Saadet Partisi merhum Erbakan'ı dualarla andı

Saadet Partisi'nin Beykoz Yenimahalle temsilciliği, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan için bir anma programı düzenledi.

Saadet Partisi'nin Yenimahalle temsilciliği, partinin Kurucu Genel Başkanları'ndan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi’nin Beykoz Yenimahalle temsilciliği, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan için bir anma programı düzenledi.

Saadet Partisi’nin Yenimahalle temsilciliği, partinin Kurucu Genel Başkanları’ndan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan için bir anma programı düzenledi. Toplantıya, SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın Özel Kalem Müdürü İbrahim Titiz konuşmacı olarak katılırken, SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, SP Mahalle Temsilcisi Ferhat Taşdemir, SP İlçe Yönetimi, çeşitli STK temsilcileri, Yenimahalleli Beykozlular katıldı ve konuşmaları dinledi.

Hatip Furkan Sayın’ın Kur’an-ı Kerîm ayetlerini okumasıyla başlayan program, Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile ilgili hazırlanan sinevizyon gösterisiyle devam etti. Merhum Erbakan’ın TBMM konuşmalarından ve Kurucusu olduğu Refah Partisi, Fazilet Partisi, Saadet Partisi gibi partilerinde Genel Başkanlık yaptığı sırada gerçekleştirdiği miting seslenişlerinden derlenen video gösterisi, ilgiyle takip edildi.

Sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye ilk olarak ‘evsahibi‘ konumundaki SP Yenimahalle Temsilcisi Ferhat Taşdemir geldi. Sözlerine ‘Erbakan nedir?’ sorusunu dile getirerek başlayan Ferhat Taşdemir; ‘Erbakan, maneviyattır. Erbakan, faizsiz ekonomik sistemdir. Erbakan, memur maaşlarına yüzde 50-yüzde 100 zam vermek demektir. Emekliye yüzde 150 zam vermektir. Erbakan nedir? Erbakan, Malazgirt’te inanışının şahlanışını yaşamaktır. Kosova’da Niğbolu’da bir kılıç olup parlamaktır. Ulubatlı Hasan olup, İstanbul’u fethetmektir. Sultan Fatih olup, atını denize sürmektir. Kanuni Sultan Süleyman olup, Avrupa’nın içlerine girmektir. Sakarya’da Kıbrıs’ta düşman mevzilerinin arasından geçmektir. Erbakan nedir? Erbakan millettir…’ diyerek konuşmasını bitirdi.

Yenimahalle Temsilcisi Ferhat Taşdemir’in ardından kürsüye gelen SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, “Cennet mekân Erbakan Hocamızın ifadesiyle, ‘Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi’dir!’ sözünü herhalde anlamış olacaklar ki, Erbakan Hocamızın adını kullanarak prim yapmaya çalışanlara prim vermediğini bu akşam sevinerek gördük. İnşallah, önümüzdeki günlerde bütün seçmenler Milli Görüş’le diğer partilerin, diğer zihniyetlerin arasındaki farkı net olarak anlarlar ve Saadet Partisi’ni Meclis’e sokarlar. Biz de yeryüzünde hakkın ve adaletin tesis edilmesi için disiplinli ve teşkilatlı olarak gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ederiz.’ dedi.

Şeref Kaçmaz’ın arkasından ise bu kez söz, gecenin Onur Konuğu İbrahim Titiz’e verildi. Oldukça duygusal bir konuşma yapan İbrahim Titiz, Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile birlikte geçen 35 yılı değerlendirdi. Konuşmalar öncesi sinevizyona aktarılan görüntüleri hatırlatan İbrahim Titiz, merhum Erbakan’ın ülkeye katkısını ve ülke için önemini dile getirdi. İbrahim Titiz, şunları söyledi:

‘İbrahim Titiz, Eşref Edip Fergan Bey’in Erbakan tasvirini seslendirdi’

Eşref Edip Fergan Bey, Hocamızı anlatıyor, onu okumak istiyorum sizlere… Eşref Edip Bey, Bediüzzaman, Mehmet Âkif Ersoy, Elmalılı Hamdi, Necip Fazıl Kısakürekle birlikte ve beraber arkadaştırlar. 1882’de Serez’de doğmuş, 1971’de de İstanbul’da vefat etmiş. Müsaadenizle okumak isterim yazdığını: ‘Güzel bir siması var. Başı dimdik tutuyor. Kibirli değil, vakur. Asık suratlı değil, güleryüzlü… İnandığı, bağlandığı ve bütün emirlerini yerine getirdiği İslâmiyet’in temizliği yüzünde billurlaşmış, yavaş sesle ve çok düzgün bir Türkçe’yle konuşuyor… Kızmıyor… İcabında en saçma şeyi bile sonuna kadar dinliyor. Konuşunca çok ikna edici… Dediklerinin doğruluğuna en aksi insanı, en ters fikirliyi bile inandırıyor. Çünkü söylediklerine önce kendisi inanıyor. Bilgi ve ilim sahibi, Halk çocuğu… Halkını çok iyi tanıyor’… diyerek sözlerini tamamladı.

Gecenin sonuda Milli görüş yemini hep bir ağızdan söylenirken misafirlere helva dağıtıldı.

Saadet Partisi merhum Erbakan'ı dualarla andı
Bizi Takip Edin