Saadet Partisi Beykoz merhum liderini rahmetle andı

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı, Milli Görüş Lideri merhum Necmettin Erbakan'ı anma etkinliği düzenledi.

Saadet Partisi kurucu Genel Başkanı olan Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın ahirete intikalinin 7'inci y

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı, Milli Görüş Lideri merhum Necmettin Erbakan’ı anma etkinliği düzenledi.

Saadet Partisi kurucu Genel Başkanı olan Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ahirete intikalinin 7’inci yıl dönümü dolayısı ile Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından anma etkinliği düzenlendi.

Beykoz Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programına Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş ile STK temsilcileri, mahalle muhtarları, spor kulüpleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Şeref Kaçmaz: Şubat ayının şehitler ayı

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz yaptı. Şubat ayının şehitler ayı olduğunu söyleyen Kaçmaz “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında birçok şehidimiz var. Allah rahmet eylesin. Bu akşam davamızın lideri, hocamız ve merhum Başbakanımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı vefatının 7. Senesinde hayırla, rahmetle, sevgi ve özlemle anıyoruz. Ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

Mustafa Kurdaş: Bugünler heyecanı yeniden hatırlamak için vesiledir

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’da yaptığı konuşmasında merhum Erbakan Hoca ile ilgili anıları paylaşarak sözlerine başladı. Kurdaş şöyle devam etti; Hocamızın her birimizin yüreğine koyduğu heyecanı yeniden hatırlamak için vesiledir. Böyle günlerde anılan zatların bizim cümlelerimize ihtiyaçları yoktur. Bazen o kişileri konuşmak ve o kişileri yaşama noktasında tekrar bir niyet yenilemek önemlidir. Erbakan Hocamızla ilgili biz bunu yapmaya çalışıyoruz. Mevlam mekanını âli eylesin. Onun güttüğü hak davayı sonraki nesillere onun heyecanıyla, o bayrağı bir başka nesle bırakmayı her birimize nasip etsin.

Anlatmak bazen kitaplar alabilir

Öyle bir şahsiyetli bir kişi ki düşünün bir filozof, bir başkasını düşünün devlet adamı, bir başka şahsiyet mutasavvuf, bir diğeri sanayici, bir diğeri hoca, bir diğeri alim ve bilim adamı, bir başka kişi düşünün ki iyi bir mücahit. Aslında böyle kişileri tek tek anlatmak bile bazen kitaplar alabilir. Siz bütün bunların bir başka kişide buluştuğunu düşünün. O kişiyi anlatmanın ve anlamanın da ne kadar zor olduğunu varın siz tahmin edin. Bazen ansiklopedilerin yetmeyeceği ömürler vardır. İşte Erbakan Hocamızın ömrü böyle bir ömürdü.

İlk tanışmamız böyle oldu

Ben Milli Gazeteye yeni başlamıştım. Fotoğraf makinesi elime almamıştım. Arkadaşlar beni daha önce uyardılar. Erbakan hocanın fotoğrafını çekeceksen eğer flaşın patlamazsa şaka yollu sen galiba Milli gazetedensin diye dalga geçermiş. O zamanlar büyük flaşlar vardı. Ben de gidene kadar flaş dolsun patlasın diye. İçimden besmele çektim. Deklanşöre bastım, patladı. Erbakan Hocanın ikinci kareyi istediğini söylemediler. Bu süre 60 saniye kadardı. Tabii beklerken ayar yapar gibi beklerken, hocamız ikinci kez çek deyince flaş yanmadan çekince sen galiba Milli Gazetedensin dedi. İlk tanışmamız böyle oldu.

Kurdaş’ın konuşmasının ardından Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın geçmiş yıllardaki görüntülerinden oluşan anma videosu izletildi. Okunan şiirlerin ardından program sona erdi. 

Saadet Partisi Beykoz merhum liderini rahmetle andı
Bizi Takip Edin