Saadet Partisi Beykoz’dan hem eleştiri hem teşekkür!

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. 

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç, Beykoz’da faaliyet yürüten yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Kültür Merkezi’nin yıkımıyla ilgili eleştirilerde bulunan Koç, Beykoz Belediyesinin yapmış olduğu bazı hizmetlerden dolayı da teşekkürlerini iletti. 

Kavacık’da ki ilçe binasında gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısına Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç’un yanında Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Beykoz Sorumlusu Selman Yücel ve Saadet Partisi İstanbul Mahalli İdareler Komisyon Üyesi Yılmaz Karakaya’ da katıldı. 

TASLAK PROJE ÇALIŞMALARI YAPILMIŞTI

Prof. Dr. Necmeddin Erbakan kültür merkezi ile ilgili büyük bir israfın olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç açıklamalarında şunları söyledi; Prof. Dr. Necmeddin Erbakan hocamızın ismini alan kültür merkezinin 2011 – 2018 yıllarında kısa vadede iki kere tadilat yapıldı. Bizimde Saadet Partisi olarak Eylül ayında bu yapılan çalışmaya istinaden basın açıklamamız oldu. Bizde bu konuda kamuoyunu bilgilendirdik 2019 faaliyet raporunu incelediğimizde şu ifadelerle karşılaşıyoruz. “Kaymakamlık, Adliye Binası ve Millet Bahçesi Projesi Mevcut Kaymakamlık ve Adliye Binası’nın yetersiz kalması ve ilçe bazında daha ulaşılabilir bir alanda konumlanması hedefi ile 104.000,00 m²’lik alanda Kavacık bölgesinde yeni Kaymakamlık, Adliye Sarayı ve Millet Bahçesi için taslak proje çalışmaları yapılmıştır.” Bunları birbirleriyle bağlantı kurmak için sizlere açıklıyorum. Beykoz Belediyesi faaliyet raporunda bu söyleniyor.

MARİNA PROJESİ AÇIK AÇIK NEDEN SÖYLENMİYOR 

Bu bilgiler ışığında Sayın Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın Bey’in 2021 Ocak Ayı meclis konuşmasında kültür merkezinin çürük raporunun varlığından söz edip belgelerinin de sunulmasıyla, adliye ve kaymakamlığın da deprem dirençlilik analizlerinin yapılacağını söylemesi yıllarca sözü edilen marina ve meydan projelerinin tezahürü olduğunu akıllara getirmektedir. Yıllarca Paşabahçe’den Koruya kadar bir marina projesi olduğu söyleniyor. Bu proje açık açık neden söylenmiyor. Sanki alttan alttan, yavaş yavaş bu projenin altyapısı oluşturuluyor. Yapılan çalışmalarda bunu gösteriyor. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinin yıkılması ve aynı zamanda Hükümet binasının dirençlilik ölçümünün yapılması ve 2019 faaliyet raporunda da Kavacık bölgesine taşınacağını ifade etmeleri, Beykoz meydanda vizyon projesi dedikleri okulun kaldırıldığı, hükümet binasının kaldırıldığı, Paşabahçe Cam Fabrikasının bulunduğu yere belli bir müştemilatların yapıldığı, daha da arkadaşına bir otel binasının yapılacağı söylentiler var. Bu projenin alttan alta gerçekleştirileceğini görmekteyiz.

MAKYAJ PROJELERİNİZİ DERHAL ASKIYA ALMAK ZORUNDASINIZ 

Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın Bey’e bu konuda da bir önerimiz olacaktır. Yıktığınız kültür merkezini aynı ismi taşıyacak şekilde yapacağınızı ifade ettiniz. Adliye ve kaymakamlık binalarının dirençlilik ölçümü çürük çıktığı takdirde güçlendirme yaparak devamını sağlamanız ve diğer makyaj projelerinizi derhal askıya almak zorundasınız. Çünkü Beykoz’un deprem, ekonomik sıkıntı, işsizlik, imar planları gibi gerçek sorunlarına odaklanmak zorundasınız. Sizi Beykoz halkı iktidara getirdi. Beykoz halkının öncelikli sorunlarını ortadan kaldırmanız için harekete geçmeniz gerekiyor.

YAPMIŞ OLDUKLARI ÇALIŞMALARA TEŞEKKÜR DE EDİYORUZ 

Biz bu eksiklikleri ve yanlışlıkları söylerken, yapıcı muhalefet gereği kendilerine de teşekkür ediyoruz. İyi yapmış oldukları çalışmalara teşekkür ediyoruz. 

Bu bağlamda Sayın Murat Aydın Başkanın yönetiminde yapılan isabetli ve teşekkür etmemiz gereken çalışmalardan bazıları şunlardır; Beykoz’da bulunan camii ve tuvaletlerin temizliği, ücretsiz oluşu ve yapılan istihdam isabetli olmuştur. Bütün Beykoz camilerinin ve abdesthanelerinin hijyenik bir şekilde olması bu açıdan güzel bir çalışma olmuştur.

İLK DEFA TARIM VE HAYVANCILIĞA AYRILAN BİR BÜTÇE VAR

Aynı zamanda Büyükşehir yasasıyla birlikte belediyede oluşturulan Tarım Müdürlüğü kontrolünde yetersizde olsa ilk defa Murat Aydın Bey’in zamanında Tarım ve Hayvancılığa ayrılan bir bütçe var.  Bu da yerinde bir çalışmadır. Beykoz kart çalışması da yerinde bir çalışmadır. Beykozlu hemşerilerimize bu kart aracılığıyla belli bir indirim uygulanıyor. Son olarak Beykoz Sempozyumu hakikaten isabetli bir çalışmadır. 

PLANLAR İPTAL EDİLMİŞTİR 

Son olarak imar ve planlama ile ilgili yapılan çalışmaları incelediğimizde üç etap halinde yürütüldüğünü görmekteyiz. Uygulama yanlışlıkları, Boğaz İçi İmar Kanunu’na aykırı çalışmalarından dolayı yapılan birçok plan iptal edilmiştir. Hala bu yanlışlarda ısrar ettikleri gerçeği ortadadır. Kaç yıldan beridir bakıyoruz ne yapıyorlar? İmar planları çalışmaları yapıyorlar çünkü kanuna muhalif yapılan çalışmalarda birileri dava açtığında anında yapmış oldukları plan iptal olunuyor ve askıya alınıyor. İkinci yapılan yanlış, dönüşümü müteahhitler eliyle yapma çabasıdır. Halkımızın çoğunluğunun elinde küçük parseller olduğundan dolayı müteahhitlerin de kar etmelerinin gerektiğinden dolayı Beykoz’un sorunlarının çözümlesinin temelinde de bu yatmaktadır. 

Saadet Partisi Beykoz’dan hem eleştiri hem teşekkür!
Bizi Takip Edin