Şipşakçılar ve Beykoz Güncel Konukları

Son yazdığım köşe yazısının ardından olumlu olumsuz yüzlerce  (ki bunun büyük oranında olumlu) eleştiri aldım. Bu yazının devamını bekleyenler azımsanmayacak kadar çok. Meğer nedenli önemli bir mevzuya çomak sokmuşuz da…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son yazdığım köşe yazısının ardından olumlu olumsuz yüzlerce  (ki bunun büyük oranında olumlu) eleştiri aldım. Bu yazının devamını bekleyenler azımsanmayacak kadar çok. Meğer nedenli önemli bir mevzuya çomak sokmuşuz da haberimiz olmamış.

Yazıda isim isim deşifre edeceğimin uyarısını yapmıştım ilgililerine. Beklediğimden çok ilgilisi de çıktı açıkçası. Kastettiğim de sordu hiç ilgisi olmadığını düşündüklerimde.

Gerçi bir önceki yazımda yazmıştım iyi okuyan anlamalıydı diye düşünüyorum. Anlamayan çokmuş meğer. Dedik ya bir tarafta plazalar devasa yapılar diğer tarafta çatısını duvarını yapamayan vatandaşlar gerisini arif olan anlar. Oysaki tüm partilerimiz kapı kapı sizler için hizmet için bizi seçin sloganlarıyla kapı dolaşmadılar mı?

Şimdi çatısını duvarını yaptıramayan vatandaşlar haklı yere seçim döneminde oy verdiği meclis üyelerinden bu tür talepleri istedikleri zaman bu meclis üyelerimizde talepleri yerine getiremediği veya istekleri olmadığında sitem etmeleri kadar doğal hiçbir şey olamaz haklılarda.

Fakat bu meclis üyelerimiz haklı talepleri yerine gelmeyince dolaştıkları Beykoz caddelerinde has bel kader ahbap çavuş ilişkileriyle bir kesim  vatandaşın yaptırabildikleri çatısını duvarını fotoğraflayarak yaptıkları yerlerine zarar verecekler dün kapısına gidip oy istedikleri seçmenine zarar verdiklerinin bilmiyorum farkındalar mı.?

Cebindeki akıllı telefonunu bir hışımla çıkararak “bak işinize geldiğine yapılıyor heee” diyerek kullandıklarında. O günlerde bu ciddi anlamda revaçtaydı. Sebebini bilmiyorum ama ne hikmetse bu tür mevzular bir anda kesilmiş oldu. Bu tür resimli olayları gündeme getireceğiz diyenler konuşanlar sustular.

Vatandaşların zarar göreceğini bildiğim bu yaklaşımlarına devam ettiklerinde ben de onların takipçisi olacağım emin olsunlar.

Beykozlu vatandaşlarımız için bu işin takipçisi olacağım.

*                    *                            *                                        *                                         *

Beykoz Güncel Gazetesi yazarları her on beş günde bir kaymakamı ve belediye başkanının sıra ilçe başkanlarını, STK, mülki amirleri ve kanaat önderlerini vs. ağırlamaya devam ediyor.

Ben kaymakam ve belediye başkanının ziyaretine  katılamamıştım programlarımdan ötürü. AK Parti ve CHP ilçe başkanlarının katıldığı programda bulundum. Benim katıldığım ilk yazarlar soruyor konuk cevaplıyor programına AK Parti İlçe Başkanı Sayın Mustafa Gürkan gelmişti. Bir çok sorum vardı fakat bir sorumu kaleme alacağım burada.

İlk sorumu sormuştum Sayın Gürkan’a. “Gazetede bir demeciniz vardı hedef 100 bin inşallah hedefinize ulaşırsınız fakat daha önce girmiş olduğunuz seçimlerde 2B sorunu vardı çıkardınız rahattınız aldınız hayırlı olsun bölgemize. Fakat bu gün karşınızda devleşmiş bir problem var. Planlar, verilmeyen tapular, sarı alan, ormanda kalan yerler ve evler. Rakamı da azımsanacak kadar da değil. 2B’den gününü geçirmiş ve alamayanlar.. İş, istihdam… v.s dedim. Bu şartlarda oyunuzu nasıl yükselteceksiniz.” dedim.
Sayım Gürkan’da cevabında; “bir marketi düşünün cirosu 80 binlerde bunu daha iyi hizmet vererek bu ciroyu 100 yapmayı hedefliyoruz” demişti. “İnşallah hedefinize ulaşırsınız.” dedim.

Sayın Gürkan 20 binlik ciroyu yakalamak için İstinye Parkı, AK Merkezi, Kanyon’u yada Reina’yı, Zelda Zonku Anjeligue’yı getirmen gerekiyor. Çünkü onlar Beykoz’a  sadece yatmaya geliyorlar. Birde yediklerinden içtiklerinden başka bir şey bırakmıyorlar.! Sayın Gürkan yükselteceğin rakamlar 2B sürecini kaçırmış sarı alanları olanlar. Ormanda kalmış 6 bin 700 hane  sahipleri, planları bekleyen Beykozlu insanlar. Fakat planlarda mağdur olmayacağını ümit edenler. !

İkinci konuğumuz CHP İlçe Başkanı  Sayın Mahir Taştan’dı. Bir çok sorumun içerisinde yine bir tanesini kaleme alacağım. “Sayın Başkan  yeni seçildiniz öncelikle hayırlı olsun ana muhalefet partisi ilçe başkanısınız halkın beklentisi sizden çok. Beykozumuz’da sorunlarımız bir hayli çok en başta gelen sorun mülkiyet. Planlar ormanda kalan araziler dönüşümdeki CHP’nin tutumu ve duruşu.
Sayın Taştan’ın cevabı  Cumhuriyet Halk Partisi dün olduğu gibi bu günde halkın yanında ve yararına olan her planın altına imzamızı atacağız oldu.”

Nasıl ki mecliste 2B’de 250 m2 si olan yurttaşımızdan rayiç bedeli almayalım diye kanun teklifi vererek ispatladıysak  bu günde yerinde dönüşümün arkasındayız diyerek devam etti cümlesine. Taştan devamında; yerleri ormanda kalanlar içinse hiçbir ücret talep etmeden yurttaşlarımıza davanıza talibiz dedik. Çalışmalarımız ise bölge bölge görevlendirdiğimiz arkadaşlar tarafından tespitler yapılarak devam ediyor. Bittiğinde sorunları ele alarak sokak sokak dolaşarak yurttaşlarımızı bilgilendireceğiz dedi.

Saygılarımla

suleyman_calik1@hotmail.com

Şipşakçılar ve Beykoz Güncel Konukları
Bizi Takip Edin