Şaka değil gerçek! Beykoz’da sporcular ormanda kayboldu

Beykoz Polonezköy’de Türkiye Şampiyonası öncesi yapılacak antreman için çekilen şeritler, bir vatandaş tarafından çöp sanılıp söküldü. Bisikletçiler işaretler olmayınca kayboldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Polonezköy'de Türkiye Şampiyonası öncesi yapılacak antreman için çekilen şeritler, bir vatandaş tarafından çöp sanılıp söküldü. Bisikletçiler işaretler olmayınca kayboldu.

Beykoz Polonezköy'de 8 Ağustos'ta düzenlenecek Türkiye Şampiyonası öncesi yapılacak antreman için çekilen şeritler, vatandaş tarafından çöp sanılıp söküldü. Parkuru tanımak için turlayan bisikletçiler işaretler olmayınca kaybolunca ortaya çok ilginç bir manzara çıktı…

Beykoz'un nadide köşelerinden Polonezköy Tabiat Parkı'nda yürüyüş yapan vatandaş, 8 Ağustos’ta düzenlenecek Türkiye Bisiklet Şampiyonası için Polonezköy Tabiat Parkı’na işaret olara ağaçlara çekilen şeritleri plastik çöp zannedip topladı. Sonrasında, “Salcao Bisiklet'in doğaya bıraktığı çöpleri topladık” diyerek sosyal medyada paylaşım yaptı.

“DUYARLILIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ FAKAT…”

Ardından Salcano hesabından, “Duyarlılığınız için teşekkür ederiz fakat parkurdaki işaretler 8 Ağustos tarihinde yapılacak Türkiye Şampiyonası'nda sporcuların antrenman yaparken kaybolmaması içindi. Yarışa iki gün kala daha fazla işaret olması için şeritlenecek ve yarış sonrası tüm şeritler toplanacak” bilgilendirmesi yapıldı.

“YARIŞACAK OLMANIZ ORAYI SİZE AİT KILMAZ”

Kendisine çevre duyarlılığı için teşekkür edilen vatandaş bu uyarı da dikkate almayıp, “Yarışacak olmanız o tabiat parkını size ait kılmaz. Başkaları da var. Başkaları da var. Sadece manzarayı izleyen. Sadece fotoğraf çeken. Sessizce yürüyen.” diye tepki gösterdi.

“SPORCULAR TURLARKEN ORMANDA KAYBOLDU”

Ardından sporculardan bir paylaşım geldi. “Sökülen şeritler sebebiyle parkurda kaybolan arkadaşlarımız” paylaşımıyla o vatandaş etiketlendi. Ardından gelen cevap ise bir hayli ilginçti. “Yarışacak olmanız o tabiat parkını size ait kılmaz. Başkaları da var. Sadece manzarayı izleyen, sadece fotoğraf çeken, sessizce yürüyen” yanıtı sosyal medyada epey konuşuldu.

ESPRİ KONUSU OLDU: KAYBOLAN ARKADAŞLAR

Bisikletçilerin ormandaki rotayı şaşırması üzerine sosyal medyada espriler gecikmedi. Bir kullanıcı, “Sökülen şeritler sebebiyle parkurda kaybolan arkadaşlarımız” diyerek yolunu kaybeden bisikletlilerin fotoğrafını paylaşırken sosyal medyadaki mizahi yorumlar birbirini izledi.

 

Şaka değil gerçek! Beykoz’da sporcular ormanda kayboldu
Bizi Takip Edin