Selahattin Karakaşlı İmam Hatip'e yeni okul müjdesi

Beykoz Kavacık Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu geçici binası törenle hizmete açıldı.

Beykoz, ilçeye yapılan eğitim yatırımlarıyla her geçen gün yeni okul ve başarı imkânlarına kavuşuyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beykoz…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kavacık Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu geçici binası törenle hizmete açıldı.

Beykoz, ilçeye yapılan eğitim yatırımlarıyla her geçen gün yeni okul ve başarı imkânlarına kavuşuyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beykoz Belediyesi ve hayırseverlerin katkılarıyla yapımı tamamlanan Kavacık Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu geçici binası törenle hizmete açıldı.

Eğitime geçici binada devam eden öğrenciler okulun yenilenmesiyle yep yeni bir binaya kavuşacak. 

Okulun açılışı dolayısıyla düzenlenen törene, İstanbul AK Parti Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İstanbul Proje Koordinasyon Birimi Direktörü Kazım Gökhan Elgin,  Kavacık muhtarı Yusuf Kesici, Okul Aile Birliği Başkanı Rıfat Kaya,, STK temsilcileri, hayırseverler, veliler, öğretmen ve öğrenciler  katıldı.   

Metin Külünk: “Bu okullar Einstein ve Newtonlar yetiştirebilmeli”

Törende yaptığı konuşmada ilçe sakinlerine hitap eden İstanbul Ak Parti Milletvekili Metin Külünk:  “Çocuklarımızın yetişmesi için ihtiyacımız olan tek başına diploma değildir. İnsanlığa dayatılan kan ve gözyaşına karşı, eğitim için buradayız. Uzay çağından ötesine ulaşacak akılları yetiştirmek için buradayız. İnsanlık bizden çok şey bekliyor. Siz çocuklara soruyorum öğretmen, sporcu, başbakan olmak isteyenler ya da kısaca dünyayı değiştirmek isteyenler kimler? Eğer bir yerde dünyayı değiştireceğim diyen sizin gibi çocuklar varsa bu,  Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Okulu öğrencileri sayesinde olacaktır. Biz bir ülkenin Einstein’larını, Newton’larını yetiştirmeliyiz. Burada emeği geçen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e, Sayın Kaymakama, kamu görevlilerine ve  hayırseverlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan eğitimde mühim olanın içerik ve donanım olduğunu belirterek: “Çocuk ve velilerin buna dikkat ederek ahlak, edeble, iyi insan olmaya özel gayret etmesi gerekiyor. Bu konuda daha hassasiyet bekliyoruz. Başarılı öğrencilerimize çeşitli ödüller ve burslar veriyoruz. Katkı sunan Belediye Başkanımıza ve hepinize teşekkür ediyorum.”

Başkan Çelikbilek: “Beykoz çağ atlamaya devam ediyor”

Başkan Çelikbilek, yeni okulları ilçeye kazandırmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Eski ortaokul, 6 derslikli, hizmete elverişli olmayan bir tarzdaydı. Bu binada eğitim vermek zordu.  Okul aile birliği ve İlçe Milli Eğitim müdürlüğü, hayırseverlerin  katkılarıyla bu şekle geldi. Biz burada 16 derslikli bir ortaokul yaptık. Buradan size bir müjde de verelim. Kavacık’ta 20 derslikli bir İmam Hatip Lisesi’nin yapımına da başlayacağız. Beykoz, çok farklı bir eğitim kampusuna dönüşecek. Eğitime yapılan hertürlü yatırım çok özeldir. Çünkü insana yatırım yapılıyor. Beykozlu insanlarımızın evlatlarına ciddi yatırım yapmak lazımdır. Eğitim konusunda Türkiye çağ atlıyor. Beykoz da çağ atlamaya devam ediyor. Hiçbir ilçe, okul yapımı için bizim kadar alan sahip değildir. Buradan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla da konuşmasında;  “Beykoz’da 2 bin 250 öğretmen ve 43 bine yakın öğrenciyle eğitime devam ediyoruz. Beykoz genelinde okullaşma oranını artırmak gerekir” diyerek okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Torun Çelikbilek’ten teşekkür plaketi

Programın sonunda aynı okulda eğitim gören Ali Enes Çelikbilek, dedesi Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e katkıları dolayısıyla plaket takdim etti.

Daha sonra yetkililer tarafından, protokoldeki diğer kişilere de plaket verildi. Okul öğretmenlerinden Ömer Akyol’un müzik dinletisiyle program sonlanırken, okulun yapımında emeği geçenlerle birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Selahattin Karakaşlı İmam Hatip'e yeni okul müjdesi
Bizi Takip Edin