Şimdi söz hakkı Beykoz halkında

Beykoz'a bu zamana kadar hiç hizmet gelmedi mi? Nankör olmayalım gelmedi mi hiç?

Anavatan Partisi dönemi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedreddin Dalan ve Beykoz Belediye Başkanı Ali Zengin olmasaydı, ne bugün…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’a bu zamana kadar hiç hizmet gelmedi mi? Nankör olmayalım gelmedi mi hiç?

Anavatan Partisi dönemi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedreddin Dalan ve Beykoz Belediye Başkanı Ali Zengin olmasaydı, ne bugün Sultaniye Parkı, ne Beykoz Korusu, ne sahiller ne de halkın kullanımına açılan buna benzer yerler olurdu. Hatta kapanan Yuşa tepesi yolu ve Türbesi bu zamanda açıldı.

Hatta Beykoz’un Cumhuriyet Tarihi ile kurulan fabrikalarının korunması için harcanan emeklerde hizmetlerin başka bir parçası oldu.

İyi hoş o günlerden sonra üzerine bir taş dahi konulmadığı gibi kaybolan emeklerde cabası… Maalesef kaldırım taşlarının yerinden sökülüp tekrar tekrar yapılmasından başka…

Ayrıca merak ediyorum bizim kalebodur taşları doğdum büyüdüm aynı kalebodur, aynı taş. Ne yazık ki bu Beykoz’un kaldırım taşları onlarca defa değişti. Acaba çok yıprandı da belediye başkanları söktürüp söktürüp yeniden mi taktırıyorlar? Ya da yapan kalfalar mı düzgün yapamıyorlar?

Sayın Ali Zengin döneminden sonra yaptırdığı parklar, korular ve sahillerden sonra bir ivme bile ileriye gitmeyen Beykoz… 

Arkasından gelen Sayın Şevket Arıkan’ın bol bol gece kondu yaptırdı hakkını yememek lazım. Altyapı hizmetlerini de yapması gereken belediyecilik adına yaptı. Bu kadar mı hizmetleri? Hatırlamıyorum başka ne hizmetleri oldu.

Arkasından Sayın Çelikbilek ne yaptı?

Aslında çok bir şey yapmadı. Refah Partisi rüzgarıyla geldiği ilk seçimde tabanı teşkilatı olmayan DSP rüzgarıyla gitti. Sanırım o dönem bir şey yapamadığı ya da belediyeciliği öğrenemediği için gitti.

Ardından gelen Sayın Alaaddin Köseler, Beykoz’a Beykozlu sloganıyla geldi. Onunda ekibi ve teşkilat yapısı olmadığından mı fazla başarılı olamadı demek isterdim ama hakkını yememek lazım, belediyeye birçok yer kazandırdı. Belediyenin malını sağa sola dağıtıp israf etmedi diyelim. Oda pek başarı göstermedi fakat başarı grafiği Tokatköy’de verdiği tapulardı.

Ardından Sayın Muharrem Ergül ne yaptı…? Sahilleri halka açacaktı. Alaaddin Köseler’in belediyeye kazandırdığı yerleri sattı. Ne acı daha sonra partisi aday bile yapmadı.!

Ardından Sayın Çelikbilek iki dönem aradan sonra tekrar Belediye Başkanımız oldu. Üçüncü defa halen görev yapmaktadır. Sayın Çelikbilek ne yaptı? Yukarıda yazdığım gibi eskiyen kaldırımları yaptırdı. Beykoz’un kanayan yarası 2B arsalarını vatandaşa cüzi miktar denecek kadar rayiç bedelle satışını gerçekleştirdi.

Her ne kadar birileri bu konuyu kendilerine mal etseler de; gerek Sivil Toplum Örgütleri gerek, muhtarlar, gerekse muhalefet partililerinin çabalarını görmezden gelseler de 2B yasası Beykoz’un lehine gerçekleşti. Kimler vesile olduysa hepsinden Allah razı olsun.

Sayın Çelikbilek başkanında hakkını yemeyelim Ortaçeşmeye ve Soğuksu’ya ‘KULE’ dikti.

1984’den bu yana 7’inci dönemi bitirdik veeeee yeni bir seçim daha geldi kapıya dayandı… Şimdi 31 Mart’tan sonra yeni bir sayfa açılıyor.

Temennim odur ki gelecek olan adaylarımız seçimi kazanacak misyonu, vizyonu, projesi ve ufku ile İstanbul’un incisi Beykoz’u geleceğe taşır, kazandırır.

Önümüzdeki dönem Beykozluya şimdiden hayırlı olsun. 

Sağlıcakla kalın.

Şimdi söz hakkı Beykoz halkında
Bizi Takip Edin