Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Beykoz’da konuştu

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, İstanbul Medipol Üniversitesinde düzenlenen konferansa konuk oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Medipol Üniversitesi Hürriyet ve Adalet Kulübü ile Liderlik Kulübünün iş birliğinde gerçekleştirilen konferansa Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır konuk oldu.

Güney Kampüs Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte Kacır şöyle dedi:

“Türkiye için genç nüfusun çoğunlukta olması büyük avantaj. Teknoloji alanında yıkıcı etkiler oluşturan işlerin çoğunun arkasında gençler var. Gençlerin kurdukları teknoloji takımları, araştırma grupları ve öncülük ettikleri teknolojik girişimler bugün dünyamızı değiştiriyor. Türkiye ekonomisi oran olarak son 20 yılda çoğu Avrupa ülkesinden daha fazla büyüdü. Bunun da temel faktörü yine bizim genç, dinamik ve çalışkan nüfusumuzun varlığı. Bu nedenle mutlaka genç ve dinamik nüfusumuzu korumamız gerekiyor.’’

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır

“TEKNOLOJİ EKOSİSTEMİMİZ GÜÇLÜ”

Türkiye’nin son 20 yılda yürüttüğü Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarıyla oldukça güçlü bir teknoloji ekosistemi kurduğunu belirten Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye’nin teknolojik gelişim ve girişimcilikte küresel merkezlerden birisi olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin kendi fırsatlarını ve güçlü yanlarını dikkate alarak özgün bir yol haritası çizdiğini belirten Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır şunları dile getirdi:

“Bizler Milli Teknoloji Hamlesini yapılandırdık ve kritik teknolojilerde tam bağımsızlığı hedefledik. Bunlardan en önemlisi savunma sanayii. Savunma sanayiinde başarılı olmadan gerçek bir bağımsızlıktan ve sürdürülebilir bir refahtan bahsetmek söz konusu değil. Bir hafta içerisinde 5. nesil milli muharip uçağımızı son montaj bandına koyduk ve milli insansız savaş uçağımızı pistte koşturduk. Aynı hafta içerisinde iki dev projeye imza attık. Bu büyük bir emeğin, doğru planlamanın ve geleceği görebilen stratejik aklın ürünüdür. Umuyorum ki daha büyük çalışmalarımızla savunma sanayiinde tam bağımsızlık yolculuğumuz devam edecektir.’’

.

.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Beykoz’da konuştu
Bizi Takip Edin