Serinlemek istedi canından oldu

Beykoz Korusu girişindeki ?Seyir Kulesi? olarak bilinen mevkide serinlemek için denize atlayan genç boğularak hayatını kaybetti.                     &

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Korusu girişindeki ?Seyir Kulesi? olarak bilinen mevkide serinlemek için denize atlayan genç boğularak hayatını kaybetti.                                              

Beykoz Korusu girişindeki ?Seyir Kulesi? mevkinde serinlemek için denize giren Batuhan Yıldız (17), bacağına kramp girince boğuldu. Yıldız’ın cesedi Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı dalgıçlar tarafından denizden çıkarılırken yakınları sinir krizleri geçirdi.

Beykoz Sahili’nde bugün 14.30 sularında meydana gelen olayda, kuzeni Ergün Saburlu ile birlikte serinlemek için denize giren Batuhan Yıldız, bacağına kramp girmesi sonucu çırpınmaya başladı. Çevrede bulunanlar tarafından kurtarılmak istenen Yıldız, kısa süre içinde suya gömülerek gözden kayboldu. Bunun üzerine Deniz Polisi ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’na haber verildi.

Deniz Polisi ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı olarak çalışan profesyonel dalgıçlar, yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından Yıldız’ın cesedini kıyıya çıkardı. Ceset ambulansla Paşabahçe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu’na götürüldü.

İKİ GÜN ÖNCE GELMİŞ

Hayatını kaybeden Batuhan yıldız’ın Beykoz’da yaşayan teyzesi Binnaz Saburlu’yu ziyaret etmek için iki gün önce ikamet ettiği Gebze’den geldiği öğrenildi. Acı haberle sarsılan Yıldız’ın teyzesi Binnaz Saburlu yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Eşinin fenalık geçirdiğini vurgulayan Halit Saburlu, “Anası ile babasına ne diyeceğimi bilemiyorum. Sabah ‘Denize gireceğiz’ demişler. Eşim gitmeyin diye tembihlemiş. Ama onu dinlememişler. Çok üzgünüm” dedi.

Serinlemek istedi canından oldu
Bizi Takip Edin