Şehitlerimiz tarihe yakışır bir şekilde hatırlanıyor

Beykoz Belediyesi “Şehitler Haftası” münasebeti ile Beykozlu şehit ailelerini kahvaltılı bir toplantıda ağırladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Koru Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıya Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün,  Beykoz Bele

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi “Şehitler Haftası” münasebeti ile Beykozlu şehit ailelerini kahvaltılı bir toplantıda ağırladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Koru Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıya Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün,  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikblek ve eşi Ayşe Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Av. Yüksel Baki, Metin Torun ve Nevin Çalışkan, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Adem Sefer, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, İlçe Yönetim Kurlu üyeleri, AK Partili Meclis üyeleri ile şehit aileleri katıldı.

Yücel Çelikbilek: Allah indindeki övücünüz büyük

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 81 şehit ailesine ulaştıklarını ancak 55 aileden kahvaltıya katılım sözü aldıklarını ifade ederek, içinde bulunulan haftanın “Çanakkale Şehitleri Haftası” olduğunu hatırlattı. Çanakkale’nin artık çok farklı algılanır hale geldiğini ifade eden belediye Başkanı, “ şehitlerimiz artık tarihe yakışır bir şekilde hatırlanıyorlar” dedi.

Kendilerinin de bu amaçla 3 ay boyunca Çanakkale’ye 10 bin Beykozlu götüreceklerini ifade eden Çelikbilek, “çocuklarda bu toprakların bizim olduğunu ve bunun için bir bedel ödendiği algısını oluşturmak istediklerini” kaydetti.

Yücel Çelikbilek, şehit ailelerine de şu şekilde seslendi: “ Bu toplantıyı sizlere teşekkür anlamında yapıyoruz. Bu bir gönül almadır, hatır sorma toplantısıdır. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Sizler, kendi ailemiz kadar bize yakın olan insanlarsınız. Allah şehitlerimize rahmet etsin. Şehit ailelerinin Allah indindeki övüncü büyük. Rabbim bütün günlerinizi bugünden daha iyi etsin.”

Aydın Ergün: Şehitlerin yıkanmaya ihtiyacı yok

Yücel Çelikbilek’ten sonra söz alan Kaymakam Aydın Ergün ise, şunları söyledi: “ Anma günleri bir yılın değerlendirmesidir. Sizler bizlere emanetsiniz. Dünyaya gelen her fani ölümü tadacak. Aslolan, nasıl öldüğüdür. Sizler gerçekten o kadar şanslısınız ki, çocuklarınız şehit oldular. Necip Fazıl, ‘Yaşarken temiz kalsaydık, ölünce yıkanmazdık’ diyor. Şehitlerin ise yıkanmaya ihtiyacı yok. Sizler için yaptığımız hiçbir şeyi kâfi görmemiz mümkün değil. Şehit aileleri ve gaziler, yapılacak hizmetin her türlüsüne lâyıktır.”

Konuşmasının sonunda katılımlarından dolayı şehit ailelerine teşekkür eden Kaymakam Ergün, Afganistan’da şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet ve ailelerine de sabır diledi.

Muzaffer Kılıç: Bizleri hatırlamak demek, şehitleri hatırlamak demek

Toplantıda söz alan Beykozlu Şehit Aileleri Derneği Başkanı Muzaffer Kılıç ise, “ bugün bizleri hatırlamak demek, şehitleri hatırlamak demektir; mutluyuz, gururluyuz. Yapılan çalışmaları hepimiz takdir ediyoruz. Yapacaklarınızdan da hiçbir endişemiz yok ” dedi ve Beykozlu yöneticilere şehit aileleri adına teşekkürlerini sundu.

Sizler, seçilmiş ailelersiniz

Yücel Çelikbilek, programın sonundaki kapanış konuşmasında ise şunları söyledi: “ Önemli olan gelenler karşısında dik durabilmektir. Sabrınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Ülkenin ihtiyacı olduğu zaman hepimizin birer şehit adayı olduğumuzu bilmeniz lâzım.  Bunlar hayatın olmazsa olmazlarıdır. Seçilmiş aile olduğunuzu lütfen aklınızdan çıkarmayın. Dünyada para ile alınamayacak tek şey, şehit anası ve babası olmaktır. Bu, nasip ile olur. Kimse size Allah’ın lütfettiği bu nimeti küçümsemeye kalkmasın. Şehitlik ayrı bir kavramdır. Allah, sahip olduğunuz bu nimeti size hayırlı kılsın.”       

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in kapanış konuşmasının ardından ise eşi Ayşe Çelikbilek, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam ve Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen tarafından şehit ailelerine beyaz karanfiller dağıtıldı.

Program çıkışında şehit aileleri ile sohbet eden Yücel Çelikbilek, onlar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber: Arzu Başlantı

Şehitlerimiz tarihe yakışır bir şekilde hatırlanıyor
Bizi Takip Edin