Şefkat Eli Yardım Derneği Beykoz’da kendini tanıttı

Genel Merkezi Beykoz’da bulunan Şefkat Eli Yardım Derneği, kendini basına tanıttı. Dernek Başkanı Recep Karakaya, yoksul, aç, mazlum ve mağdur insanlara destek olmayı amaçladıklarını söyledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gönüllülük esasıyla çalışmaya başlayan ve çalışmalarını dünyanın her yerinde bulunan mazlumların hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçiren Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, tek genel merkezinin bulunduğu Beykoz’da kendini tanıttı.

Şefkat Eli Yardım Derneği Başkanı Recep Karakaya, 2017 yılında derneğin resmen kurulduğunu ifade ederek derneğin susuzluk, kıtlık, savaş, doğal afet ve iç çatışma gibi durumlarla mücadele eden insanlara bağışlar aracılığıyla yardım ulaştırılmasını sağladıklarını belirtti.

Karakaya, Şefkat Eli Derneğinin insani yardım konusunda hizmet veren diğer derneklerle ortak ve derneklerden ayırt edici özelliklerinin mazlum insanlar için geçici çözümler yerine kalıcı çözümler bulmak olduğu söyledi.

Dernek Başkanı Karakaya, din, dil, ırk ayrımı yapmadan tarafsız bir şekilde mazlumlara yarar sağlamayı benimsediklerini ifade etti.

FAALİYET GÖSTERDİĞİ ÜLKELER

Dernek, Türkiye dışında, Yemen, Çad, Somali, Afrika, Arakan, İdlib, Suriye, Bangladeş, Gazze, Kudüs, Etiyopya, Tanzanya, Nijer, Zambiya ve Nijerya faaliyet gösteriyor.

DERNEĞİN YARDIMLARI

Şefkat Eli Yardım Derneğinin düzenlediği yardımlar şunlardır; Acil yardım, Ramazan yardımı, İftar yardımı, Zekat bağışı, Gıda yardımı, Giyim yardımı, Un bağışı, Su kuyusu bağışı, Ekmek bağışı, Kurban bağışı, Kur’an-ı kerim hediyesi.

Şefkat Eli Yardım Derneği

ŞEFKAT ELİ YARDIM DERNEĞİ FAALİYETLERİ

Dernek Başkanı Recep Karakaya, derneğin insanlar için hayata geçirdiği ve hayata geçirmeye devam ettiği projeleri şöyle sıraladı; mescit ve cami, büyük külliye, kirvem olur musun, katarak ameliyatı, şefkat evi, su kuyusu, geçim kaynağı bisiklet ve geçim kaynağı keçi projeleri.

Şefkat Eli Yardım Derneği

Karakaya konuşmasına şöyle devam etti:

“Mescit, cami ve büyük külliye projeleriyle insanların ibadetlerini yapmaları, dinlerini öğrenmeleri ve bir araya gelmeleri sağlanır. Katarakt ameliyatı projesi ise katarakt olanların gözlerinin sağlıklarına kavuşmaları sağlanır. Kirvem olur musun projesi sayesinde baskı ve imkansızlıktan sünnet olamayan çocuklar sünnet olur. Su kuyusu projesi halkın temiz suya ulaşmasını sağlar. Bisiklet ve süt veren keçi projeleriyle de insanlar yeni geçim kaynakları edinebilirler.”

Karakaya, dernek görevlisinin bulunmadığı bölgelerde yandaş kurumlar adına çalışan personellerle iş birliği yapıldığını ve bu sayede daha önce yardım yapılacağı belirlenmiş kişiler yardımların teslimatı gerçekleştiğini vurguladı.

Yine diğer derneklerin en büyük farkınınım yapılan teslimatlar ve projelerin kayıt altına alınıp bağışçılara iletildiğini ifade etti.

Şefkat Eli Yardım Derneği

TAMAMLANAN PROJELER

Dernek ve aldığı bağışlar sayesinde tamamlanan projeler ise Nebi Mescidi, Askarow Camii, Mescid-i Abdullah, Çad Mescidi, İdlib Şefkat Evi, Hz. Hatice su kuyusu ve Hz. Fatma su kuyusu olduğu belirtildi.

Bunlar dışında bağışçılarının adlarını taşıyan tamamlanmış su kuyusu projelerini anlatan Şefkat Eli Yardım Derneği Başkanı Karakaya, su kuyusu veya mescitlerden maksimum fayda alınmasını sağlanması için sürekli denetim yapıldığını aktardı.

.

.

Şefkat Eli Yardım Derneği Beykoz’da kendini tanıttı
Bizi Takip Edin