Sefer: Beykoz'da kimsenin burnu kanamayacak!

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Mayıs ayı Danışma Meclisi'nde konuştu; Beykoz halkından hiçbir insanın burnu kanamayacak.

Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Mayıs ayı olağan Danışma Meclisi'ni gerçekleştirdi. Müzakere kısmından itibaren…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Mayıs ayı Danışma Meclisi’nde konuştu; Beykoz halkından hiçbir insanın burnu kanamayacak.

Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Mayıs ayı olağan Danışma Meclisi’ni gerçekleştirdi. Müzakere kısmından itibaren basına kapalı olan Meclis toplantısında, İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz’da 4 yıl boyunca yapılmış olan hizmetlere rağmen, şu an sadece 2B’nin konuşuluyor olmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, “ Beykoz’da biz iktidarız; gündemi biz oluşturmalıyız” dedi ve bunun için teşkilat mensuplarının kendilerine sahip çıkmaları gerektiğini belirtti. Sefer, muhalefeti de eleştirdiği konuşmasında, “ rant ile yatıyorlar, rant ile kalkıyorlar’ açıklamasında bulundu.

Mayıs ayı toplantısında ayrıca, İl Başkanlığı tarafından İstanbul genelinde düzenlenmekte olan, “ Ak İstanbul Yarışıyor, Hizmetleri Konuşuyor- 2013”  isimli bilgi yarışmasının Beykoz ayağı da yapıldı!

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Danışma Meclisi’ne, Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Teşkilat mensupları, Ak Partili Belediye Meclisi üyeleri, mahalle başkan ve yönetimleri ile İl yönetimini temsilen av. Özlem Öztekin Vural katıldı.

Beykoz’dan sorumlu Milletvekili Metin Külünk ise, yurt dışında olması nedeniyle Danışma Meclisi’ne iştirak edemedi.

Divan Başkanlığı oluşturuldu

Meclis, Divan Başkanlığı’nın oluşturulması ile başladı. Başkanlık Heyeti, şu isimlerden oluştu: Ana Kademe Dış İlişkiler Birim Başkanlığı’ndan sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı av. Ahmet Deliak (Başkan), Kadın Kolları Dış ilişkiler Birim Başkanlığı’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı Emine Ünlü ve Gençlik Kolları Dış İlişkiler Birim Başkanlığı’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı Erdem Güler.

Av. Ahmet Deliak: Bazı şeyler geri dönülmeyecek şekilde tarihin sayfalarına gömüldü

Divan Başkanı av. Ahmet Deliak, Mayıs ayı gündemine ilişkin olarak yaptığı değerlendirme konuşmasında,  şunları söyledi: “ Öncelikle, Mayıs ayı içerisinde idrak ettiğimiz Anneler Günü vesilesiyle, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyoruz. Geçtiğimiz hafta Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde elim bir terör saldırısı sonucu kaybettiğimiz 51 vatandaşımızı da rahmetle anıyoruz; bu tarz acı olayların bir daha tekrarlanmamasını da Allah’tan niyaz ediyoruz.”

Tarihi bir ana tanıklık edeceğiz

“ Mayıs ayı, tarihimizde çok önemli olaylara gebe olan bir aydır. İçinde yaşadığımız İstanbul şehri, 29 Mayıs 1453’te fethedildi ve çok şükür ki, halen bizler bu diyarda yaşamaktayız. İşte tam bugünde, bu sene 29 Mayıs 2013 tarihinde tarihi bir ana tanıklık edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın başbakanımızın katılımları ile İstanbul’a 3. Köprü’nün temeli atılacak. Bu önemli ana, orada bulunmak suretiyle, inşallah hep beraber tanıklık edeceğiz.”

Demokrasi cinayetleri

“ Yine, 14 Mayıs 1950 tarihi bizim için çok önemli bir tarihtir. Türkiye’de demokrasi mücadelesini, milletin iktidara yürümesi mücadelesinin çok önemli bir dönüm noktasını teşkil eder. Bu tarihte Demokrat Parti, ilk defa gerçek bir seçim ile, halkın oylarıyla iktidara gelmişti. Fakat yine bir Mayıs günü, 27 Mayıs 1960’ta, milletin iktidara yürümesi sürecini hazmedemeyen cuntacılar tarafından bir darbe gerçekleştirilmiş ve milletin oyu ile seçilmiş olan hükümet alaşağı edilmişti. Bu vesile ile de, merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarını saygı ve minnet ile anıyoruz. İnşallah ülkemiz bir daha bu tarz demokrasi cinayetlerine tanıklık etmeyecek.”

