Riva'nın mendirek sorunu plajı tehlikeye sokuyor!

Beykoz Riva Deresi'ni denize bağlayan noktadaki mendireğin eksik bırakılması halk sağlığını ciddi derecede tehdit eder hale geldi.

Riva sakinleri, dereyi denize bağlayan noktadaki mendireğin eksik bırakılması nedeniyle Riva Merkez Plajı'nı ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Riva Deresi’ni denize bağlayan noktadaki mendireğin eksik bırakılması halk sağlığını ciddi derecede tehdit eder hale geldi.

Riva sakinleri, dereyi denize bağlayan noktadaki mendireğin eksik bırakılması nedeniyle Riva Merkez Plajı’nı ve dolayısıyla halk sağlığını ciddi derecede tehdit eder hale geldiği iddia ediliyor.

Konu üzerine gazetemize açıklamalarda bulunan Riva Su ve Doğa Sporları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Murat Taşçı; “İSKİ burayı ihale etti ve buraya bir mendirek yaptırdı. Bu mendirek yapan firma eksik yaptı, tamamlayamadı. Tamamlayamamasından ötürü de bu deredeki kirli su plajın içerisine doluyor. Dolayısıyla bu halk sağlığını ciddi bir şekilde tehdit ediyor. Bu mendireğin tamamlanması gerekiyor. Karadeniz’e doğru baktığınızda bu mendireğin sağ tarafındaki taş gölün yaklaşık 50 metre açığa çıkacak ve 50 metre de Bakü tarafına doğru eğim verilmesi gerekiyor. Yani eksik kısmının tamamlanması gerekiyor. Bu eksiklik tamamlandığında kirlilikte doğal olarak ortadan kalkacak. Çözülmeyecek bir sorun değil bu. Belediyenin, İSKİ’nin bütçesi var. Rivalılar mağdur! Buradan sorumlu kurum olan İSKİ’ ye Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’e ve İBB Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a sesleniyoruz…” dedi.

Riva Muhtarı Mevlüt Eren de ilgili konuyu en üst mercilere kadar taşıdıklarını fakat, henüz bir dönüş alamadıklarını ifade ederek; “Mendireğin çok kısa kaldığını, plajı kirlettiğini söyledik. Bu konuyla ilgili Riva Kanal Projesi kapsamında bir sürü söylentiler devam ediyor ve hiçbir gelişme yok. Balıklarımız öldü ama halen hiçbir önlem alınmıyor” şeklinde konuştu.

Haber: Burcu Çelik

Riva'nın mendirek sorunu plajı tehlikeye sokuyor!
Bizi Takip Edin