Şevket Arıkan CHP listesini değerlendirdi!

CHP Milletvekili Aday listesine, ilk yorum CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'dan geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Aday listesine, ilk yorum Beykoz CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan'dan geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Milletvekili Aday listesine, ilk yorum CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan’dan geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Aday listesine, ilk yorum Beykoz CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan’dan geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok uzun yıllardan sonra ilk defa örgütünün iradesine başvurduğunu ve bir ön seçim yaptığını söyleyen Arıkan, çıkan listeyi de olumlu gördüğünü ifade etti.

Ön seçimi ve listeyi ilk Beykoz Güncel’e değerlendiren Arıkan, şu açıklamalarda bulundu: “Bu ön seçimde de partiye emek veren, hizmet eden insanlar örgüt tarafından onay gördü. Listeler gayet güzel, ben beğeniyorum. Birinci bölgedeki katılım yüksek oldu.Toplumdaki algımız beğenildi. Tartışmasız… Bu olgunlukla bir ön seçim geçirdik. Kontenjan adaylarımızda Genel Başkanımızın uzun zamandır çalışma arkadaşlarından belirlendi. Demokratik yapıyı ve temsilde adalet ilkesinide dikkate alarak, kontenjanlar kullanıldı. Ben sonuç olarak bu ön seçimi ve kontenjanların değerlendirilmesini olumlu buluyorum. Kadın ve çok değerli genç adaylarımız var. Gelecekte istikbal vaad eden gençlerimiz var. Kemal Kılıçdaroğlu önderliğindeki Cumhuriyet Halk Partisi, kendisini gençlere, kadınlara açmıştır. Onlara da emanet edecektir”.

Beykoz’daki adaylarımıza destek verildi!

Beykoz’daki ön seçimde Beykoz Örgütü’nün destek verdiğini de konuşmasında şu ifadelerle belirtti: “Beykoz’daki aday adaylarımıza parti üyelerimiz oy verdi. Ama blok olarak oy vermedi. Neden böyle bir tercih yaptıkları konusunda, o demokratik bir tercih…Belki insanlar birazda şeye bakacaklar öyle zannediyorum, niye biz Beykoz halkının, Beykoz’daki partililerin desteğini tam alamadık noktasında adaylar bir değerlendirme yapıyor olabilir. Ben onların kişisel meselelerini bilemem. Ama ben ilçe başkanı olarak adaylarımıza oy verilmesi yönünde her zaman Beykozlu Cumhuriyet Halk Partililerden kendi adaylarına oy vermelerini istedim. Tabi, istemiş olmak, oy almak için yetmiyor. Benim bilmediğim başka sebepler olabilir. Beykoz blok olarak bir tek adaya ya da bütün adaylarına oy vermiş olsaydı bile şöyle bir acı tablo ile karşı karşıyayız; sonuç değişmiyordu. Yani bizim kullandığımız 2 bin 400 oyu, bütün adaylarımızın üzerine 2 bin 400 oyu katsanız herhangi bir değişiklik yapmıyor. Beykoz, kendi milletvekili seçicek noktada değil. Dışarıdan, başka ilçelerden destek alabilecek adaylarımıza ihtiyaç vardı. Bazı değerlendirmeler yanlış yapılıyor”.

Şevket Arıkan, son olarak herkesin 7 Haziran seçimlerine konsantre olmalarını, Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkmalarını istediğini belirterek, toplumu gittikçe geren bir siyasi iktidar var olduğunu ve toplumun yeni bir değişime ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Haber: Burcu Çelik

Şevket Arıkan CHP listesini değerlendirdi!
Bizi Takip Edin