Türkiye’de bazı şeyler geri dönülmeyecek şekilde tarihin sayfalarına gömüldü

“ Bunda da övünerek bir şey söylemek istiyoruz ki, hükümetimizin 12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleştirdiği ve hepimizin katkısıyla, milletimizin yüzde 58 oy desteğiyle gerçekleştirdiği referandum, aynı zamanda Türkiye’de bir dönüm noktasını teşkil etti ve bu referandum neticesinde de, Türkiye’de artık bazı şeyler bir daha geri dönülmeyecek şekilde tarihin sayfalarına gömüldü.”

Bugünlerin yakın olduğunu düşünüyorum

“ İşte, bu kutlu davanın neferleri olarak, bizler o gün nasıl tüm benliğimiz ile bu davaya sahip çıktıysak, inşallah çok yakın bir zamanda da 12 Eylül 1980 darbesinin neticesi olan mevcut Anayasa’nın da tarihe gömüldüğü ve halkın oyları ile seçimi yapılacak yepyeni bir anayasaya şahitlik edeceğiz; bugünlerin de yakın olduğunu düşünüyorum.”

Adem Sefer: Ne Yücel Çelikbilek, ne Adem Sefer!

Divan Başkanı av. Ahmet Deliak, konuşmasının ardından Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Başkanı Adem Sefer’i kürsüye davet etti. Adem Sefer, burada yatığı konuşmada, danışma meclislerinin önemine işaret ederek, şunları söyledi: “ Bu danışma meclisleri, bizim partimizin olmazsa olmazları. Teşkilatımızın bu noktada daha gür çıkması, tek sesli olması adına danışma meclislerimiz önemli. Danışma meclislerimizde özellikle müzakereler kısmında sizlerin de bu olayın içine girmenizi istiyoruz; çünkü sahanın her tarafında sizler varsınız. Dolayısıyla, sahada olanlar noktasında bizim de birebir ilişki ve bilgimiz oluyor ama, sahadaki sıkıntı ve problemleri bu noktada sizlerden duymak, bizim açımızdan önemli.”

2. Köprü yapıldığında da, kıyamet kopardılar!

“ Biz, şunu biliyoruz ki, ulaşım ağı ne kadar geniş ise, o ağlarda medeniyet gelişiyor. Şu da bir gerçek ki,  2. Köprü yapıldığında da kıyamet kopardılar ama şu anda artık 2. Köprü bize kifayet etmiyor. Bir üçüncü köprüyü yapıyoruz, belki bundan sonraki süreçte ihtiyaca binaen farklı çözüm yolları bulmamız gerekiyor.  Çünkü 1994 yılında başlayan İstanbul süreci, her geçen gün, her anlamda İstanbul olarak genişliyor ve İstanbul bu noktada Türkiye’nin bir özeti; Türkiye bu noktada gelişiyor.”

Birileri kafasını kuma gömmüş!

 “ Sayın Başbakanımız, ilk önce bir 2023 hedefi koymuştu. Şu çok önemli; her ne işi yaparsanız yapın, bir hedefiniz, bir idealiniz olmadığı sürece, bu işlerde başarılı olma şansınız yok. Dolayısıyla, öncelikle 2023 hedefi kondu; arkasından 2071 hedefi açıklandı. Avrupa Birliği müzakerecilerinden birinin geçen günkü bir ifadesi, ‘ Türkiye’nin rahatlıkla dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında girebileceği’ (şeklinde.)  Avrupa ve dünya bunu kabulleniyor ama ne yazık ki, birileri kafalarını kuma gömmüşler, hala kendilerinin veya Türk insanının farkına değiller.”

Artık demokratik anlamda çok farklı yerdeyiz

“ Ama hamdolsun, bu süreçte sayın Başbakanımızın liderliğinde Türkiye şu an çok farklı bir yerde. Her anlamda farklı bir yerde; demokratik anlamda, siyasal anlamda, ekonomik anlamda artık çok çok farklı yerdeyiz. Ama bu bize yeterli değil!”

