Sinoplular, sokak iftarında biraya geldi

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Beykoz Şubesi, hemşerilerini sokak iftarında bir araya getirdi

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Beykoz Şubesi, hemşerilerini düzenlediği sokak…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Beykoz Şubesi, hemşerilerini sokak iftarında bir araya getirdi

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Beykoz Şubesi, hemşerilerini düzenlediği sokak iftarında bir araya getirdi. Derneğin Tokatköy’deki şubesi önünde toplanan Sinoplular, oruçlarını hep birlikte açtılar.

İftara, SİYAD Genel Başkanı Sebahattin Sungur ve Yönetim Kurulu üyeleri Musa Öztürk, Keramettin Arpacık, Nevzat Şahin, Mehmet Kuru, Kenan Çelik, SİYAD Ataşehir Anadolu Şube Başkanı Muammer Ünlü, gazeteci- yazar Celil Cengiz Çolak, Ilıca Köyü Dernek Başkanı Mehmet Çelikbaş, Bayamca Köyü Dernek Başkanı Ergün Gedikoğlu, Uluköy Dernek Başkanı Mehmet Yaman, Beykoz İl Dernekleri Başkanı Ali Kemal Kılıç, Yeni Çamlıca Muhtarı Halil İbrahim Ünal ve vatandaşlar katıldı.

Adnan Çeliker: Siz olduğunuz zaman güçleniyoruz

İftar programı, Ilıca Dernek Başkanı Mehmet Çelikbaş’ın Kur’anı- Kerim tilaveti ile başladı. Yemeğin ardından yapılan dua sonrasında bir selamlama konuşması yapan SİYAD Beykoz Şubesi Başkanı Adnan Çeliker, misafirlerine, “siz gönüldaşlar burayı doldurunca zevk aldık, lezzet aldık” şeklinde seslendi.

Çeliker, konuşmasını şöyle sürdürdü: “SİYAD, şu anda birçok yerde hurma dağıtıyor. Genel Başkanım’ın bir sözü var; ‘SİYAD, bir gün bir yerde hurma oluyor, bir gün keşkek oluyor, bir gün helva oluyor’ ama SİYAD sizler ile beraber, her yerde, her şey olur! Yeter ki siz olun! Siz olduğunuz zaman biz güçleniyoruz.”

Genel Başkan’dan SİYAD Beykoz’a teşekkür!

Çeliker’in ardından söz alan SİYAD Genel Başkanı Sebahattin Sungur ise, “böylesi güzel gönül sofralarında insanları buluşturan” SİYAD Beykoz Şubesi Başkanı Adnan Çeliker ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.

SİYAD’ın çeşitli vesileler ile vatandaşlarla bir araya geldiğini hatırlatan Sungur, “bu, bazen bir hurma oluyor, bazen bir gıda poşedi, bazen ise bir paket kömür veya helva oluyor” dedi ve konuşmasının sonunda katılımcıların bayramlarını da kutladı.

4 Ağustos Cumartesi gecesi aynı yerde sahur için toplanacaklar

SİYAD Beykoz Şubesi, ayrıca 4 Ağustos’ta, yani Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece birlikte sahur yapacakları duyurusunda da bulundu.

Haber: Arzu Başlantı

Sinoplular, sokak iftarında biraya geldi
Bizi Takip Edin