Şerife Bacı ismi artık Yenimahalle'de yaşayacak

Beykoz Yenimahalle Şerife Bacı Hizmet Binası ile Yenimahalle Muhtarlık binası törenle hizmete açıldı.  

Beykoz Belediyesi tarafından ilçe sakinlerine daha modern ve hızlı belediyecilik hizmeti vermek üzere yapımı tamamlanan, içinde aile…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Yenimahalle Şerife Bacı Hizmet Binası ile Yenimahalle Muhtarlık binası törenle hizmete açıldı.  

Beykoz Belediyesi tarafından ilçe sakinlerine daha modern ve hızlı belediyecilik hizmeti vermek üzere yapımı tamamlanan, içinde aile sağlığı merkezi, kültür merkezi, spor salonu ve kafeteryası bulunan Yenimahalle Şerife Bacı Hizmet Binası ile Yenimahalle Muhtarlık binası törenle hizmete açıldı.  

Açılışta, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti Eski İlçe Başkanı Adem Sefer, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Kemal Akar,  Beykoz Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Nur Şatıroğlu, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Gençlik Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, hizmet binasının yapımına katkıda bulunan işadamı İsmet Acar, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve ilçe sakinleri hazır bulundu. 

Beykoz Belediyesi tarafından 1 yıl gibi kısa sürede yapımı tamamlanan Yenimahalle Şehit Şerife Bacı Hizmet Binası 1400 m2 alan üzerine 4 katlı olarak inşa edildi. Zemin ve 1. katı aile sağlığı merkezi olarak 6 muayene odası ve gerekli tüm birimleriyle modern şekilde dizayn edildi. 

Beykoz Belediyesi eski meclis üyesi merhum Mehmet Özgümüş’ün adını taşıyan 2. ve 3. katta bulunan kültür merkezinde akıl oyunları sınıfı,  müzik dersi sınıfı, çok amaçlı salon, kütüphane ve kültür-sanat kursları için derslikler yer alıyor. Engelli erişimine uygun olarak ilçeye kazandırılan binanın teras katında toplantı amaçlı da kullanılabilecek bir kafeterya ilçe sakinlerini bekliyor. 

Bodrum katta ise hanımlara özel çok amaçlı spor salonu ile duşlar, soyunma odaları ve mescit yer alıyor. Yenimahalleli hanımlar spor salonunda bayan hoca nezaretinde ücretsiz spor yapabiliyor.   

Başkan Yücel Çelikbilek: “İstikrar Beykoz’a Güzellik Katıyor”  

Hizmet binasının açılışında menfur saldırıda şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet dileyen Başkan Yücel Çelikbilek: “Bizler bu mübarek topraklarda Hz. Yuşa (a.s) ın misafirleriyiz. Bu bölgeyi kim ihya ederse çok büyük hizmet yapıyor demektir.  İlçenin her köşesine ve Yenimahalle’ye hizmet götürmek bizim görevimiz. Bu hizmet binasının yapımına da öncülük ettik. İlçemize bugüne kadar yaptığımız hizmetler istikrarın neticesindedir.  Önümüzdeki 4 yılda çok farklı bir Beykoz göreceksiniz. Sizden isteğimiz istikrarı devam ettirmeniz. 2009 ve 2014 seçimlerinde hizmetlerin kesintiye uğramadan devamı için istikrarı tercih eden Beykoz halkına şükranlarımı sunuyorum. İstikrar Beykoz’ a ve bu ülkeye güzellik katıyor. İstikrar olmasaydı bu hizmetlerin birçoğu olmazdı. İşte bu modern ve güzel hizmet binası da istikrarın neticesinde ortaya çıktı.  Bu vesileyle hizmet binasının yapımında emeği geçen İsmet Acar ve emeği geçen tüm çalışanlara da teşekkür ediyor, hizmet binamızın İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Muharrem Kaşıtoğlu: “Şehit Şerife Bacı’yı İyi İdrak Edelim”   

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu da 30 bin mahalle sakininin istifade edeceği, içinde sağlıktan eğitime, spordan kültüre birçok hizmetin yer aldığı modern hizmet binasının yanı sıra mahalleye yeni hizmetlerin yolda olduğunu söyledi. Kaşıtoğlu  İnebolu’dan Kastamonu’ya kağnıyla cephane taşırken donarak şehit olan Şerife Bacı’nın ve vatan uğruna yaptığı fedakarlıkların yeni nesiller tarafından çok iyi idrak edilmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmasında Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği menfur saldırıyı kınayan  Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da  yaşanan bu tarz olaylarda milletçe kardeşlik atmosferini bozacak hissi davranışlardan kaçınmak gerektiğini vurguladı.  Hayırseverler tarafından yapılan hizmetlerin çok daha anlamlı olduğunu belirten Kaymakam Erdoğan mahalle sakinlerinden özellikle de hanımlardan Şerife Bacı Hizmet binasına sahip çıkmalarını istedi.

Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci mahalleye değer katan ve temeli atıldıktan kısa süre içinde yapımı tamamlanan hizmet binası ile muhtarlık binasının yapımı dolayısıyla Beykoz Belediyesi’ne ve mahalledeki hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür etti. İş adamı İsmet Acar da hizmet binasının ilçeye hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek törende, hizmet binasına katkıda bulunan işadamı İsmet Acar’a üzerinde hizmet binasının görselinin yer aldığı cam bir hediye takdim etti. 

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve kültür merkezine adı verilen Mehmet Özgümüş’ün ailesinin katılımıyla açılış kurdelesi kesildi. Başkan Çelikbilek ve Kaymakam Erdoğan hizmet binasının katlarını gezerek incelemelerde bulundu ve Yenimahalle Muhtarlığını ziyaret etti.

Açılışa katılan ilçe sakinlerine Beykoz Belediyesi tarafından etli, pilav, ayran ve tatlı ikram edildi. 

Şerife Bacı ismi artık Yenimahalle'de yaşayacak
Bizi Takip Edin