Şehirlerarası otobüsler artık Beykoz'u pas geçiyor

Şehirlerarası otobüsler, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçiş zorunlu olduğundan artık Kavacık'ta yolcu alıp indiremiyor.

İstanbul Boğazı'na yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılması ile birlikte şehirlerarası otobüsler için zorunlu geçiş güzer

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şehirlerarası otobüsler, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçiş zorunlu olduğundan artık Kavacık’ta yolcu alıp indiremiyor.

İstanbul Boğazı’na yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılması ile birlikte şehirlerarası otobüsler için zorunlu geçiş güzergâhı oldu. Esenler Otagar’dan veya Anadolu’dan kalkan bir yolcu otobüsü önceleri Beykoz Kavacık’ta durarak yolcu alıp indirebiliyordu. Bu uygulama artık kaldırıldı. Otobüsler artık Kavacık’ta yolcu alıp indirmiyor

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün hizmete açılması ile birlikte şehirlerarası otobüsler için güzergah ve duraklarda değişti. Şehirlerarası otobüslerin 26 Ağustos tarihinde açılan Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçişi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan kararla zorunlu tutularak, otobüslerin Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçiş yapmaları yasaklandı.

Otobüsler İstanbul Avrupa yakası Bayrampaşa’da bulunan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’na gidebilmek için Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanmak zorunda kalması sebebiyle durak ve güzergâhlarda da değişikliğe gidildi. Esenler Otagar’dan veya Anadolu’dan kalkan bir yolcu otobüsü önceleri Kavacık’ta durarak yolcu alıp indirebiliyordu. Bu uygulama artık kaldırıldı. Otobüsler artık Kavacık’ta yolcu alıp indirmiyor.

Çoğunlu Karadeniz olmak üzere Anadolu’nun farklı yörelerine gidip gelerek şehirlerarası otobüsü en yoğun kullanan ilçelererden biri olan Beykoz’da bu sorunun nasıl çözüleceği merek ediliyor. Firmaların servis araçları ile en yakın Samandıra veya Harem Otagar’a gidilerek otobüslere binildiği, bununda özellikle yükü fazla olan yolcular için sıkıntı yarattığı belirtiliyor. 

Şehirlerarası otobüsler artık Beykoz'u pas geçiyor
Bizi Takip Edin