Şevket Arıkan: Birinci bölgede ilk 15'i hedefliyoruz!

CHP Beykoz İlçe Örgütü, ertelenen Nisan ayı toplantısını gerçekleştirdi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, CHP Genel Merkezi'nce düzenlenen Milletçe Alkışlıyoruz mitingi nedeniyle ertelenen Nisan ayı örgüt toplantısını gerçekleştirdi.

CHP ilçe binasında yap

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü, ertelenen Nisan ayı toplantısını gerçekleştirdi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, CHP Genel Merkezi’nce düzenlenen Milletçe Alkışlıyoruz mitingi nedeniyle ertelenen Nisan ayı örgüt toplantısını gerçekleştirdi.

CHP ilçe binasında yapılan Nisan ayı örgüt toplantısına; CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan başta olmak üzere, çok sayıda parti üyesi katıldı. Toplantıda, ön seçim değerlendirmesi ve seçim sürecine ilişkin görüşler paylaşıldı.

Toplantıda ayrıca, CHP Gençlik Kolları Başkanı Yakup Çelik’in iş bulmasından sebep başkanlık görevini bıraktığı bilgisi örgütle paylaşılırken, bunun üzerine gençlik komisyonun başkanı belirlemek üzere kurulduğu da örgüte aktarıldı.

Birinci bölgeden ilk 15’i hedefliyoruz!

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Şevket Arıkan, Mart ayının parti içi demokrasinin tüm Türkiye siyasetine damgasını vurduğu ve beğenisini kazandığı bir ön seçimle sona erdiğini ifade etti. 29 Mart’da yapılan seçimin Türkiye’de olumlu sonuçlar verdiğine değinen Arıkan; “Örgüt kendi iradesini yansıttı ve iradesine sahip çıktı. Daha önce Genel Merkezimizin belirlerdiği birinci bölgedeki 5 kontenjan adayının da yerleştirilmesi ile bu süreci geride bıraktık. Seçim takvimimiz işliyor…Ön seçim süreci içerisinde doğrularımız, yanlışlarımız, eksiklerimiz kuşkusuz olmuştur. Ama ben elimden geldiğince 93 adayı sizlerle buluşturdum ve kendilerini örgüte tanıtmalarını sağlamaya çalıştım. Gönül isterdi ki, Beykoz kendi adayını buraya çıkarabilseydi. 7 Haziran seçimlerinde ilk 15 kişiyi meclise göndermek için hepimiz kendimizi görevli addedeceğiz. Birinci bölgeden ilk 15’i hedefliyoruz. Birinci bölgenin, birinci hedefi en az bir oy fazla alarak birinci parti olmaktır. Beykoz’da birinci parti olmamız demek, bundan sonraki süreçte AKP’nin Beykoz’da artık çözülme sürecine girmesi demektir. O nedenle çok önemlidir. Önümüzde siyasetin aktif olmadığı 4 yıllık bir seçimsiz sürece gireceğiz. Ancak bu sürenin sonunda, Beykoz’da mutlaka yakasında CHP rozeti taşıyan belediye başkanımızı ve meclis üyelerimizi seçerek iktidar olacağız. Hedefimiz bu!” şeklinde konuştu.

Yılmayacağız, korkmayacağız!

Hükümetin artık trafoya giren kedilerden bile korkar hale geldiğini ve kedili reklamı TRT’de yayınlatamayan iktidarın artık halkı yönetebilmesinin mümkün olmadığını belirten Arıkan, CHP mitingine de değinerek, mitingin canlı, katılımı yüksek bir miting olduğunu söyledi. Arıkan, konuşmasının devamında şunları ifade etti: “Yılmayacığız, korkmayacağız! AKP artık 4 parçadır, hatta 5 parça. Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Süleyman Soylu, Numan Kurtuluş milletvekilliği listelerine parçalı olarak yansımıştır. Bunlar seçim sahasına daha da yansıyacak ve artık birbirlerini suçlayacak noktaya geleceklerdir. Biz iktidar olacağız, bunun başka yolu yok! Biz iktidar olmak zorundayız. Bizim kuşağımız, bugün bu ülkede demokrasi mücadelesi veren insanlar, bu ülkeyi bu kara düşünceli insanlara teslim etmeyeceğiz. Tek başımıza iktidar olamasak bile mutlaka koalisyonun büyük ortağı olarak iktidar olacağız ve Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu Başbakan olacak. Buna inanmanızı istiyorum, bu çok uzak bir hayal değil. İnanmalıyız ve herkes partiden verilen görevi en iyi şekilde yapmalı”.

Toplantının diğer bölümü basına kapalı olarak devam etti. 

Şevket Arıkan: Birinci bölgede ilk 15'i hedefliyoruz!
Bizi Takip Edin