Şehit aileleri, gaziler ve ilçe protokolü Gönül Sofrası'nda buluştu

Beykoz Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği “Gönül Sofrası” iftarları şehit aileleri, gaziler ve ilçe protokolünü ağırladı.  

Sokak iftarları Beykoz'un mahalle ve köylerinde tüm bereketiyle sürerken Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, G

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “Gönül Sofrası” iftarları şehit aileleri, gaziler ve ilçe protokolünü ağırladı.  

Sokak iftarları Beykoz’un mahalle ve köylerinde tüm bereketiyle sürerken Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Gönül Sofraları’nda ilçe protokolünden şehit aileleri ve gazilere, muhtarlardan STK temsilcilerine kadar toplumun farklı kesimlerini aynı sofrada bir araya getirdi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğine Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Halk Eğitim Müdürü Mustafa Mamur ile şube müdürleri, ilçedeki şehit aileleri, gaziler, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları,  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye birim müdürleri, spor kulüplerinin başkanları ve iş adamları aynı sofrada buluştu.

Davetlileri kapıda Yardımcısı Salim Öztürk ile karşılayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, herkesle tek tek selamlaştı. Güzel manevi bir atmosferin eşliğinde birlikte açılan oruçların ardından İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, yemek duası yaptı.

Yücel Çelikbilek: Barış ortamında bir Ramazan yaşıyoruz

Güne dair kısa bir konuşma gerçekleştiren Başkan Yücel Çelikbilek, birlik ve beraberliğe ilişkin vurgular yaparak, şunları söyledi: “Burası bir gönül sofrasıdır. İnsan böyle bir ortamda olmaktan mutluluk duyuyor. Bu sahneler hep bizim özlem çektiğimiz sahnelerdir. Bu birlik ve beraberlik sahneleri Türkiye’mizin her zaman ihtiyacı olan sahnelerdir. Allah’tan dileğimiz, bu sahnelerin daim olmasıdır. Bu kardeşlik sadece burada kalmıyor, buranın dışında çok uzaklara da hitap ediyor. Allah’a hamdolsun ülkemizde barış ortamında bir Ramazan yapıyoruz. Bu sofraları Beykoz’da komşuluk ilişkilerini geliştirebilmek için kuruyoruz. İnsanların komşuları ile yakın ilişki kurması için hassasiyet gösteriyoruz. Bunu Beykoz’un 45 mahallesine yaydık ve 100’e yaklaşık noktasında bu sofraları kuruyoruz. İnsanlar böylece birbirlerini fark edebiliyorlar. Beykoz Belediyesi olarak inşallah 11  Temmuz’da Bosna-Hersek’te 4 bin insanımıza iftar sofrası kuracağız. Kardeşliğimizi Kosova’ya da götüreceğiz ve orada da 2 bin kişiye iftar sofrası kuracağız”.

Kaymakam Süleyman Erdoğan’da herkese hayırlı Ramazanlar dileyerek başladığı konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, bu tür etkinliklerin insanlar arası iletişimi güçlendirdiğini söyledi. Komşuluk ilişkilerinin artık günümüzde eskisi gibi olmadığını da sözlerine ekleyen Kaymakam Erdoğan, insanların adeta milyonlar içinde yalnız olduğunu ifade etti.

Şehit aileleri, gaziler ve ilçe protokolü Gönül Sofrası'nda buluştu
Bizi Takip Edin