Şevket Arıkan 'Yolsuzluk' iddialarına cevap verdi

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan Beykoz Güncel Haber'in gündeme getirdiği ‘yolsuzluk' iddialarına cevap verdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, İlçe Başkanları Şevket Arıkan ve ilçe yönetimi önderliğinde Eylül ayı olağan örgüt…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan Beykoz Güncel Haber’in gündeme getirdiği ‘yolsuzluk’ iddialarına cevap verdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, İlçe Başkanları Şevket Arıkan ve ilçe yönetimi önderliğinde Eylül ayı olağan örgüt toplantısını gerçekleştirdi. İlçe binasında gerçekleşen örgüt toplantısına; İl Başkan Yardımcısı Ali Cihat Işık, İstanbul Birinci Bölge Milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt, Metin Ağırman ve Barış Yarkadaş da katıldı.

Beykoz Güncel Haber’in gündeme getirdiği ‘Yolsuzluk’ iddialarını yanıtlayan Başkan Şevket Arıkan, parti içinde yapılan bu çalışmanın sadece kongreye sunulmak üzere yapılan bir bilgilenme çalışması olduğunun altını çizerek, amaçlarının devr-i sabık yaratmak ya da birilerini zan altına bırakmak olmadığını vurguladı.

Amaç, Beykoz’da ve Türkiye’de CHP’ni sıkıntıya sokmak!

Toplantının basına açık bölümünde konuşma yapan İlçe Başkanı Şevket Arıkan, içinde bulunulan dönemin siyasi önemini çok ciddi bilen, kavrayan, yakın geçmişte de bir seçim yaşayan, bu seçimde yoğun bir çalışma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçesi’nin yeni bir seçime girdiğini ve örgütlenmek zorunda olduğunu vurguladı. Konuşmasının devamında parti içinde iddia edilen ‘yolsuzluk’ konusuna da değinen Başkan Arıkan, konuya dair şunları söyledi: “Örgütte uzun zamandır yönetim olarak bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmayı biz yönetim olarak ilgili kişilerle sınırlı tutmak ve yaptığımız çalışmanın sonucunda oluşturulan bir raporu ilgili kişilere yazıyla tebliğ etmiştik. Ancak, yerel basına nereden, nasıl kaynaklandığı konusunda bir iddia da bulunmam söz konusu değil, ama sızdığı da bir gerçek. Bizi Beykoz’da ve Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi’ni sıkıntıya sokmak, zora sokmak, bizim karşımızdaki iktidarın ve AKP’nin çokta hoşuna gittiği bir şey, elinden gelen her şeyi abartarak, asparagas haber yaparak, yalan yanlış haber yaparak partimiz aleyhine bir gazete ve hepinizce bilinen bir kişi tarafından yeniden bir saldırya muhattabız. Ayrıca haberin içeriğini inceletiyoruz. Gazetenin sahibine, gazetenin tüzel kişiliğine bir ihtarname göndereceğim. Bu parti ile kim uğraşıyorsa, bu partinin yönetimleri hakkında kim yalan yanlış haber çıkartıyorsa,  asla peşini bırakmayacağım! Yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber bu mücadeleyi sürdüreceğimizden endişeniz olmamalıdır. Bu çalışma bir zorunluluktan doğdu. Bu yönetim bundan önceki 6 yönetimin çalışma raporunu ve bilançosunu burada delege olan arkadaşlarımız var, kongreye sunmak zorunda. Dolayısıyla bu çalışma, bu çerçeve de algılanmalıdır. Bizim tespit edemediğimiz eksiklikler olabilir, yaptığımız çalışmada maddi hatalar olabilir diye bu çalışmayı yaptık. O süreçte kongre takvimimiz devam ediyordu ve bir tekrar seçim kararı alınmamıştı”.

Sadece bir bilgilenme amacıyla bu çalışma yapılmıştır…

Örgüt demenin, disiplin olduğunu söyleyerek sözlerini sürdüren Başkan Arıkan, son olarak şunları belirtti: “Bizim bu çalışmamızdaki hazırlandığımız iki komisyon tarafından hazırlanan rapor, İl Başkanlığımız tarafından ilgili arkadaşlarımızın, bizden önceki ilçe başkanı arkadaşlarımızın, ilçe saymanlarımızın, ilçe sekreterlerimizin İl Başkanlığı’na yaptığı başvuru sonucu İl Yönetimi durumu incelemek üzere saymanını ve genel merkez saymanıyla bir çalışma başlattı. Bu çalışmanın sonucu, bizim raporumuzda dikkate alınarak İlçe Başkanlığı’na ve başvuran ilgili arkadaşlara iletilecek. Bizim bu konuda zamanlama olarak, yöntem olarak eksiğimiz varsa da biz bunu kendi içimizde tölera etmek durumundayız. Bu yönetimin asla bir devr-i sabık yaratma, bir arkadaşımızı zan altında bırakma, bir arkadaşımızı esasa ve usule yönelik itham etmek gibi bir iddiamız söz konusu değil. Sadece bir bilgilenme amacıyla bu çalışma yapılmıştır. Bu çalışma, bizim elimizde olmayan verilerin kendilerinde olacağı varsayımından hareketle yönetim bir talep açmıştır. Hatta bunu çok genişletmiştir. Bu 1 Nisan 2002 kongresinden bu tarafa görev alan arkadaşlarımızla birlikte ortak bir kurul oluşturularak kongreye bir çalışma raporu ve bir hesap raporu Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır bir şekilde sunmak zorundayız. Bu mutfakta herkes görev alacak…” şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında 1 Kasım’da gerçekleşecek olan Genel Seçim’de 1 Milletvekili daha fazla çıkarmak için çok fazla çalışılması gerektiğini de vurgulayan Başkan Şevket Arıkan, birlik ve beraberliğe dikkat çekerek, sandıkta herkesin görev almasını ve sandıklara sahip çıkmasını istedi.

Toplantının ikinci bölümü basına kapalı olarak gerçekleşti.

Şevket Arıkan 'Yolsuzluk' iddialarına cevap verdi
Bizi Takip Edin