Şehit Savcı Beykoz'da dualarla anıldı

İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde gerçekleşen terörist saldırıda şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz için Beykoz'da Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde gerçekleşen terörist saldırıda şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz için…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde gerçekleşen terörist saldırıda şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz için Beykoz’da Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde gerçekleşen terörist saldırıda şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz için Beykoz’da Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Beykozlular hep birlikte devletin birliği, bütünlüğü ve vatanın selameti için dualar etti. 

Beykoz Belediyesi ve İlçe Müftülüğü işbirliğiyle Kavacık Hasan Yavuz Camisi’nde Cuma namazı öncesi düzenlenen programda başta  Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz olmak üzere tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak, vatanın birliği ve selameti için dualar edildi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda ilçe sakininin katıldığı namaz öncesinde İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, ülkemizdeki barış ve huzurun sağlanması yönünde vaaz verdi. Cuma namazı sonrası ise Beykoz Belediyesi tarafından cemaate etli pilav, ayran ve tatlı ikramı yapıldı.

Merhum Savcı’nın rehin alınmasını ve şehit edilmesinden duyduğu derin üzüntüyü belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise yayımladığı mesajda şunları söyledi: “ Çağlayan Adliyesi’nde ülkemizi derinden yaralayan menfur olayı kınıyorum. Şehit Savcımızın hayatına bakıldığı zaman, Anadolu’dan gelerek zorluklarla bir eğitim gördüğünü, mesleğine bağlı, adalet arayan ve adalet dağıtan biri olduğunu, imanlı, vicdanlı ve dürüst bir kişi olduğunu görüyoruz. Allah, şehadetini kabul, mekanını cennet etsin. O’na yapılan bu saldırı sadece merhum Savcımıza değil, ülkemize, birlik ve beraberliğimize ve insanlığa yapılmış bir suçtur. Ülkemizde, kardeşlik ve huzur ortamını sağlama yolunda son 12 yılda gerçekleştirilen  çalışmalara yönelik alçakça bir terör saldırısıdır. Bunlar asla emellerine kavuşamayacak, birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Bu vesile ile, şehit Savcımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine, meslektaşlarına ve tüm ülkemize sabır ve başsağlığı dilerim”

 

Şehit Savcı Beykoz'da dualarla anıldı
Bizi Takip Edin