Şevket Arıkan: Suç duyurusunda bulunacağız!

CHP Beykoz İlçe Örgütü, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın ‘Cibiliyetsizlik' ifadesini sert sözlerle eleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında dile getirdiği ‘Cibiliyetsizliktir'

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın ‘Cibiliyetsizlik’ ifadesini sert sözlerle eleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında dile getirdiği ‘Cibiliyetsizliktir’ sözüne CHP Beykoz İlçe Örgütü tarafında tepki gösterildi.

CHP Meclis Grubu tarafından seçime bir hafta kala gündeme getirilen mazot konusunu  eleştiren AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, bunu manidar bularak ‘Cibiliyetsizliktir’ demişti. Gürkan’ın bu ifadesine çok gecikmeden CHP Beykoz İlçe Örgütü’nden cevap geldi. Cibiliyetsiz, sözünü asla kabul etmediklerini vurgulayan İlçe Başkanı Şevket Arıkan, ‘CHP bu soylu, ilkeli ve onurlu temelde oluşan Anadolu ve Rumeli Müdafayi Hukuk Cemiyeti’nin devamı olarak 1923’te Atatürk tarafından kuruldu. İşte soy bu! CHP’ye kimse bu yakıştırmayı yapamaz. Onu söyleyenle aynaya bakacaklar’ şeklinde cevap verdi. Ayrıca mazot konusunda Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacaklarını da ifade etti.

İlçe Başkanlığı’nın toplantı salonunda düzenlenen basın açıklaması, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, İlçe Başkan Yardımcısı Cemal Sataloğlu ve CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel öncülüğünde ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleri ile birlikte yapıldı.

Sahne sizin oynayın, biz sizi izliyoruz!

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın kendilerine dair söylemlerini yakışıksız ve çirkin bulduğunu belirten İlçe Başkanı Şevket Arıkan şunları söyledi: “AK Parti İlçe Başkanı, olumsuzlukta birbirlerine özenerek, yakışıksızlıkta birbirlerine özenerek partimize ve meclis üyelerimize yönelik demokrasiye yakışmayan olumsuz açıklamalarda bulunmuştur. Sayın İlçe Başkanı diyor ki: ‘1 kuruşluk ya da 1 adımlık hata yapılmamıştır’. Artık bu iş kapanmıştır, diyor. Bu iş kapanmamıştır ve asla nokta konulmamıştır. Kendilerince nokta koymuş olabilirler ama, biz o noktanın yerine virgül koyuyoruz ve devam ediyoruz. Bu devlet hukuk devletiyse, ortada bir iddia varsa ki var, bu iddianın muhattapları hukuk sürecinde vermesi gereken bilgiyi ve hesabı vermek zorundadırlar. İlçe  Başkanı yine diyor ki: ‘Seçmen bize dedi ki, işte sahne oyna’. Soruyorum, bu sahne bugün mü size verildi? Bu sahnede yıllardır siz oynuyorsunuz. İstanbul halkıyla, Beykoz halkıyla, Türk halkıyla oynuyorsunuz. Tek başınıza oynuyorsunuz. Tek kale maç yapıyorsunuz. Kuralları da siz koyuyorsunuz. Hakemde sizin, oyuncuda sizin, kalede sizin oynamaya devam ediyorsunuz. Halk size bir 4 yıl daha yönetme hakkı verdi. Oynamaya devam edin ama, biz sizi izlemeye devam edeceğiz. Biz takipçiniz olacağız. Bu halk size bu ülkeyi yönetme hakkı verdiği kadar bize de sizin kadar izleme görevi verdi. Biz bu görevimizi her türlü olumsuz tavrınıza rağmen sürdürmeye devam edeceğiz”.

 

“Kimyaları bozuldu. Bugüne kadar hesap vermeyi yönetim anlayışı saymayan ama, demokrasilerde yönetenlerin hesap verebilir olması gerektiğini yok sayan, açıklığı, şeffaflığı, katılımcılığı ve bu kavramları anlamıyorum diyen insanlar bu ilçeyi ve bu ülkeyi yönetiyorlar” diyen Arıkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ama bunu anlayacaklar. Hesap vermeyi de anlayacaklar. Muhalefete saygı göstereceksiniz. Çirkinlik yapmayacaksınız. Olumsuzlukları, çirkinlikleri, karalamaları asla Cumhuriyet Halk Partisi üzerine almayacaktır ve sahibine iade edecektir. Bir ihalede çok açık bir şekilde şartnameyi değiştiriyorsunuz. Bütünüyle yüklenici firmanın araç, rehber, yakıt ve diğer giderleri için yüklenerek aldığı ihaleye daha sonra şartname değişikliğiyle sübvansiye ederek, bu hizmeti yapmak için  belediyeden şartname dışı ve yüklenici firmanın lehine 27 bin 300 litre mazot desteği sağlıyorlar”.

Gerekli olan işlemler yapılacaktır

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın Beykoz Güncel Haber’de çıkan ihale ile ilgili açıklamalarını katılımcılarla paylaşmak istediğini ifade eden Başkan Şevket Arıkan: “Bugün kendi bünyemde böyle bir iş yapmam, diyor. Niye? Bu iş o gün doğru ise, bugün niye yapmıyorsun? Bu iddia benim değil. Bu iddia Sayın İlçe Başkanının iddiası. Bunu demesinin nedeni, kendi yaptığı işin çirkinliği biliyor. Bilmesi gerekiyor. Çünkü, işi alan odur. Bizim meclis üyelerimizi karalamak yerine, ‘Özür dileriz. Biz bu işi yanlış yaptık’ diyerek, bu 27 bin 300 litrenin parasını Beykoz halkına iade etsinler. Bu konu araştırıldı ve bitti, diyor. Bu konuyla ilgili ne denetimi yapıldı? Şu ihale ilgili denetim raporunu bugüne kadar yapılmışsa ve raporu sunarlarsa, kendilerinden özür dilemeyi bilirim. Şimdi bu dosyanın incelenmesi ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı ve Belediye Meclis Grubumuz gerekli olan işlemleri yapacaktır” dedi.

Suç duyurusu dilekçesini imzaladılar

Konuşmasının sonunda Mustafa Gürkan’ın Cumhurbaşkanını referans göstererek ‘Cimbiliyetsizlik’ demesini de eleştiren Arıkan: “Cibiliyetsiz Türkçe anlamıyla soysuz demektir. Kime diyorsun bu sözü? Biz bunu kabul etmiyoruz. CHP bunu 1923’te reddetti. CHP bu soylu, ilkeli ve onurlu temelde oluşan Anadolu ve Rumeli Müdafayi Hukuk Cemiyeti’nin devamı olarak 1923’te Atatürk tarafından kuruldu. İşte soy bu! CHP’ye kimse bu yakıştırmayı yapamaz. Bunu CHP’nin hiçbir üyesi kabul etmez. Asla böyle bir şey olamaz. Soyluluk, bizim aslımızda vardır. Onu söyleyenle aynaya bakacaklar” yorumunda bulundu.

Toplantı sonunda CHP Belediye Meclis Grubu, konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilecek olan suç duyurusu dilekçesini imzaladı. Ayrıca İçişleri Bakanlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, Sayıştay Başkanlığı ve Teftiş Kurulu Başkanlığı’na da bunun gönderileceğinin bilgisini paylaştılar. 

Şevket Arıkan: Suç duyurusunda bulunacağız!
Bizi Takip Edin