Sağlık otobüsü 10 bin 350 kişiye ulaştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin modern cihazlarla donattığı “Gezici Sağlık Otobüsü” projenin uygulanmaya başladığı geçen nisan ayından bu yana 10 bin 357 kişiye koruyucu sağlık hizmeti götürdü.

Beykoz genelinde koruyucu hekimlik hizmetlerini yaygınlaştırmak kolay ve erişilebilir sağlık hizmetleri sunmak üzere koruyucu sağlık hizmeti veren “Gezici  Sağlık Otobüsü” düzenli aralıklarla ilçedeki 25 mahalle ve 20 köyü ziyaret ediyor.

2 uzman sağlık personeli nezaretinde hizmet veren ve küçük bir klinik gibi tasarlanan araçta kemik yoğunluğu ölçümü, göz bozukluğu ve tansiyonu ölçümü, işitme testi, kan şekeri, kolesterol ve trigliserid ölçümleri yapılıyor.

Gezici araçta yapılan tahliller birkaç dakika içinde vatandaşlara teslim ediliyor. Ölçüm değerleri yüksek ya da düşük çıkan vatandaşlar tedavilerine başlanmak üzere hastaneye yönlendiriliyor.

Beykoz Belediye Başkanı Yüce Çelikbilek, başlattıkları uygulamayla toplumda hastalanmadan doktora gitme alışkanlığını yaygınlaştırmak istediklerini, yeni aile sağlığı merkezlerinin yapımının yanı sıra koruyucu sağlık hizmeti uygulamasına yönelik çalışmaların devam ettiğini  söyledi.

Gezici Sağlık Otobüsü 20-24 Şubat tarihleri arasında Çubuklu Mahallesi sakinlerine hizmet verecek.

Sağlık otobüsü 10 bin 350 kişiye ulaştı
Bizi Takip Edin