Türkiye’de neyi yapabileceğimizin farkına vardık ve biz henüz yeni başlıyoruz

Konuşmasının devamında, Milletvekili Metin Külünk’ün, Beykoz’da gerçekleşen bir toplantıda sarf ettiği, “ Biz, ‘ Türkiye’yi bir noktaya getirdik diyoruz ama bu nokta özellikle çok önemli. Neyi yapabileceğimizin farkına vardık ve biz henüz yeni başlıyoruz” şeklindeki sözlerine atıfta bulunan İlçe Başkanı Adem Sefer, şunları kaydetti: “ Zaten Başbakanımızın 2071 hedefinin altında da bu yatıyor. Türk insanının bu noktada önü açıldığı zaman, demokratik anlamda, siyasal anlamda ve yatırım yapılması anlamında önü açıldığı zaman, inşallah şu anda hazırlık çalışmaları devam eden anayasal düzenlemeyi bir noktaya getirdiğimizde, dayatma anayasasını halkın anayasası haline getirdiğimiz zaman, inanın Türkiye’yi bu noktada hiçbir kimse tutamayacak. İnşallah, Türkiye’yi hak ettiği yere hep beraber getireceğiz.”

Beykoz halkının yüzde 70’inin bize desteği var

“ Geçen 10 yıl içinde yapılan hizmetleri, sizlerin ve bizlerin desteğiyle; sayın Başbakanımızın önderliğinde bir noktaya getirdik. Bu koltukta oturmak o kadar kolay bir olay değil. Şu anda Danışma Meclisi’mizde normalde 450- 500 kardeşimizin olması gerekiyor. ( Sizler), 250 bin’lik  nüfusundan yüzde 70’in bize desteğinin olduğu Beykoz halkının içerisinden seçilmiş seçkin insanlarsınız. Sizin yaptığınız her hareket, her duruş bu noktada Beykoz siyasetinde Beykoz’a yön verme açısından önemli.”

Bu parti, 2B ile ilgili problemi çözdü

“ Şu anda (Beykoz Belediyesi tarafından ilçeye ) o kadar çok şey yapıldı ki! Ama biz teşkilatlar olarak, şunu da iyi bilmeliyiz; Beykoz’da özellikle mülkiyet problemi Ak Parti iktidarı döneminde var olan bir olay değil, yılların bir birikimi. En büyük problem 2B idi; şu an bununla ilgili problemi hamdolsun bu parti çözdü. Benim teşkilatım şunu iyi bilsin: Her çıkan kanunda eksiklikler ve aksaklıklar olabilir; ama bu eksiklik ve aksaklıkları çözecek olan adresin Ak Parti olduğunu buradaki herkes bilecek ve sahaya da herkes o şekilde anlatacak.”

Dikilmedik ağacımız yok ama kamuoyunda sadece 2B ( konuşuluyor)

“ Diğer taraftan, biz yine kimsenin aklında olmayan Büyükşehir arazilerinin devirlerini bitirdik; inşallah, yakın bir zamanda ( bunları) bölgemiz insanlarına satacağız. Şunu bir kere net bir şekilde bilmemiz lâzım; şu anda süreç özellikle 2B üzerine kurulduğu içini ben teşkilattaki arkadaşlarımdan hassasiyetle şunu rica edeceğim: 4 yıl boyunca Beykoz’da her mahallede dikilmedik bir ağaç yok, her girdiğimiz mahallede, her tarlada mutlaka Ak Parti’nin izi var ama şu anda kamuoyunda sadece 2B fiyatları (konuşuluyor.)”

Problemlerin çözüm noktası var ise, bunun adresi Ak Parti’dir

“ Bunu Belediye başkanımız da resmi olarak deklare etti; bizim bölge insanımızın alım gücü düşük; biz bunu bilen insanlarız. Alabilenler şimdi alacak, alamayanlar ile ilgili problemlerin de çözüm noktası var ise, bunun adresi yine Ak Parti’dir. Bununla ilgili çözümü yine biz yapacağız. Öncelikle sizin aklınızda yer etmesi gereken bir şey var: Biz bu (görevde) emanetiz. Yarın bu emaneti bir başka arkadaşa vereceğiz. Sizler benim arkamda durduğunuz için ben burada ilçe başkanlığı yapıyorum. Bizler destek verdiğimiz için Belediye Başkanı şu anda orada makamda. Bir kere, destek verdiğiniz insana sahip çıkın; onlara güvenin.”

Belediye Başkanı’na destek olun

“ Bir kere benim insanım şunu diyecek ki, ‘ bundan sonraki süreçte Beykoz, mutlaka bir dönüşüm içine girecek, benim İlçe Başkanım, benim Belediye Başkanım asla Beykoz halkını sıkıntıya düşürecek bir şeyin altına imza atmaz.’ Biz, bu gücü sizlerden alıyoruz. Bunu bileceksiniz ve buna göre çalışacağız.”

