Seçim zaferi, Beykoz'u bayram yerine çevirdi!

Beykoz halkı sandığa giderek ilk kez Cumhurbaşkanını kendisi belirledi.

Türk halkının sandığa giderek ilk kez Cumhurbaşkanını kendisinin belirlediği 10 Ağustos tarihinin imza sahibi, Türkiye Cumhuriyeti 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz halkı sandığa giderek ilk kez Cumhurbaşkanını kendisi belirledi.

Türk halkının sandığa giderek ilk kez Cumhurbaşkanını kendisinin belirlediği 10 Ağustos tarihinin imza sahibi, Türkiye Cumhuriyeti 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Türkiye’de bir ilke adım atılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Beykoz halkı da Cumhurbaşkanını belirlemek üzere günün erken saatlerinde sandığa gitti.

Sandık sayısının toplam 483 olduğu Beykoz’da Recep Tayyip Erdoğan %56.26 oy oranını yakalarken CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu %39.13 oranı yakalayabildi. Diğer BDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ise %4.61 oy oranı ile Beykoz’da 3.sırada yer aldı.

Türkiye genelinde de %52 oy oranı ile milletin Cumhurbaşkanını ilk kez kendisinin belirlediği 12.Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim zaferi Beykoz’u da Beykozluyu da coşturdu.

Sandıklarının henüz %60’ının açıldığı sıralarda destek amacıyla Kavacık’taki ilçe binasında toplanmaya başlayan vatandaşlar, seçimin netleşmesiyle oldukları yeri adeta bayram yerine çevirdi.

Ellerinde salladıkları bayraklarla ve dillerinden düşürmedikleri ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganıyla Beykoz halkı, liderleri Erdoğan’ın arkasında olduklarını gösterdi.

Havai fişek gösterileri ile de zaferi simgeleyen çok sayıdaki ilçe halkı ve teşkilat mensupları, saatlerce halay çekip, horon tepti.

Kutlamaya katılan; İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam ve belediye meclis üyeleri de bu coşkuya eşlik edip sevince ortak olan isimlerdi.

Sefer: Erdoğan’ın arkasında olduğumuzu bir kez daha haykırdık!

İlk konuşmayı gerçekleştiren AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Türkiye’de bir ilkleri yaptıklarına değinerek eski Türkiye’yi kapattıklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yeni Türkiye’nin yolunda ilerlediklerini belirten Sefer: “Beykoz teşkilatımızın her kademesinde emek veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü Beykoz, her zaman olduğu gibi yine ilkleri başardı. Hamdolsun, Türkiye’nin ve İstanbul’un ortalamasının yukarısında bir oy alarak Türkiye’de Sayın Başbakanımızın çıkmış olduğu yolda onun arkasında olduğumuzu bir kez daha haykırdık” diyerek desteklerinden ötürü Beykoz halkına teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında olduklarını göstermek amacıyla seçim kampanyası yürüttüklerini de aktaran Sefer, İl Başkanlığı’nın teşekkür ettiğini belirterek Beykoz’da 7 bin 591 kişinin Erdoğan’ın arkasında olduğunu gösterdiğini söyledi.

Çelikbilek: Millet, ilk kez kendi Cumhurbaşkanını seçti!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 10 Ağustos tarihinin artık insan yaşamında farklı bir yere sahip olacağını söyleyerek sebebini; “Çünkü, halk ilk kez kendi Cumhurbaşkanını seçti” ifadeleriyle açıkladı. Çelikbilek, konuşmasını: “Allah bizi, Beykoz’umuzda ve Türkiye’mizde hiçbir siyasi partiye nasip olmayacak kadar nimetlendirdi. Türkiye’deki tezgahları, bu seçimlerde 30 Mart’ta ve 10 Ağustos’ta kurmalarına rağmen aşan bir güç oldunuz. Allah’ımızın izniyle biz bu ülkemizi farklı yerlere taşıyacağız. 12 yılda dünyadaki mazlumların, ezilmişlerin ümidi olduk. Büyük millet olmanın, büyük devlet olmanın şuuruyla inşallah hem ülkemizi hem de bize güven duyan insanların ümitlerini zirveye taşıyacağız” sözleriyle tamamladı.

Külünk: Bu, 100 yıllar boyunca sürecek büyük bir diriliş!

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ise konuşmasında, Recep Tayyip Erdoğan’ın halkın oylarıyla seçilen ilk devlet başkanı olduğuna vurgu yaptı.  Halkın 100 yıllar boyunca sürecek bir dirilişe hizmet ettiğini belirten Külünk: “Büyük bir dirilişin, ayak seslerini bütün dünyaya duyurdunuz. Sadece siz değil, şu an Gazze’deki çocuklar sevinç gözyaşları döküyor. Üsküp’te, Somali’de, Sudan’da insanlar seviniyor. Türkiye’yi milletsiz yönetmek isteyenler üzülüyor. Türkiye’de her şey artık daha güzel olacak. Yeniden Türkiye yolunda kararlı yürüyüşümüz, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde daha güçlü devam edecek” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların sonrasında bu mutlu günü tüm Beykozlular, horon teperek kutlamaya devam etti.

Seçim zaferi, Beykoz'u bayram yerine çevirdi!
Bizi Takip Edin