Şevket Arıkan: HDP barajı aşsın diye destek verildi!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan 2015 Genel Seçimlerinin sonucunu Beykoz Güncel Haber'e değerlendirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan 7 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen 2015 Genel Seçimleri'nin sonucunu ilk olarak…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan 2015 Genel Seçimlerinin sonucunu Beykoz Güncel Haber’e değerlendirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan 7 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen 2015 Genel Seçimleri’nin sonucunu ilk olarak Beykoz Güncel Haber’e değerlendirdi. “HDP’nin aldığı oylar dikkate alındığında gösterir ki CHP’den baraj aşsın diye bir destek verilmiştir.” Diyerek seçim sonuçlarını değerlendiren Arıkan, koalisyon konusunda da “Üç’lü yada dışarıdan destekli iki partili bir koalisyon ile Türkiye’nin Başbakanı Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır.” dedi.

Türkiye artık koalisyonlar dönemine girecek!

2015 Genel Seçimlerinin ardından koalisyonlu bir yönetim şekline hazırlanan Türkiye’nin durumunu, seçim sonuçlarını Beykoz Güncel Haber’e değerlendiren CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, Türkiye’nin 13 yıldır bir anlayışın pençesinde olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Giderek hırçınlaşan, sertleşen, toplumu ayrıştıran, insanları ötekileştiren, 90 yıllık parlamenter sistemi yok sayan, onun yerine otoriter bir sistem özentisi olan, anayasayı açıkça çiğneyen, eline mikrofon alıp siyasi parti lideri gibi dolaşan, önce halktan 400 milletvekili, sonra 376, sonra 276 milletvekili isteyen sonra da halka ‘Ben bu ülkenin Cumhurbaşkanıyım. Bu 400 milletvekilini kimin için istiyorum, ben her partiye eşitim’ diyerek toplumu algılamadan yoksun insanlar olarak gören bir anlayışla Cumhurbaşkanlığı yapan bir siyasi iktidarla bakanlarından tutun, başbakanına kadar 13 yıldır bu ülke yönetildi. Daha bugün Radyo Televizyon Üst Kurulu’nda çoğunluğu kaybeden AKP, artık televizyonlar özgürleşti. Bugün yayınladıkları haberlerde daha önceden para cezasına çarptırılan kanallara artık para cezası uygulaması yapamıyorlar. Bu bir özgürlük adımı ve daha 2. gündeyiz. Bu toplumun Sayıştayı, Yargıtayı, Yüksek Hakimler ve Savcılar Kurulu, adliyesi, askerisi, milli eğitimi her kurumu bunların işgali altında… Yavaş yavaş bu ülke bunların işgalinden kurtarılacak. Türkiye artık koalisyonlar dönemine girecek. Koalisyonlarda uzlaşma kültürü Türk demokrasisinde vardır. Bu uygulama ile de toplumu mutlu etmek mümkündür. Bu konuda Cumhuriyet Halk Partisi halktan aldığı destek oranında elini taşın altına koymaktan çekinmeyecektir. Sayın Genel Başkanımız kamu ve devlet ciddiyeti bilincinde olan tek genel başkandır. O nedenle biz CHP olarak her türlü sorumluluğu almaya hazırız”.

HDP barajı aşsın diye destek verilmiştir!

Arıkan, CHP’nin Beykoz’daki seçim sonucu ise şöyle değerlendirdi: “Beykoz’da bu seçim bir genel seçimdir. Bu seçimin değerlendirilmesi genel seçim sonuçlarına göre yapılmalıdır. Beykoz’da 2011 genel seçimlerinde  CHP ve AKP arasındaki makas 38 bin 274’tür. 2015 seçimlerinde ise bu fark 26 bin 903’e gerilemiştir. 12 bin oyluk bir makasın daralması söz konusudur. 2011 seçimlerine göre Beykoz’da CHP çok bir oy artırımı gösterememiş olmasına rağmen HDP’nin aldığı oylar dikkate alındığında ve genel başkanının açıklamaları da gösterir ki CHP’den baraj aşsın diye bir destek verilmiştir. Bu seçimde CHP’nin Beykoz’da bir gerilemesi söz konusu değildir. AKP iktidarı sona ermiştir. Önümüzde daha özgür, demokratik ve daha aydınlık bir Türkiye beklentisi içerisindeyiz”.

Türkiye’nin Başbakanı Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır!

Koalisyon konusuna da değinen CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, AK Parti ile CHP arasında bir koalisyon ihtimalinin olmadığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti. ”Cumhurbaşkanı tarafından AK Parti Genel Başkanı’na hükümeti kurma görevi verilecektir. AK Parti ile CHP arasında bir koalisyon ihtimali yok. Diğer partilerin de AK Parti ile koalisyon kurmayacağı için hükümeti kurma görevi Genel Başkanımıza verilecektir. Üç’lü yada dışarıdan destekli iki  partili bir koalisyon ile Türkiye’nin Başbakanı Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır.” dedi.

Haber: Burcu Çelik

Şevket Arıkan: HDP barajı aşsın diye destek verildi!
Bizi Takip Edin