Ne Yücel Çelikbilek, ne Adem Sefer

“ Özel Proje Alanları ile ilgili sürecin şu anda devir işlemleri bitiyor. Bunu noktalandırdığımız zaman hep beraber sahaya çıkacağız. Beykoz’a bu noktada eğer bir hizmet yapılacak ise, bunun adı Ak Parti’dir; ne Yücel Çelikbilek’tir, ne Adem Sefer’dir. Çünkü burada yaptığımız her olumlu şeyin arkasında, sizlerin bizlere verdiği destek vardır. İyi bir şey yapılıyor ise, bu sizlerin eseridir, bunu bileceksiniz ve buna sahip çıkacaksınız.”

Seçim süreci girdi; muhalefet çok farklı şeyler konuşacak

“ Sahaya bundan sonra seçim süreci girdiği için, muhalefet çok farklı şeyler konuşacak. 2009 yılında, ‘ on bin bina yıkılacak, TOKİ gelecek’ dediler. 4 yıl geçti, TOKİ nerede? Tam tersi, TOKİ’nin Özel Proje Alanları’nda 4 tane mahalleyi aldığı yerler ( ile ilgili olarak), Ankaralarda yatıldı, kalkıldı, ‘ benim bölgeme TOKİ girmesin çünkü bölge insanı TOKİ’yi yanlış anlıyor’ (dedik) ve biz (bu yerleri) TOKİ’nin elinden aldık. Biz, – birilerinin dediği gibi- TOKİ’yi buraya getirerek, bölge insanını buradan göndermek niyetinde olsak, böyle bir girişim içerisinde olmaz, TOKİ’nin elinden arazileri veya bölgeyi (almazdık).  Bunu herkes bilecek.”

Beykoz halkından hiçbir insanın burnu kanamayacak

“ Net bir şekilde söyleyeyim ki, siyasi görüşü ne olursa olsun, benim bölgemde yaşayan, Beykoz halkından hiçbir insanın, tabir yerindeyse, burnu kanamayacak. Biz şunu istiyoruz; bölge insanı burada kalacak ve yerinde dönüşüm olacak. Bizim en büyük idealimiz ve hedefimiz bu.”

Adamlar rant ile yatıp rant ile kalkıyorlar!

 “ Ama bu dönüşümün başında mutlaka bizler olmalıyız; bizlerin zihniyeti olmalı. Bakın, şu anda daha ortada bir şey yok, ( muhalefetin) her attığı adımın altında rant (var). ‘ Bunda rant var, onda rant var.’ Adamlar rant ile yatıp rant ile kalkıyorlar! Allah bizleri bu milletin aleyhine olabilecek ranttan muhafaza etsin! Bu noktada bir rant olacak ise, benim bölge insanım ile beraber, bu bölge insanının içinde olduğu bir rant olacaktır.”

Beykoz’da gündemi biz oluşturmalıyız

“ Biz her zaman ‘ yerinde dönüşüm” noktasında dik durduk, bundan sonra da hep beraber dik duracağız ve bölgeyi bir noktaya getireceğiz. Biz hükümette iktidarız, şu anda Türkiye’nin gündemini biz belirleriz; Beykoz’da da biz iktidarız, Beykoz’da konuşulacak şeyleri de bizler belirlemeliyiz; gündemi bizler oluşturmalıyız. Bu da sizlerin ve bizlerin desteği ile olacak.”

Mayıs ayı faaliyetleri sinevizyonda

Ak Parti İlçe Başkanı Adem Sefer’in konuşmasının sonrasında ise, İlçe Teşkilatı’nın Mayıs ayı içerisindeki faaliyetleri ile ilgili bir sinevizyon sunumu gerçekleştirildi.

Müzakere kısmı basına kapalı gerçekleşti

Danışma Meclisi’nin bundan sonraki müzakere kısmı ise basına kapalı olarak gerçekleşti.

Meclis’te yarıştılar!

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi, İl genelinde düzenlenen, “ Ak İstanbul Yarışıyor, Hizmetleri Konuşuyor- 2013” isimli bir bilgi yarışması ise son buldu. Söz konusu yarışmada, partililer, kendilerine önceden dağıtılan elektronik cihazları ( keypad) kullanmak suretiyle, Ak Parti icraatlarını kapsayan yarışma sorularını cevaplandırarak, bilgilerini sınadılar.

 Haber: Arzu Başlantı

Sefer: Beykoz'da kimsenin burnu kanamayacak!
Bizi Takip Edin