Riva Plajları Beykoz halkının hizmetine açıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan analizlerde Beykoz Riva Elmasburnu Plajı ‘İYİ’ olarak nitelendirildi. Haftanın 4 günü sadece kadınların kullanacağı plajın giriş ücreti de 8 TL olarak açıklandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yapılan analizlerde geçtiğimiz hafta faaliyete geçen Beykoz Riva Elmasburnu Plajı ‘İYİ’ olarak nitelendirildi. Haftanın 4 günü sadece kadınların kullanacağı plajın giriş ücreti 8 TL olarak açıklandı.

Beykoz Belediyesi tarafından ilçede turizm yatırımları kapsamında Riva Meydanı ve Elmasburnu Tabiat Parkı’nda huzurlu ve keyifli bir yaz için tüm hazırlıklar tamamlandı. Geçtiğimiz haftasonu faaliyete geçen plajların yüzme suyu analizi ve giriş ücretleri de belli oldu.

13.3 HEKTARLIK ALANDA DÜZENLEME

İlçeye gelen turist ve ziyaretçilerin nezih bir ortamda tatil yapması için 13.3 hektarlık Elmasburnu Tabiat Parkı’nda yapılan düzenlemede, 9 bin m2 yürüyüş alanı, 165 adet piknik ünitesi, kır lokantası, 2 adet çocuk oyun alanı, büfe ve 227 araçlık oto park yer alıyor.

HAFTANIN 4 GÜNÜ KADINLARA ÖZEL PLAJ

Elmasburnu Tabiat Parkı Plajı tamamlandığında ziyaretçiler cumartesi, pazar ve pazartesi günleri plaj ve tesislerden ortak olarak yararlanabilecek, alan salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri yalnızca kadınlara hizmet verecek.


ELMASBURNU PLAJINDA DENİZE GİRMEK ‘İYİ’

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, yaz aylarının gelmesiyle Beykoz Riva’da halka açık plajlarda analizlerine devam ediyor. Yapılan değerlendirilmelerde 2 plaj incelenerek sonuçlar yayınlandı. Belirtilen sonuçlara göre Elmasburnu Plajında denize girmek ‘İYİ’ olarak derecelendirilirken, Su Ürünleri Plajı ‘Orta’ olarak gösterildi.

ELMASBURNU PLAJI GİRİŞ ÜCRETİ

Çalışmaların tamamlanmasının ardından plaj ücretleri de açıklandı. Tarifeye göre, Riva Elmasburnu Plajı giriş ücreti kişi başı 8 TL olurken, otomobil içerisinde 4 kişi ücreti 24 TL oldu. Motosiklet 16 TL, Minibüs 128 TL, Loca 200 TL ve Kamelya ücreti de 50 TL olarak belirlendi.

RİVA MERKEZ PLAJI GİRİŞ ÜCRETİ

Riva Merkez Plajı’nda ise kişi başı ücret 5 TL olarak açıklandı. Plaj içerisinde şezlong ve şemsiye ücreti 10 TL olarak açıklandı. Araç otopark ücreti de 10 TL oldu.

Merkez Plajı’nda profesyonel fotoğraf çekimi için de 150 TL ayrıca ücret talep edileceği öğrenildi.

Powered by Froala Editor

Riva Plajları Beykoz halkının hizmetine açıldı
Bizi Takip Edin