva'nın çevresel gelişimine dikkat çekerek, Riva'yı İstanbul'un Bodrum'u olmaya aday semt olarak gösterdi…

Beykoz Belediyesi'nin şirketi olan BEYTAŞ tarafından çalıştırılan Riva Merkez Plajı, her…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Riva Plajı Müdürü Zafer Aslan, Riva’nın çevresel gelişimine dikkat çekerek, Riva’yı İstanbul’un Bodrum’u olmaya aday semt olarak gösterdi…

Beykoz Belediyesi’nin şirketi olan BEYTAŞ tarafından çalıştırılan Riva Merkez Plajı, her gün binlerce Beykozluya ve İstanbulluya hizmet ediyor. Güvenlik, temizlik ve sağlık gibi konularda son derece titiz davranan plaj ekibi, hizmetlerini en iyi şekilde halka verebilmek için büyük çaba sarf ediyor.

2 senedir Riva Merkez Plajı Müdürü olarak görev yapan Zafer Aslan; mendirek sorununu, plajda vermiş oldukları hizmetleri, halk sağlığı üzerindeki hassasiyetlerini, güvenlik tedbirlerini ve Riva’nın geleceğine yönelik düşüncelerini Beykoz Güncel Haber’e anlattı.

Halk odaklı hizmet üretiyoruz!

BEYTAŞ adına 15 personeliyle burayı çalıştırdıklarını belirterek sözlerine başlayan Zafer Aslan, plajı Beykoz Belediyesi çalıştırdığı için halkın rahat edebilmesi adına daha çok halk odaklı hizmet ürettiklerini söylüyor ve ekliyor: “Burada verdiğimiz hizmetler; plaj kumunu her yıl İSTAÇ’ tan gelen araçlarla düzenli bir şekilde kumu elettiriyoruz. Yani kumun içerisindeki izmarit ya da bazı küçük atıklar bile kalmayacak şekilde temizliyoruz. Plajın temiz kalması için uygun yerlerine çöp kovaları koyuyoruz. Uyarı tabelalarımız ile birlikte halkımızın güvenliğini en üst düzeyde tutmaya çalışıyoruz. İBB’nin buraya ayırmış olduğu bir konteyner var, bir tane jet ski var ve 15’e yakında can kurtaran hizmeti var. Geçen yıl da, bu yıl da herhangi bir boğulma vakası yaşamadık. Bu yılın başında da biz soyunma kabinleri, duş yerleri ve tuvalet yerlerinin fayanslarını değiştirdik. Duş yerlerinde de halen konforu arttırmak için çalışmalar yapıyoruz”.

Hafta içi 112 Acil, hafta sonu ise Hızır Acil hizmet veriyor!

Havaların yeterince ısınamaması ve Ramazan ayından sebep şimdiye kadar pek iş olmadığını ama, şu an biraz daha yoğunluğun artmaya başladığını ifade eden Zafer Aslan, plajda almış oldukları tedbir ve güvenliklerini şöyle anlatıyor: “Hafta içi 112 Acil, hafta sonu da İBB’nin göndermiş olduğu Hızır Acil Servisi burada hizmet vermekte. Plajın etrafını çitlerle çevirdik. Bunun sebebi; Riva’da hayvan besiciliği yapılıyor o yüzden hayvanların girmesine engel olmak istedik, bir diğeri de köpeklerin kum üzerinde yatmasını engelleyerek pire, kene gibi şeylerden de halkımızı uzak tutmaya çalıştık. Ayrıca belediyemiz 15-20 günde bir de kumu ilaçlıyor. Plajımızda alkollü içecekle girilmemesi, mangal yakılmaması gibi durumları uyarı tabelalarımızla beraber halkımıza ifade ediyoruz. Kapılardaki görevlilerimiz Beykozlu genç üniversite öğrencilerimiz. Güler yüzlü tavırlar ve şirketimizin belirlediği kurallar çerçevesinde gelen kişileri karşılıyorlar. Araçların güvenliği, eşya emanetleri ile ilgili bir ekibimiz var. Hırsızlık vakalarına karşı da böylece önlem almış oluyoruz”.

Riva, İstanbul’un Bodrum’u olacak!

Beykoz Güncel Haber’in haberleştirdiği Riva’daki mendirek sorununa da değinen Aslan, konuya ilişkin şunları söyleyerek halkı bilgilendiriyor: “Mendirek olayında bu yıl başında yaklaşık olarak 150-200 kamyona yakın dere içerisinde kum boşaltılması yapıldı. İlk başta bu dereden alınan kumlar neticesinde plajda bir kirlilik oranı gibi gözüktü ama bu mendireğin temizlenmesi ile alakalı olarak bir süreçti. O süreç sonrasında hem İBB Sağlık İşleri hem İSKİ’nin almış olduğu su neticelerinde plajın temiz çıktığına dair elimizde raporlarımız var. Bizim şu anda en çok şikayet aldığımız nokta, önlemlerimize rağmen plajımıza giren köpekler. Bir de çok yağmur yağdığında deniz aşırı derecede yosun atıyor ve yine yağmura bağlı olarak dereden gelen bulanık suyun ister istemez plaja yansıması oluyor”.

Bununla ilgili İSKİ’yle yazışmaların devam ettiğinin bilgisini bizimle paylaşan Aslan, sözlerine şöyle devam ediyor: “Burada zaten belediyemizin Kanal Riva Projesi olduğu için önümüzdeki yıllarda ben inanıyorum ki Riva, hem kalesi hem denizi ile İstanbul’un Bodrum’u olacak. Buradaki dükkanların yıkım kararı var, projesi hazır. Meydan büyütülecek. Farklı bir proje ile burası yeniden dizayn edilecek”.

İnsanlarımız temizlik konusunda biraz daha duyarlı olmalı!

İnsanların temizlik konusunda fazla duyarlılık göstermediklerinden yakınan Aslan, insanların bu konuda biraz daha hassas davranmasını ve kendilerine temizlik konusunda yardımcı olmalarını istediklerini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Cumartesi-Pazar günleri 1 veya 2 kamyon çöp çıkıyor. Biz bunları kendi personelimizle beraber kumun üzerinden tek tek topluyoruz. Yosunları da tek tek tırmıklarla topluyoruz. Elimizdeki imkanlarla en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Müdüriyetimize iletilen şikayet ve istekleri önemle dikkate alıyor, çözüm noktasında gayret sarf ediyoruz”.

Haber: Burcu Çelik

Riva, İstanbul'un Bodrum'u olmaya aday!
Bizi Takip Edin