Sağlıklı toplum, bilinçli bireylerden oluşur

Beykoz Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu – Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) işbirliği ile “Kadın Sağlığı Eğitim Programı” uygulaması başlatıldı.

Göksu Kur’an Kursunda başlatılan ve 13 hafta…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu – Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) işbirliği ile “Kadın Sağlığı Eğitim Programı” uygulaması başlatıldı.

Göksu Kur’an Kursunda başlatılan ve 13 hafta sürecek olan program sonunda katılımcılara sertifika verileceği bildirildi.

Beykoz Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu – Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) işbirliği ile “Kadın Sağlığı Eğitim Programı” uygulaması başlatıldı. Göksu Kur’an Kursunda başlatılan ve 13 hafta sürecek olan program sonunda katılımcılara sertifika verileceği bildirildi.

Program çerçevesinde bayanlara ‘Beslenme, Hijyen, Üreme Sağlığı, Güvenli Annelik, İletişim, Çocuklar ve Ergenler, Haklar, Genel Sağlığı Koruyucu Davranışlar ‘ konularında interaktif eğitim programı uygulanıyor.

Beykoz Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu Üyesi ve İlçe Vaizesi Ayşe Nur Kapusuz yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bayan vatandaşlarımızın Kadın Sağlığı Eğitim Programı ile ilgili talepleri var idi. AİRB olarak konuyu çalışma programımız içerisine aldık. Gerek AİRB olarak yaptığımız sohbetlere katılan bayanlar ve gerekse Kur’an Kurslarımıza kursiyer olarak katılan kardeşlerimiz bu uygulamaya yoğun bir ilgi ile katılıyorlar. Kadınlarımızın sağlık konuları ile bilinçlendirme , elde edilen bilgilerin pratiğe yansıtılması ve böylece ailenin sağlık ve iletişim açısından desteklenmesi amaçlanmaktadır. Program interaktif bir grup çalışması olarak yürütülüyor. 13 haftanın sonunda katılımcılara sertifikaları verilecektir. Sağlıklı toplum , bilinçli birey ve ailelerden oluşmaktadır. Bilindiği üzere sağlık, yalnızca bedenen hasta veya sakat olmamak değildir. Sağlık aynı zamanda bedenen, ruhen ve sosyal yönlerden tam bir iyilik halidir. Toplum olarak, sağlık bilincimizin daha da artırılması gerekmektedir”, dedi

Sağlıklı toplum, bilinçli bireylerden oluşur
Bizi Takip Edin